Blitz

 Breaking News

Në prag të Met Gala 2019, ju rikujtojmë 24 veshjet më të mira të të gjitha kohërave

Në prag të Met Gala 2019, ju rikujtojmë 24 veshjet më të mira të të gjitha kohërave
April 24
19:37 2019

Që nga eventi i parë Met Gala në 1971, kjo ceremoni njihet për veshjet më të mrekullueshme të tapetit të kuq. Ajo çka e bën të veçantë është që çdo vit ka një tematikë, të cilës duhet t’i përshtatesh. Met Gala 2019 do të organizohet në 6 maj dhe ne ju sjellim në kujtesë 24 veshjet më të mira të të gjitha kohërave:

Bianca Jagger, 1981, “The Eighteenth-Century Woman”

Cher, 1985, “Costumes of Royal India”

Christy Turlington, 1992, “Fashion and History: A Dialogue”

Nadja Auermann, 1994, “Orientalism: Visions of the East in Western Dress”

Kate Moss, 1995, “Haute Couture”

Shalom Harlow, 1995, “Haute Couture”

Princess Diana, 1996, “Christian Dior”

Linda Evangelista, 1996, “Christian Dior”

Liv Tyler, 1998, “Cubism and Fashion”

Jennifer Lopez, 1999, “Rock Style”

Gisele Bündchen, 1999, “Rock Style”

Naomi Campbell dhe Iman, 2001, “Jacqueline Kennedy: The White House Years”

Stella McCartney dhe Gwyneth Paltrow, 2001, “Jacqueline Kennedy: The White House Years”

Eve, 2003, “Goddess: The Classical Mode”

Florence Welch, 2012, “Schiaparelli and Prada: Impossible Conversations”

Beyoncé, 2014, “Charles James: Beyond Fashion”

Rihanna, 2015, “China: Through the Looking Glass”

Kim Kardashian West, 2015, “China: Through the Looking Glass”

FKA twigs, 2015, “China: Through the Looking Glass”

Dakota Johnson, 2015, “China: Through the Looking Glass”

Léa Seydoux, 2016, “Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology”

Jaden Smith dhe Willow Smith, 2016, “Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology”

Zendaya, 2017, “Rei Kawakubo/Comme des Garçons: Art of the In-Between”

Cardi B, 2018, “Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination”

/Blitz.al/

Share