Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ndryshime drastike! Ja si janë veshur dikur adoleshentë në krahasim me ata sot

Ndryshime drastike! Ja si janë veshur dikur adoleshentë në krahasim me ata sot
November 17
21:29 2017

Me kalimin e viteve ndryshon edhe stili. Duke krahasuar adoleshentët e viteve 90’ me ata të sotshmit shohim se sa shumë kanë ndryshuar gjërat.

Përveç teknologjisë që na rrethon kudo shohim ndryshime drastike edhe në veshje.

A ju kujtohen këto kombinime e aksesorë? Dikur ju i keni veshur, por adoleshentët sot nuk i përfillin aspak.

Adoleshentët dikur

Le të kthehemi pas në kohë, këto kapele kanë qenë shumë “in”

Fundi me cepa dhe sprajti trupit ishin të pandashëm!

Kapele xhins dhe syze me diamant fallco, kombinimi i adhuruar.

Xhinset e future brenda në çizme dhe kapelja në të njëjtën ngjyrë me bluzën.

Rripat me gjemba prej metali nuk mungonin në garderobën e adoleshentëve.

Bluzat me një krah ishin thjesht një dashuri.

Njëra qafë e atletes duhet të ishte me patjetër jashtë nga xhinset.

Sa i kanë dashur edhe xhinset kauboj me një rrip të madh me gurë.

Adoleshentët sot

Xhaketa nuk vishet më tamam, atë thjesht e hedhim në supe për zbukurim.

Pozojnë në mënyra të ndryshme me veshjet e tyre.

E tmerrshme ku janë kockat në këmbët e tyre?!

Shkojnë në çdo event dhe tapet të kuq që i ftojnë!

Këto pantallona lëkure? Nuk ekzistonin në 2007.

Po kjo çfarë dreqin është?

Jo, jo kjo është e padrejtë!

Le të bëjmë një krahasim të vogël:

Kështu dukeshin adoleshentët dje dhe kështu sot. Çfarë ndryshimi…

 

Komento
Shperndaje