Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Milano dhe 5 trendet që po pushtojnë sfilatat e modës

Milano dhe 5 trendet që po pushtojnë sfilatat e modës
February 23
16:21 2019

(Nga Servio Avdyli)

Mes zhurmës së javës së modës dhe heshtjes së nënzëshme për ndarjen nga jeta të ikonës së Chanel-it, Milano është në gjysmën e javës së saj dhe padyshim po na njeh me tendencat më të mëdha të vjeshtës së këtij viti. Gucci me konceptin e pashmangshëm të Alessandro Michele-s, Prada me hijeshinë e pakohë të Miuccia-s, apo edhe koleksioni i fundit i Lagerfeld për Fendin janë vetëm pak nga momentet që po kalon Milano ne keto ditë të rrëmujës vanitoze.

Më poshtë mund të gjeni 5 tendencat më të mëdha të sfilatave të deritanishme…

 

Xhaketat e lëkurës

(Tod’s, Marni, Alberta Ferretti, Fendi, Bottega Veneta)

Kostumet me dy pjesë

(Fendi, Gucci, Alberta Ferretti, Prada, Sportmax)

E kuqja

(Prada, No.21, Gucci, MSGM, Marni)

Kuadratat

(Marni, MSGM, Gucci, Max Mara, Marni)

Printet grafike

(Prada, Moschino, Marni, MSGM, Max Mara)

/Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje