Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Mahnit klientët. Ja çfarë bën adoleshenti 13-vjeçar

Mahnit klientët. Ja çfarë bën adoleshenti 13-vjeçar
May 03
11:21 2016

Është vetëm 13 vjeç, një nxënës model në lëndët shkencore, megjithatë duket se diku tjetër ai ndihet më i përmbushur. Adoleshenti Musli Karaliti nga Ferizaj, ka arritur të krijojë klientelën e tij përmes punës të realizuar shkëlqyeshëm.

Dy vjet më parë, në moshën 11-vjeçare, Musliu qepi një bluzë dhe prej përkrahjes së atëhershme, ai vijon të qepë, punë të cilën e publikon në rrjetet sociale. Ai tregon se kërkesat janë rritur, ndaj po mendon të zgjerojë biznesin e tij, duke marrë më tepër forcë punëtore. Talenti i tij ka habitur edhe familjarët. Babai i 13-vjeçarit kishte pritur që i biri të merrej me shkencë, por Musliu duket se kishte të tjera plane.

Përshtatur nga “Klan Kosova”

Tags
Share