Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kur Kate Middleton bën të njëjtat zgjedhje si ne…

April 16
11:01 2016

Emilia Wickstead

Emilia Wickstead
Picture 1 of 8

Veshja e fundit në turin mbretëror të Indisë dhe Bhutan. Ajo veshi një fustan në ngjyrën e diellit të Emilia Wickstead ndërkohë që zbarkonte në Bhutan. Veshja 1200£ ishte bërë për Kate që në vitin 2012 ndaj, përse mos ta vishte edhe njëherë? Debutimi i fustanit për herë të parë në 2012 u bë në ceremoninë e Urdhrit të Thistle në Edinburg. Në atë kohë ajo kishte zgjedhur ta kombinonte veshjen me një palë këpucë me takë ngjyrë çokollate nga Emmt Scarterfield dhe me një kapelë kashte të Whiteley.

Na ka ndodhur vërtet të habitemi çdo herë që Dukesha e Kembrixhit  ka veshur një veshje të bukur për herë të dytë, apo të tretë. Media shpesh e bën të madh faktin se sa e kursyer tregohet dukesha. Por, në të vërtetë, ne të gjithë veshim rroba të njëjta shpeshherë, apo jo? Arsyeja jonë nuk është e ndryshme nga ajo Kate Middleton, edhe pse ajo bie shumë herë më shumë në sy të publikut pasi është një figurë e njohur dhe shihet nga miliona sy. Është pak a shumë si ai rregulli i çuditshëm që disa njerëz kanë kur veshin vazhdimisht të njëjtën veshje pasi ende nuk e kanë nxjerrë në Facebook, apo jo?

Le të shohim se cilat janë veshjet që princesha i ka veshur më shumë se dy herë.

Komento