Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Grimi gotik – trend i sezonit dimëror

Grimi gotik – trend i sezonit dimëror
November 03
16:50 2016

Shumë vajza e adhurojnë grimin gotik, por nuk e përdorin pasi u duket i rënduar. Duhet të dini se grimi gotik nuk është vetëm ai “i frikshmi” që përdorni për Halloween, faktikisht ky grim është trendi më i fundit.

Më poshtë do të gjeni disa prej mënyrave për të bërë një grim gotik./Blitz.al/

Buzët e zeza

1

Buzët ombre

2

Sytë e lyer me pluhura të kuqe

3

Përhapni penelin duke formuar hije të zezë në sy

4

Buzët ombre  duke filluar nga mesi i tyre

5

 

Shperndaje