Blitz

 Breaking News

(Foto) Kur ikonat Hollywood-iane të viteve 60′ 70′ pozonin me të brendshme dantellë e zhartier!

(Foto) Kur ikonat Hollywood-iane të viteve 60′ 70′ pozonin me të brendshme dantellë e zhartier!
December 28
18:58 2018

Të brendshmet me dantellë ose të quajtura ndryshe lingerie, zhartierët si dhe fustanet e natës prej dantelle u japin vajzave një pamje mjaft joshëse dhe seksi. Madje tani ato mund ti veshësh poshtë xhaketave apo fustaneve, duke i treguar paksa por vite më parë nuk ka qenë kështu!

Vajzat e famshme dhe ato të shtresës së lartë përdornin të brendshme dantellë poshtë rrobave të tyre, por disa prej aktoreve të Hollywood-it u është dashur edhe të pozojnë me to. Aktoret e njohura kanë veshur të brendshmet dantellë  dhe zhartier në filmat ku kanë luajtur ose edhe në pasarele.

Ndoshta ka qenë pak e sikletshme duke patur parasysh kohët që kanë qenë, por kjo gjë nuk i ka penguar ato. Për më tepër shihni disa prej ikonave të Holluwood-ir nën këto veshje sensual.

BRIGITTE BARDOT

image

JAYNE MANSFIELD

image

SOPHIA LOREN

image

MARILYN MONROE
image
GINGER ROGERS
image
AVA GARDNER
image
HEDY LAMARR
image
JOAN COLLINS
image
ELIZABETH TAYLOR
image
BETTIE PAGE
image
VERUSCHKA
image
RITA HAYWORTH
image
JANE FONDA
image
VERONICA LAKE
image
UMA THURMAN
image
NATALIE WOOD
image
KATE MOSS
image
JANE BIRKIN
image
PAULINA PORIZKOVA
image
MYRNA LOY
image
CHER
image
/Blitz.al/
Share