Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dëshironi që gjoksi juaj të duket perfekt? Konturimi ju ndihmon ta arrini këtë

Dëshironi që gjoksi juaj të duket perfekt? Konturimi ju ndihmon ta arrini këtë
October 03
19:52 2016

Blogerja  australiane Natalie Boucher  ka bërë një video ku u tregon vajzave se si të konturojnë gjoksin që busti t’u duket më i plotë.

Ajo provon se grimi nuk përdoret vetëm për fytyrën, por konturi është shumë i rëndësishëm edhe për pjesë të tjera të trupit./Blitz.al/

Konturimi. Përdorni një ton më të errët për të krijuar disa hije në lëkurën tuaj.

1

Bëni hijet e zbehta. Përdorni hije të zbehta për të nxjerrë në pah linjat e kontureve.

2

Përzierja. Duke përdorur një furçë, përzieni tonet që keni vënë në pjesën e bustit dhe më pas përdorni një sfungjer kozmetike.

3

Konturoni përsëri. Konturoni përsëri me një furçë linjat që doni të theksoni.

4

Përdorni shkëlqyesin. Përdorni një shkëlqyes në pjesët që dëshironi të nxirrni në pah.

5

Vishni reçipeta me push up. Si përfundim, përdorni reçipeta me push up për t’i thënë gjoksit pamjen që ju duhet.

6

Shperndaje