Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Çfarë xhinsi duhet të vishni këtë verë?

June 06
10:24 2016

Këtë verë xhinsi vjen me të tjera modele dhe bën një kthesë të madhe në industrinë e modës. Kanë kaluar kohët kur xhinset visheshin dhe kombinoheshin me çdo lloj bluze. Këtë vit xhinset janë zgjidhjet kryesore, xhinset e thjeshta nuk janë më “in” por shohim xhinse të prera, të grisura, të qëndisura. Stili i viteve ‘90 është kthyer përsëri dhe preferohen modelet e përafërta me  to.

Nuk mund të mungojnë minifundet e gjerë, po xhins. Duke zgjedhur  copën xhins për të qenë sa më komod, stilistët kanë qëndruar te modelet e gjera më tepër sesa të ngushtat. Ju mund të gjeni në dyqane të ndryshme xhinset që preferoni, por në pamundësi për të gjetur një palë xhinse ose një fund xhins siç ju pëlqen mund t’i dizenjoni vetë duke i qëndisur, shkurtuar apo qepur etiketa. Shfletoni galerinë për të parë disa prej modeleve më të përzgjedhura të xhinsit për verën 2016.

 

Etiketimet
Shperndaje