Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

4 mënyrat për të pasur një gardërobë të rregullt

4 mënyrat për të pasur një gardërobë të rregullt
October 05
15:41 2016

Të gjithë e dimë se pjesa kur duhet të rregulloni gardërobën tuaj është një problem i madh. Askush nuk dëshiron t’i nxjerrë të gjitha rrobat nga dollapi dhe t’i rivendosë pasi të ketë gjetur atë që kërkon.

Një mënyrë për të pasur një dollap të rregullt është: Hiqni rrobat që nuk i vishni më, janë duke ju zënë vend. Mos mbani në gardërobën tuaj rroba që nuk i përdorni, por lironi vend dhe rregulloni  në mënyrë sistematike ato që përdorni. Më poshtë do të gjeni disa prej mënyrave se si mund të keni një gardërobë të rregullt./Blitz.al/

  1. Vendosni në të njëjtin raft këpucët që vishni më shpesh.

1

2. Përdorni varëse rrobash për të varur një pjesë të tyre.

2

 

3. Mos përdorni një sirtar për të gjithë aksesorët tuaj, por ndajini në vende të veçanta.

3

4. Një varëse rrobash jashtë gardërobës nuk do të ishte një ide e keqe. Mund të vini një veshje stërvitjeje ose shtëpie që e vishni pothuajse çdo ditë.

4

Komento
Shperndaje