Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

4 hapa për të realizuar një make up si në vitet ’60

August 01
18:26 2016

Vitet e fundit është parë se një pjesë e mirë e vajzave duan t’i rikthehen modës dhe stilit të viteve ’60 si në veshje, ashtu edhe në make up. Edhe pse në dukje ky lloj tualeti duket i vështirë për t’u realizuar, nëse ndiqni disa hapa në mënyrë korrekte do të vini re se në fakt i gjithë procesi është mjaft i lehtë. Sigurisht një këshillë që japin edhe artistët e make up-it është që të ndiqni hapat për të mësuar bazat e viteve ’60, por nëse doni një look më të realizuar, duhet të luani me origjinalitetin tuaj.

Nëpërmjet galerisë ndiqni hapat dhe mundohuni të mos anashkaloni asnjë prej tyre. /Blitz.al/

 

Shperndaje