Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

3 modelet e flokëve që duhet të mësoni patjetër t’i realizoni për në plazh

June 03
13:04 2016

1. Onde vere

1. Onde vere
Picture 1 of 3

Asgjë nuk e sjell verën më shumë sesa panorama në mendje me valët e detit, erën e fortë dhe rërën e sigurisht flokët që shpupuriten në atë atmosferë. Për të realizuar këtë model mjafton të keni flokët pak të lagur. Ndajini në 4 pjesë flokët dhe çdo pjesë rrotullojeni me dorë duke përdorur pak shkumë flokësh ose krem përqendrues flokësh. Pasi të keni mbaruar, tundeni njëherë kokën nga lart poshtë dhe modeloni flokët duke përdorur gishtat në mënyrë që flokët të qëndrojnë ashtu siç duhet me fytyrën tuaj. Nëse doni të siguroheni se gjithçka do të shkojë mirë, mjafton të spërkasni dhe pak llak sipër.

Në ditët e nxehta të verës krijohet ndjesia se që në momentin e parë që dilni jashtë, nuk ka rëndësi sesa shumë kohë keni kaluar duke stiluar flokët, ato do të prishen menjëherë. Por mos u demoralizoni! Ka disa modele flokësh që janë tepër të përshtatshme për ditët e plazhit; edhe nëse do t’ju duhet të merrni pjesë në një “Beach Party” apo “Pool Party”, modelet do të jenë njëlloj të përshtatshme.

Modelet e flokëve gjatë verës janë paksa kontradiktore, ndaj dhe janë të vështira për t’u realizuar. Ju doni një model flokësh që edhe të jetë i lehtë në realizim, por edhe të qëndrojë pa lëvizur.

Nick Arrojo është një nga stilistët më të famshëm të flokëve dhe ai ka treguar 3 modele flokësh që janë të thjeshta në realizim dhe të përshtatshme për verë.

Komento
Shperndaje