Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

11 mënyra se si të bëni gërsheta në flokë të shkurtër

March 26
13:14 2016

Një rregull  i pashkruar thotë se gërshetat nuk janë për ato vajza që kanë flokë të shkurtër.

Por nuk është kështu! Edhe pse është pak më e vështirë  të bëhen gërsheta në flokë të shkurtër, prapë është e mundur. Nga disa gërsheta të vogla, te gërsheta më të sofistikuara të stilit francez, ju mund t’i eksperimentoni dhe të shihni rezultate mjaft të mira.

Më poshtë ndiqni 11 yje të showbiz-it botëror që kanë flokë të shkurtër, por gërsheta të mrekullueshme. Provojini edhe ju…

1. Hannali Mustaparta

1. Hannali Mustaparta
Picture 1 of 11

Ajo është e njohur për flokët e saj të shkurtër, por gjithashtu për modelet interesante që krijon me to. Dy gjërsheta të ndara në mënyrë te barabartë, pak më të dendura në pjesën e sipërme, funksionojnë gjithmonë. Është një nga modelet më të thjeshta, por u jep hijëshi vajzave me flokë të shkurtër, sidomos atyre që duan të nxjerrin në pah tiparet e tyre.

Komento
Etiketimet
Shperndaje