Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

March 24
11:35 2016

 

Shohim kudo dhe vëmë re shumë çifte, me gratë më tërheqëse se bashkëshortët e tyre. Na lind pyetja si zakonisht: A është kjo për shkak se ata janë të pasur? A mos kanë një lloj feromonesh që janë të papërmbajtshëm për gratë? Përgjigjja është jo. Ata janë thjesht djem normalë, të rastësishëm. Gratë i shohin gjërat nga pikëpamje të tjera, jo vetëm nga fiziku. Për shembull, për një mashkull, një grua e bukur duhet thjesht të duket bukur. Për një grua, një burrë duhet të ketë trupin dhe personalitetin ose ndryshe ai është i shëmtuar. Duke thënë se aparenca nuk është e rëndësishme ndoshta gënjejmë. Gratë duhet të jenë të paraqitshme për burrat e tyre, tek e fundit ata nuk janë të verbër.

 

Etiketimet
Shperndaje