Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

 Për t’u bërë super yll, më parë duhet të kthehesh në kloun. Tendenca e re e konturimit

  Për t’u bërë super yll, më parë duhet të kthehesh në kloun. Tendenca e re e konturimit
March 31
18:19 2016

 

Moda e konturimit vazhdon të përhapet mes artistëve të kozmetikës. Trendi i konturimit i bërë nga artistja e konturimit në Youtube, Bela De Lune, tani është një trend viral në të gjitha rrjetet sociale.

Përdoren ngjyrat e ndryshme për të lyer fytyrën. Si fillim niset me një ngjyrë të errët si teknikë që ju lejon të keni një fytyrë të përsosur. Pastaj ngjyrat fillojnë duke u zbehur deri në një rezultat homogjen. Ky konturim quhet konturimi gaztor dhe e ka marrë emrin nga ngjyrat që aplikohen në fytyrë.

Por si ta bëni rrethin tuaj të përsosur si një kloun?

Filloni duke aplikuar kremin ose pluhurin në zonat më të theksuara: sytë, qendra e ballit, ura e hundës, nën vetulla, mbi nofulla dhe te mjekra. Më pas aplikoni një bazë të errët  duke filluar nga mollëzat dhe  shkoni  në skajet e mjekrës, gojës dhe hundës.

Më pas nën sy përdorni ndriçues dhe nxirrni një trekëndësh. Më pas me këtë ndriçues jepuni buzëve formën e gojës të klounit.

Pas aplikimit të rrethit të klounit,  çelësi është përhapja e make up-it për të pasur një fytyrë me tipare të përsosura dhe për të mos e lënë atë të duket si një maskë.

kontur

Etiketimet
Shperndaje