Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

Çizme, atlete, këpucë… Çdo gjë që ju duhet këtë pranverë!

    Çizme, atlete, këpucë… Çdo gjë që ju duhet këtë pranverë!

Këpucët janë një pjesë shumë e rëndësishme e veshjes suaj. Duhet të kini kujdes dhe ti kombinoni ato me rrobat. Por ne mund tu tregojmë disa prej këpucëve më in

Lexo me Shume

Trendi pranveror i syzeve sapo na pushtoi!

    Trendi pranveror i syzeve sapo na pushtoi!

Syzet janë një aksesor shumë i rëndësishëm për të gjithë njerëzit. Çdo sezon ne njihemi me tendencat e reja, të cilat janë çdo herë më të bukura. Për të zgjedhur

Lexo me Shume

Shmangni rrëmujën në garderobën tuaj, hiqni këto veshje të panevojshme!

    Shmangni rrëmujën në garderobën tuaj, hiqni këto veshje të panevojshme!

Shumë vajzë kanë një garderob të tejmbushur dhe kështu shkaktohet një rrëmujë e madhe. Ato veshin të njëjtat gjëra pasi të tjerat nuk mund ti gjejnë. Jeni të lodhur nga

Lexo me Shume

Keni kaluar të 40-tat? Erdhi koha të ndryshoni stilin tuaj të veshjes!

    Keni kaluar të 40-tat? Erdhi koha të ndryshoni stilin tuaj të veshjes!

Koha ikën shumë shpejt dhe pa u kuptuar. Bashkë me kohën ndryshon edhe stili. Çdo stil bazohet në gjërat më trendi të momentit por edhe sipas moshës së personave që

Lexo me Shume

Kush tha që në pranverë nuk vishen çizme? Ja çizmet pranverore që do tu rrëmbejnë zemrën…

    Kush tha që në pranverë nuk vishen çizme? Ja çizmet pranverore që do tu rrëmbejnë zemrën…

Shumë prej vajzave nuk preferojnë të veshin çizme në pranverë pasi mendojnë se nuk është periudha e duhur. Por në fakt gabohen, çizmet në qoftë se i kombinoni me veshjen

Lexo me Shume

Rrobabanjot më të çuditshme dhe interesante që rrëmbyen zemrat e personazheve të njohur

    Rrobabanjot më të çuditshme dhe interesante që rrëmbyen zemrat e personazheve të njohur

Verën e kaluar, shtëpitë e modës na prezantuan me trendet e reja të rrobabanjove, disa duken të çuditshme por jo në sytë e personazheve të njohur të cilët sapo i

Lexo me Shume

Trendet e grimit dhe flokëve të viteve 80′ janë rikthyer sërish!

    Trendet e grimit dhe flokëve të viteve 80′ janë rikthyer sërish!

Shumë prej dizanjuesve të njohur janë frymëzuar prej trendeve të viteve më parë. Por kjo gjë nuk ndodh vetëm për veshjet por edhe për grimin apo flokët. Shumë prej trendeve

Lexo me Shume

Vera po afron, ja rrobabanjot që duhet të zgjidhni!

    Vera po afron, ja rrobabanjot që duhet të zgjidhni!

Muajt e verës po afrojnë dhe sigurisht që duhet të përgatitemi për  në plazh. Çdo vit shtëpitë e modës na prezantojnë koleksionet e reja të rrobabanjove, gjithësesi një gjë është

Lexo me Shume

Pranvera erdhi së bashku me trendet e reja! Zbuloni ngjyrën më “in” të flokëve

  Pranvera erdhi së bashku me trendet e reja! Zbuloni ngjyrën më “in” të flokëve

Pranvera ka ardhur zyrtarisht dhe bashkë me të janë prezantuar edhe trendet e reja të flokëve. Këtë pranvere trendi i

Lexo me Shume

Kritikët bien dakord: Këto ishin veshjet më të mira që parakaluan në Tapetin e Kuq të “Oscars 2018”!

  Kritikët bien dakord: Këto ishin veshjet më të mira që parakaluan në Tapetin e Kuq të “Oscars 2018”!

U mbajt dje në mbrëmje ceremonia e 90-të e ndarjes së çmimeve Oscars. Por siç e dimë, në këtë event

Lexo me Shume

Shpëtoni prej xhinseve të ngushta, ja cilat janë të duhurat për këtë pranverë…

  Shpëtoni prej xhinseve të ngushta, ja cilat janë të duhurat për këtë pranverë…

Vajzat janë fiksuar pas xhinseve të ngushta, por duhet të kenë parasysh se ekzistojnë me mijëra modele të tjera xhinsesh.

Lexo me Shume

(Foto) Modelet nuk janë më të nevojshme! Në sfilatën e fundit, “Dolce & Gabanna” i zëvendëson ato me dron…

  (Foto) Modelet nuk janë më të nevojshme! Në sfilatën e fundit, “Dolce & Gabanna” i zëvendëson ato me dron…

Moda ndryshon sezon pas sezoni, e vetmja gjë që mbetet prej saj janë modelet. Modelet përfaqësojnë “llojet” e njerëzve të

Lexo me Shume

VIP-at shkëlqyen në tapetin e kuq të Brit Awards. Ja veshjet që duhet të shihni me patjetër…

  VIP-at shkëlqyen në tapetin e kuq të Brit Awards. Ja veshjet që duhet të shihni me patjetër…

Mbrëmjen e djeshme, në tapetin e kuq të Brit Aëards kanë parakaluar shumë personazhe të njohur. Gjatë momentit të parakalimit

Lexo me Shume

Pranvera po vjen… Ja këpucët që duhet të keni në garderobë

  Pranvera po vjen… Ja këpucët që duhet të keni në garderobë

Këpucët janë mjaft të rëndësishme për të kombinuar veshjen tuaj. Madje për vajzat ato janë shumë të rëndësishme, kush ka

Lexo me Shume

A jeni gati për vetullat “bisht peshku”? Trendi që do tu rrëmbejë zemrën…

  A jeni gati për vetullat “bisht peshku”? Trendi që do tu rrëmbejë zemrën…

Menduat se këtë vit nuk do të kishte një trend të ri për vetullat tuaja? E Keni gabim, së fundmi

Lexo me Shume

Trendet e 2018-ës po na surprizojnë…Vajza bëjini tuajat këto këpucë!

  Trendet e 2018-ës po na surprizojnë…Vajza bëjini tuajat këto këpucë!

Këpucët janë mjaft të rëndësishme për tu kombinuar me veshjen e çdo vajze. Përveç se të bukura ato kërkojnë këpucë

Lexo me Shume

Trendi më i ri i 2018-ës, që u dashuruam me shikim të parë! Zbulojeni edhe ju…

  Trendi më i ri i 2018-ës, që u dashuruam me shikim të parë! Zbulojeni edhe ju…

2018 na ka prezantuar me trendet më të bukura ndër vite. E mbani mënd, dikur kemi qenë të fiksuara pas

Lexo me Shume

10 fustane që duhet t’i vishni për të “vezulluar” në Shën Valentin!

  10 fustane që duhet t’i vishni për të “vezulluar” në Shën Valentin!

  Edhe pak ditë na ndajnë nga Dita e të Dashuruarve dhe që tani kanë filluar të na rrotullohen në

Lexo me Shume

Trendi i fundit: Make up me insekte të ngordhura! Do ta provonit?

  Trendi i fundit: Make up me insekte të ngordhura! Do ta provonit?

Kur vjen fjala tek grimi vajzat i kushtojnë shumë rëndësi. Madje shumë prej tyre përpiqen që të shpikin tendenca të

Lexo me Shume

Personazhet e famshme ju tregojnë modelet më “in” të flokëve. Provojini!

  Personazhet e famshme ju tregojnë modelet më “in” të flokëve. Provojini!

Kur keni flokë të gjatë, mund të zgjidhni çdo model që dëshironi. Ndonjëherë edhe floku i gjatë bëhet i mërzitshëm

Lexo me Shume

Ndonse të kolme, mund të dukeni bukur me këto rrobabanjo!

  Ndonse të kolme, mund të dukeni bukur me këto rrobabanjo!

Jo të gjitha vajzat kanë linja perfekte dhe shpeshherë teksa zgjedhin rrobabanjot e tyre kanë shumë probleme. Ato dëshirojnë të

Lexo me Shume