Blitz | Kliko dhe Informohu

Stil

 Lajmi Fundit

Trendi më i ri i veshjeve të dimrit, fiksues por tepër acarues!

    Trendi më i ri i veshjeve të dimrit, fiksues por tepër acarues!

Tashmë është kthyer në zakon që ngjyrat që mbizotërojnë më së shumti në festat e fundvitit janë e kuqja, jeshilja dhe e bardhja në një kombinim me njëra-tjetrën. Megjithatë nga

Lexo me Shume

E keni vendosur çfarë do të vishni për natën e Vitit të Ri? Ja disa ide briliante!

    E keni vendosur çfarë do të vishni për natën e Vitit të Ri? Ja disa ide briliante!

Të gjitha vajzat kanë dëshirë që mbrëmjen e Vitit të Ri të shkëlqejnë. E për këtë ju duhet një veshje vërtetë briliante. Ndonjëherë një fustan i thjeshtë mund t’ju bëjë

Lexo me Shume

Nuk keni mësuar akoma si të bëni penelin perfekt? Ne ju japim zgjidhjen…

    Nuk keni mësuar akoma si të bëni penelin perfekt? Ne ju japim zgjidhjen…

Grimi është shumë i rëndësishëm për të gjithë vajzat. Por jo çdo kush di ta bëjë atë në mënyrë perfekte. Përshembull ju keni bërë një grim të bukur, por kur

Lexo me Shume

Veshja po jua prish foton! Këto janë ngjyrat që duhet të zgjidhni në kombinim për të shkrepur një foto perfekte

    Veshja po jua prish foton! Këto janë ngjyrat që duhet të zgjidhni në kombinim për të shkrepur një foto perfekte

Fotot janë shumë të rëndësishme, sidomos për vajzat të cilat dëshirojnë të postojnë çdo moment foto në rrjetet sociale. E dëgjojmë shpesh frazën: “s’më kap fare mirë foto sot” në

Lexo me Shume

“Daily Mail “ironizon: Shqiptaret në “AMA”, të veshura si për Halloween

“Daily Mail “ironizon: Shqiptaret në “AMA”, të veshura si për Halloween

Mbrëmjen e djeshme, mes shumë personazhesh të ftuar në “American Music Awards” kanë qenë edhe dy këngëtaret e njohura shqiptare; Bebe Rexha dhe Bleona Qereti. Prestigjozja “Daily Mail” ka bërë

Lexo me Shume

(Foto) Veshjet e “Yjeve” që na lanë gojëhapur për mirë ose për keq në “American Music Awards”

    (Foto) Veshjet e “Yjeve” që na lanë gojëhapur për mirë ose për keq në “American Music Awards”

Si në çdo event tjetër edhe në “American Music Awards”, veshja e personazheve që parakalojnë në tapetin e kuq komentohet, për mirë apo për keq qoftë. Kush merr pjesë në

Lexo me Shume

Ndryshime drastike! Ja si janë veshur dikur adoleshentë në krahasim me ata sot

    Ndryshime drastike! Ja si janë veshur dikur adoleshentë në krahasim me ata sot

Me kalimin e viteve ndryshon edhe stili. Duke krahasuar adoleshentët e viteve 90’ me ata të sotshmit shohim se sa shumë kanë ndryshuar gjërat. Përveç teknologjisë që na rrethon kudo

Lexo me Shume

Mos i bëni asnjëherë këto gabime kur të lani xhinset tuaja!

    Mos i bëni asnjëherë këto gabime kur të lani xhinset tuaja!

Është e sigurt se xhinset janë ndër veshjet që përdoren më së shumti. Ato mund ti vishni kudo në takime pune, për shëtitje, në shkollë por edhe në club gjithësesi

Lexo me Shume

Vajza bëjini tuajat këto xhinse! Ja modelet më “in” të 2018-ës

  Vajza bëjini tuajat këto xhinse! Ja modelet më “in” të 2018-ës

Është e sigurt se xhinset nuk do të dalin kurrë nga moda. Gjatë kësaj jave stilistët kanë paraqitur tendencat e

Lexo me Shume

Mesazhet që na kanë dhënë e kemi marrë nga deputetet shqiptare me “dukjen” e tyre, dje dhe sot

  Mesazhet që na kanë dhënë e kemi marrë nga deputetet shqiptare me “dukjen” e tyre, dje dhe sot

Deputetet shqiptare ndër vite na kanë treguar se gratë mund t’i bëjne të gjitha. Mund të jenë nëna, bashkëshorte, dhe

Lexo me Shume

Këto peliçe duhet të jenë në garderobën e çdo zonje!

  Këto peliçe duhet të jenë në garderobën e çdo zonje!

Peliçet janë mjaft  të preferuara nga vajzat. Ato jo vetëm që janë të ngrohta por mund tu tregojnë mjaft bukur

Lexo me Shume

(Foto) Kur Dukeshë bëhesh, nuk lind – Ja si dukej Kate Middleton para se të hynte në familjen mbretërore

  (Foto) Kur Dukeshë bëhesh, nuk lind – Ja si dukej Kate Middleton para se të hynte në familjen mbretërore

Para vitit 2011 Dukesha e Kembrixhit njihej thjesht si Kate Middelton dhe nuk i duhej të respektonte rregullat e kushtet

Lexo me Shume

Brunet do ngelen gjithmonë më të mirat! Ja trendet e flokëve për këtë dimër

  Brunet do ngelen gjithmonë më të mirat! Ja trendet e flokëve për këtë dimër

Në tendencat e këtij dimri, flokët brun janë shumë “in” kështu që vendosni që ti ktheheni sërish nuancave të saj.

Lexo me Shume

Dimri po vjen! Palltot që nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj

  Dimri po vjen! Palltot që nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj

Palltot janë një pjesë shumë e rëndësishme në veshjen tuaj. Sigurisht që çdo vajzë dëshiron të ketë disaa pallto ose

Lexo me Shume

Tetë idetë gjeniale për të bërë grimin e Halloween-it

  Tetë idetë gjeniale për të bërë grimin e Halloween-it

Festa e Halloween-it po afron e shumë prej jush do të maskohen si personazhet e dashura. Disa të mirë e

Lexo me Shume

Njihuni me çizmet më “in” të këtij sezoni. Është e sigurt që nuk do ti hiqni nga këmba këtë dimër

  Njihuni me çizmet më “in” të këtij sezoni. Është e sigurt që nuk do ti hiqni nga këmba këtë dimër

Çizmet janë shumë të rëndësishme për sezonin vjeshtë dimër. Ato jo vetëm që kombinohen shumë mirë me veshjet tuaja por

Lexo me Shume

Dëshironi të shkëlqeni? Ja 5 llojet e bizhuterive që duhet të jenë patjetër zgjedhja juaj këtë vjeshtë!

  Dëshironi të shkëlqeni? Ja 5 llojet e bizhuterive që duhet të jenë patjetër zgjedhja juaj këtë vjeshtë!

Për të gjithë ata që mezi presin ndrimin e stinëve në mënyrë që të kenë mundësi të ndërrojnë edhe bizhuteritë,

Lexo me Shume

Këto këpucë të çuditshme na lanë gojë hapur në Paris Fashion Week

  Këto këpucë të çuditshme na lanë gojë hapur në Paris Fashion Week

Gjatë kësaj jave janë komentuar gjatë veshjet e “Paris Fashion Week”, të cilat kanë marrë kritika pozitive dhe negative. Një

Lexo me Shume

Tetë këshillat e nevojshme për flokë të shëndetshëm

  Tetë këshillat e nevojshme për flokë të shëndetshëm

Flokët e bukur e të shëndetshëm janë një component i rëndësishëm i imazhit të një vajze. Kujdesi ndaj flokëve kërkon

Lexo me Shume

Jeni në vjeshtë dhe ende nuk dini trendet e grimit? Ne e kemi një zgjidhje

  Jeni në vjeshtë dhe ende nuk dini trendet e grimit? Ne e kemi një zgjidhje

Si në çdo sezon tjetër,  grimi është shumë i rëndësishëm për vajzat. Sigurisht që ai duhet të përshtatet me veshjet

Lexo me Shume

(Foto) Bashkëshortet e kryeministrave shqiptarë në Shtëpinë e Bardhë. Zgjedhja e ngjyrave koiçidencë apo…

  (Foto) Bashkëshortet e kryeministrave shqiptarë në Shtëpinë e Bardhë. Zgjedhja e ngjyrave koiçidencë apo…

Melanie Trump  zonja e parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përflitet shpeshherë edhe për look-un e saj. Pas çdo

Lexo me Shume