Blitz

 Breaking News

Zakoni 30 sekondësh që çdo femër duhet të bëjë çdo mëngjes për të qenë të shëndetshme

Zakoni 30 sekondësh që çdo femër duhet të bëjë çdo mëngjes për të qenë të shëndetshme
January 14
11:46 2017

Keni dëgjuar besojmë se sugjerohet meditimi, vrapi, joga dhe të tjera aktivitete për në mëngjes që më pas të keni një ditë të mirë. Sigurisht këto janë dhe do të mbeten gjithnjë praktika të mira, por për të gjithë ata që nuk kanë qejf t’i bëjnë të tyret këto aktivitete, mos u demoralizoni!

Ekziston një zakon që sidomos femrat duhet ta bëjnë për çdo ditë në mëngjes dhe u merr vetëm 30 sekonda nga jeta juaj. Konsumoni një gotë të tërë me ujë. Kat Cole, ekspertja e bukurisë, tregon se ju mund ta konsumoni ujin të vakët ose të ftohtë me limon ose jo, e rëndësishme është ta konsumoni.

Ju dehidratoheni shumë gjatë natës dhe sidomos te femrat kjo ndikon direkt te bukuria dhe elasticiteti i lëkurës, një gotë me ujë në mëngjes sapo zgjoheni do ta zgjidhë këtë problem.

Gjithashtu ky zakon do t‘ju bëjë që edhe të mos e teproni me ushqimin sepse do të ndiheni të ngopur. /Blitz.al/

Share