Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Shikoni shndërrimin e penisit në vaginë

(Video) Shikoni shndërrimin e penisit në vaginë
October 04
14:41 2016

Një video e re e postuar në “European Society of Urology” tregon në mënyrë të detajuar se si mund të kthehet një organ mashkullor në femëror, pra procesin që i nënshtrohen të gjithë transeksualët… dhe është më e ndërlikuar se një “heqje penisi”.

Videoja tregon kirurgun, i cili hap skrotumin, qeskën që mban testikujt, heq këto të fundit dhe heq kokën e penisit për të krijuar klitorin. Trupi i penisit dhe skrotumi përdoren më pas për të krijuar vaginën dhe kanalet vaginale, gjë që do t’i bëjë pacientët të kenë një jetë seksuale të shëndetshëm.

Për më shumë, mjafton të shihni videon e mëposhtme. /Blitz.al/


 

Shperndaje