Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ushqimet që mbrojnë lëkurën tuaj

May 27
13:51 2016

Domate

Domate
Picture 1 of 10

Domatet përmbajnë likopen, i cili i jep domates ngjyrë dhe është një antioksidant i fuqishëm që eliminon plakjen në lëkurë dhe mbron lëkurën nga ekspozimi në diell.

Ushqimet janë baza për rritjen dhe ndërtimin e trupave tanë.  Frutat me bazë bimore japin energji dhe janë të shëndetshme. Nëse nuk ushqeheni mirë, qelizat nuk funksionojnë siç duhet dhe shfaqen probleme shëndetësore. Shfletoni galerinë për të parë disa nga ushqimet që do t’ju mbajnë gjithmonë në formë, me një lëkurë plot shkëlqim dhe që do të dukeni më të rinj.

Komento
Etiketimet
Shperndaje