Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tommy Chong: Falë këtij trajtimi shpëtova nga kanceri

Tommy Chong: Falë këtij trajtimi shpëtova nga kanceri
September 17
15:52 2016

Kanceri është një diagnozë që shkatërron jetën e miliona njerëzve në të gjithë botën. Megjithatë ekziston një trajtim i ri, që shpëton jetën. Kanceri është një sëmundje për të cilën mjekët nuk i inkurajojnë pacientët dhe shpresa është e humbur, gjithashtu vuajtjet janë të mëdha.

Por ky nuk ishte rasti i aktorit kanadez Tommy Chong. Ai ka treguar për luftën e tij me kancerin dhe për trajtimin që i shpëtoi jetën.

Aktori ishte i vetëdijshëm për diagnozën e tij dhe ndryshoi stilin e jetës, duke ulur stresin, ndiqte një dietë të shëndetshme dhe kujdesej për shëndetin e tij.  Pas vizitave me një mjek në Vankuver, ai i shtoi dietës së tij të rreptë përdorimin e vajit të kanabisit. Gjithashtu ai përfshiu një grup ushtrimesh dhe kur bëri vizitën e radhës kuptoi se kanceri ishte zhdukur.

Vaji i kanabisit është një ilaç që të jep energji dhe njihet për trajtimin e sëmundjeve të rënda.

“Bima magjike dhe dieta e duhur kuruan kancerin”,- ka thënë ai./Blitz.al/

Komento
Shperndaje