Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nuk do e besonit kurrë, duke hequr këtë ushqim nga dieta juaj do të zhdukni aknet

Nuk do e besonit kurrë, duke hequr  këtë ushqim nga dieta juaj do të zhdukni aknet
March 21
17:03 2016

Ndodh që fytyra t’ju acarohet edhe kur keni lëkurë shumë të mirë. Mendoni se do të kalojë, por nuk duhet ta lini pas dore sepse nuk mund të kalojë vetë.

  1. Vizitoni një dermatolog

Ai do t’ju përcaktojë kremin që i nevojitet fytyrës tuaj.

  1. E vërteta rreth bulmetit

Thonë se bulmeti është i dëmshëm dhe ka shumë faktorë ndikues dhe faktikisht për një fytyrë me akne këto produkte janë të dëmshme dhe sjellin irritime. Nuk duhet t’i ndërprisni të gjitha, por duhet t’i reduktoni duke i marrë në sasi më të vogla.

  1. Ajo që thonë ekspertët

Ekspertët thonë se shumë produkte ushqimore shkaktojnë inflamacione të ndryshme. Ata thonë se produktet e bulmetit dhe produktet me yndyrë janë të dëmshme edhe në qoftë se nuk keni fytyrë problematike.

  1. Diagnostikimi

Duhet të flisni me një mjek dermatolog për të kuptuar se çfarë ju shkakton inflamacionet. Ai do t’ju rekomandojë të eliminoni ushqimet nga një çdo javë deri sa të kuptoni se cili është shkaktari i irritimeve të fytyrës tuaj.

Etiketimet
Shperndaje