Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Si mund të parandaloni djersitjen?

May 18
17:53 2016

Shmangni ushqimet pikante

Shmangni ushqimet pikante
Picture 1 of 6

Duhet të shmangni ushqimet pikante sepse ato kanë kimikate djegëse. Këto kimikate dërgojnë sinjale në tru se trupi juaj është shumë i nxehtë. Kjo aktivizon receptorët në trupin tuaj për të pasur një reagim refleksiv të ftohjes dhe aktivizon gjëndrat e djersës.

Kur bëhet fjalë për luftën me djersën është vërtet e vështirë. Çdo kush kërkon një mënyrë të thjeshtë për të parandaluar djersitjen. Shfletoni galerinë për të parë disa këshilla të cilat do t’ju ndihmojnë të parandaloni djersitjen në sezonin e verës.

Komento
Etiketimet
Shperndaje