Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Si mund ta lehtësoni ankthin?

August 14
17:14 2016

Bëni ushtrime për frymëmarrjen

Picture 1 of 4

Duhet të merrni disa minuta nga koha juaj për të bërë disa ushtrime frymëmarrjeje. Mbyllni sytë, qëndroni drejt, merrni frymë thellë me hundë dhe më pas nxirreni me gojë. Bëni 5 deri në 10 cikle frymëmarrje dhe gjatë kësaj kohe fokusohuni në pjesët e trupit ku ndjeni tension.

Ankthi është një gjendje emocionale që shumë njerëz e përjetojnë. Kjo gjendje shkaktohet si pasojë e ndodhive të këqija, konsumimi i alkoolit, i duhanit. Por si mund të luftoni me ankthin? Njerëzit që vuajnë nga ankthi duhet të jenë të qetë dhe të dinë si të veprojnë në momentet që sulmohen prej tij. Shfletoni galerinë për të parë disa prej mënyrave se si ta luftoni ankthin pa përdorur qetësues ose ilaçe të tjera./Blitz.al/

Komento
Shperndaje