Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Sheqeri vret”, një fushatë e bujshme kundër ëmbëlsirave

March 30
14:24 2016

 

Në mënyrë që të lajmërojë dhe të informojë për rreziqet e sheqerit  në organizmin tonë, Shoqata e Diabetit e projektuesit Nattakong Jaengsem ka krijuar një fushatë që inkurajon publikun për të reduktuar konsumin e sheqerit. Siç mund të shihni nga fotot e tmerrshme në vijim, rezultati është shokues.

Të gjithë e dimë se sheqeri në organizëm çon në krijimin e një sërë sëmundjesh, edhe pse mendimi na kufizon në dy pasoja: pesha dhe dhëmbët. Por sheqeri shkakton sëmundjen e diabetit, e cila është rritur dhe përhapur kohët e fundit në statistika irrituese në masë. Në funksion të edukimit rreth konsumimit në masë të reduktuar të sheqernave, Jaengsem ka zgjedhur një taktikë mjaft të spikatur, fotografinë. Nëpërmjet fotografisë ai përcjell mesazhin “Sheqeri vret” dhe ju shtyn të mendoni më shumë se një herë para se të konsumoni diçka të ëmbël.  Shihni galerinë, do të mendoni ndryshe në përfundim!

 

Komento
Shperndaje