Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shenjat që tregojnë se trupi juaj prodhon më shumë testosteron

July 04
19:21 2016

Keni vazhdimisht akne

Picture 1 of 8

Fytyra juaj acarohet dhe vazhdimisht keni akne në fytyrë, kjo tregon se keni prodhim të lartë testosteroni. Aknet zakonisht dalin në pjesën e mjekrës, faqeve dhe nofullës. Në qoftë se aknet janë në formë nyjash nën lëkurë ju keni çekuilibrim të testosteronit.

Edhe femrat kanë përmbajtje të hormonit testosteron në trupin e tyre, por në masa më të reduktuara sesa meshkujt. Ndonjëherë prodhimi i lartë i testosteronit është shumë shqetësues sepse mund të sjellë probleme të ndryshme. Si mund ta kuptoni në qoftë se trupi juaj prodhon më shumë testosteron? Më poshtë do të gjeni disa shenja që tregojnë që keni prodhim me shumicë të hormonit testosteron.

Komento
Etiketimet
Shperndaje