Blitz | Kliko dhe Informohu

Shendeti

 Lajmi Fundit

Vini re, vini re: Kontraceptivët, shkaktarë të kancerit të gjirit

    Vini re, vini re: Kontraceptivët, shkaktarë të kancerit të gjirit

Së fundmi është bërë një studim në lidhje me kontraceptivët( pilulat që kontrollojnë lindjet). Disa studiues danez kanë thënë se pilulat mund të shkaktojnë kancerin e  gjirit, pasi në to

Lexo me Shume

I kemi ruajtur gabim ushqimet gjithë kohës: Ja cilat produkte duhet të ruani në frigorifer dhe cilat jo!

    I kemi ruajtur gabim ushqimet gjithë kohës: Ja cilat produkte duhet të ruani në frigorifer dhe cilat jo!

Janë disa gjëra që ne nuk i mendojmë gjatë, thjesht i bëjmë sepse biem pre e rutinës. Një nga këto veprime është ndarja e produkteve që ruajmë në frigorifer dhe

Lexo me Shume

Dermatologia e J.Lo sqaron: Gjithçka nuk keni ditur dhe keni pyetur veten lidhur me lazerin që zhduk qimet tuaja!

    Dermatologia e J.Lo sqaron: Gjithçka nuk keni ditur dhe keni pyetur veten lidhur me lazerin që zhduk qimet tuaja!

Lazeri lindi si një shpëtim për të gjitha vajzat dhe gratë të cilat vazhdimisht kanë probleme me heqjen dhe pastrimin e lëkurës nga qimet. Sidomos për ato të cilat janë

Lexo me Shume

Ushqimet që po ju shkatërrojnë dhëmbët! Nëse i konsumoni këto harrojini dhëmbët e bardhë dhe buzëqeshjen

    Ushqimet që po ju shkatërrojnë dhëmbët! Nëse i konsumoni këto harrojini dhëmbët e bardhë dhe buzëqeshjen

Nuk e kuptoni se si dhëmbët tuaj ndryshojnë ngjyrë. Dikur kishit një buzëqeshje rrëzëllitse kurse sot dhëmbët janë të verdhë. Sigurisht që askush nuk e dëshiron këtë gjë. Të gjithë

Lexo me Shume

Vuani nga aknet? Mos konsumoni më këto ushqime dhe problemi juaj do të zgjidhet!

    Vuani nga aknet? Mos konsumoni më këto ushqime dhe problemi juaj do të zgjidhet!

Ndodh që fytyra t’ju acarohet edhe kur keni lëkurë shumë të mirë. Mendoni se do të kalojë, por nuk duhet ta lini pas dore sepse nuk mund të kalojë vetë.

Lexo me Shume

Mos kini aq besim tek pastërtia e peshqirëve, pas këtij studimi nuk e dimë me ç’do fshiheni sepse me peshqirë jo!

    Mos kini aq besim tek pastërtia e peshqirëve, pas këtij studimi nuk e dimë me ç’do fshiheni sepse me peshqirë jo!

Peshqirët pasi i keni përdorur disa herë për tu fshirë përmbajnë më shumë mikrobe se sa mendoni. Duke qenë një vatër e mundshme bakteriesh, peshqirët kthehen në objekte që shpërndjanë

Lexo me Shume

Vajza dhe gra, nëse vini re se po shkoni më shpesh se ç’duhet në tualet drejtohuni menjëherë tek mjeku

    Vajza dhe gra, nëse vini re se po shkoni më shpesh se ç’duhet në tualet drejtohuni menjëherë tek mjeku

Vetëm një përqind e vajzave dhe grave në botë e dinë se nëse ju shkohet më shpesh se sa duhet në tualet për të urinuar kjo nuk është një shenjë

Lexo me Shume

“Adios” avokado: Ky do të jetë produkti më i dëshiruar për 10 vitet e ardhshme, kaq dimë t’ju themi!

    “Adios” avokado: Ky do të jetë produkti më i dëshiruar për 10 vitet e ardhshme, kaq dimë t’ju themi!

Të gjithë ju që e dashuroni avokadon dhe proteinat që përmban mund të merrni frymë lirisht sepse avokado nuk do të zhduket, thjesht do t’i bjerë gjithë ky popullaritet që

Lexo me Shume

Nëse nuk i konsumoni bananet, pas këtij lajmi do të doni t’i keni në menu-në e çdo dite

  Nëse nuk i konsumoni bananet, pas këtij lajmi do të doni t’i keni në menu-në e çdo dite

Vazhdimisht bëhen studime lidhur me rolin që mund të ketë banania në organizmin e njeriut. Ka nga ata të cilët

Lexo me Shume

Po bini në depresion? Ja 6 mënyra si ta luftoni atë

  Po bini në depresion? Ja 6 mënyra si ta luftoni atë

Depresioni është një sëmundje që po prek grupmosha të ndryshme. Shkak i tij bëhet stresi për diçka të parealizueshme dhe probleme të ndryshme

Lexo me Shume

Dietologët bien në një mendje: Këto ushqime mund t’i konsumoni gjithë ditën e nuk do të shëndosheni!

  Dietologët bien në një mendje: Këto ushqime mund t’i konsumoni gjithë ditën e nuk do të shëndosheni!

Gjithmonë lexojmë vërdallë se yndyrat janë të dëmshme për shëndetin dhe gjithashtu ato depozitojnë dhjam çka shton menjëherë kilet në

Lexo me Shume

Kamera që sheh brenda trupit të njeriut dhe zbulon sëmundje të ndryshme

  Kamera që sheh brenda trupit të njeriut dhe zbulon sëmundje të ndryshme

Zhvillimi i teknologjisë ia ka bërë më të lehtë gjërat edhe fushës së mjekësisë. Së fundmi është zbuluar një aparaturë

Lexo me Shume

Studimi: Zbulohet përmirësimi që sjell ushqyerja e bebeve me qumësht gjiri kur ato rriten

  Studimi: Zbulohet përmirësimi që sjell ushqyerja e bebeve me qumësht gjiri kur ato rriten

Është shumë e vështirë që t’i bëni fëmijët të duan perimet sepse ka aq shumë ekspozim të ushqimeve të shpejta

Lexo me Shume

Strudel me dardhë dhe copëza çokollate

  Strudel me dardhë dhe copëza çokollate

E dini tashmë që strudelin e kam qejf shumë dhe përherë do të krijoja ide pa fund me të, por

Lexo me Shume

Nëse nuk ndiheni në formë, mos konsumoni këto ushqime sepse ju përkeqësojnë gjendjen!

  Nëse nuk ndiheni në formë, mos konsumoni këto ushqime sepse ju përkeqësojnë gjendjen!

Me ndërrimin e stinëve ndodh shpesh që edhe një sërë virozash të bëhen pjesë e jona dhe duhet pasur shumë

Lexo me Shume

Keni dhembje trupi? Ja simptomat që tregojnë se vuani nga kjo sëmundje misterioze

  Keni dhembje trupi? Ja simptomat që tregojnë se vuani nga kjo sëmundje misterioze

Keni dhembje në të gjithë trupin dhe nuk e kuptoni pse? Kjo nuk është një lodhje e thjeshtë, por fibromialgia,

Lexo me Shume

Tetë gjërat që nuk duhet të bëni kur jeni me stomakun bosh

  Tetë gjërat që nuk duhet të bëni kur jeni me stomakun bosh

“Ju jeni ajo ç’ka hani”  është një shprehje e njohur nga të gjithë. Ushqimi ka një ndikim shumë të madh

Lexo me Shume

Gjashtë këshillat e vlefshme për të pasur këmbë perfekte

  Gjashtë këshillat e vlefshme për të pasur këmbë perfekte

Këmbët janë një pjesë shumë delikate në trupin tonë. Në qoftë se këmbët janë të pakëndshme ndikojnë në shëndetin tonë

Lexo me Shume

Shtatë gabimet që ndikojnë në zvogëlimin dhe formën e gjoksit tuaj

  Shtatë gabimet që ndikojnë në zvogëlimin dhe formën e gjoksit tuaj

Zona e dekoltesë është shumë delikate. Ne kujdesemi për fytyrën tonë, por harrojmë bustin. Shohim se forma e gjoksit ndryshon

Lexo me Shume

Nëse ju keni vështirësi në nuhatje, kujdes, kjo nuk është një shenjë e mirë!

  Nëse ju keni vështirësi në nuhatje, kujdes, kjo nuk është një shenjë e mirë!

Shkencëtarët kanë vënë në dukje një simptomë jo të njohur të sëmundjes Alzheimer që mund të ndihmonte në dhënien e

Lexo me Shume

Shëndeti juaj është në rrezik! Ja simptomat që tregojnë çekuilibrim hormonal

  Shëndeti juaj është në rrezik! Ja simptomat që tregojnë çekuilibrim hormonal

Rritja dhe zhvillimi i trupit tuaj varet se si funksionojnë hormonet tuaja. Ato ndikojnë në sjelljen, emocionet, por edhe në

Lexo me Shume