Blitz | Kliko dhe Informohu

Shendeti

 Lajmi Fundit

Flet Dr. Fletcher: Kujdes, frika ndaj vaksinës që shkakton autizëm po kthehet në realitet!

    Flet Dr. Fletcher: Kujdes, frika ndaj vaksinës që shkakton autizëm po kthehet në realitet!

Doktori Peter Fletcher, që është dhe drejtuesi i kërkimit shkencor për Departamentin e Shëndetit, tha se nëse provohet se vaksina shkakton autizëm, atëherë refuzimi i shteteve për të marrë seriozisht

Lexo me Shume

Hudhra, ilaçi më i mirë për fytyrën tuaj

    Hudhra, ilaçi më i mirë për fytyrën tuaj

Kohët e fundit njerëzit janë duke provuar çdo gjë në emër të bukurisë.  Një ndër trendet e fundit është  të lyesh fytyrën me hudhër. Hudhra është ilaçi i duhur për

Lexo me Shume

Studim: Peshkaqenët na mësojnë si të kemi buzëqeshjen perfekte

    Studim: Peshkaqenët na mësojnë si të kemi buzëqeshjen perfekte

Dhëmbët mund të rigjenerohen, ashtu siç ndodh me lëkurën pas një dëmtimi? Për momentin është ende një ëndërr, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të kthehet në

Lexo me Shume

FDA pranon se vaksina shkakton autizëm

    FDA pranon se vaksina shkakton autizëm

Agjencia “Food and Drug Administration” (FDA) ka publikuar një dokument të vaksinës, ku janë raportuar efektet anësore që shkaktojnë autizëm. Vaksina “Tripedia”, që shkakton kollë, nuk është më në treg.

Lexo me Shume

Nuk do ta besoni se si janë zbuluar ilaçet më të rëndësishme të njerëzimit

    Nuk do ta besoni se si janë zbuluar ilaçet më të rëndësishme të njerëzimit

Edhe pse punët kërkimore për sa i përket gjetjes së ilaçeve të reja janë një biznes i fuqishëm dhe shumë fitimprurës, 6 nga ilaçet më të rëndësishme për njerëzimit, që janë

Lexo me Shume

Shtatë ushqimet që pastrojnë mëlçinë

    Shtatë ushqimet që pastrojnë mëlçinë

Mëlçia ka veti rigjeneruese dhe ndihmon në  tretje. Por ne jo gjithmonë  kujdesemi për trupin tonë në mënyrën e duhur.  Më poshtë  do të gjeni 7 prej ushqimeve që ju

Lexo me Shume

Të lahesh çdo ditë? Nuk është e nevojshme – thonë ekspertët

    Të lahesh çdo ditë? Nuk është e nevojshme – thonë ekspertët

Dushi është pjesë e rutinës sonë, po aq sa edhe gjumi. Dhe nuk ka rëndësi nëse bëjmë dush në mëngjes apo në darkë, mjafton që po bëjmë gjënë e duhur.

Lexo me Shume

(Video) Krijohet proteza që i ngre paraplegjikët sërish në këmbë

    (Video) Krijohet proteza që i ngre paraplegjikët sërish në këmbë

Përpjekje të vazhdueshme bëhen në mënyrë që njerëzit me probleme të ndryshme shëndetësore të kenë mundësi të përmirësohen e të kthehen në gjendjen e mëparshme. Për këtë, deri sot bashkëpunimi shkencë-mjekësi

Lexo me Shume

7 ushqimet që ju ndihmojnë të ulni nivelin e stresit

  7 ushqimet që ju ndihmojnë të ulni nivelin e stresit

Ushqimet që hani kanë një ndikim dramatik në nivelet e stresit. Disa ushqime mund të rritin ose ulin sasinë e

Lexo me Shume

Periodat te gratë – mitet, trajtimet dhe arsyet pse ato vuajnë në heshtje

  Periodat te gratë – mitet, trajtimet dhe arsyet pse ato vuajnë në heshtje

Catherine nuk u vinte shumë rëndësi periodave në të njëzetat dhe tridhjetat e saj, sepse në kohën e periodave ajo

Lexo me Shume

Dietat ju mashtrojnë, ja çfarë të konsumoni

  Dietat ju mashtrojnë, ja çfarë të konsumoni

Harrojeni një moment numërimin e kalorive. Çelësi i të humburit peshë është të konsumosh djathë, të hash çokollatë dhe të

Lexo me Shume

Studim i ri: Virusi Zika, më i rëndë nga sa mendohej. Shkakton një sërë çrregullimesh në tru

  Studim i ri: Virusi Zika, më i rëndë nga sa mendohej. Shkakton një sërë çrregullimesh në tru

Nga një studim i ri i zhvilluar në Brazil ka rezultuar se virusi Zika mund të shkaktojë një gamë të

Lexo me Shume

Shenjat që ju mund të jeni bipolar

  Shenjat që ju mund të jeni bipolar

Çrregullimi bipolar nuk është aq i pazakontë sic mund të mendoni. Çrregullimi  bipolar shkakton ndryshime ekstreme në sjelljen e një

Lexo me Shume

Aprovohet nga FDA modeli i ri i insulinës për diabetikët

  Aprovohet nga FDA modeli i ri i insulinës për diabetikët

FDA (Food and Drug Administration) në SHBA ka miratuar sot një insulinë të re për trajtimin e diabetit. Ky produkt

Lexo me Shume

Tetë mënyra që do t’ju zgjojnë nga gjumi pa pasur nevojë për kafe

  Tetë mënyra që do t’ju zgjojnë nga gjumi pa pasur nevojë për kafe

Gjithmonë jeni në kërkim të mënyrave sesi mund të zgjoheni në mëngjes dhe si mund të flini në darkë. Mendimi

Lexo me Shume

Kujtoni se po hani ushqime bio? Gaboheni! Janë të gjitha të modifikuara gjenetikisht!

  Kujtoni se po hani ushqime bio? Gaboheni! Janë të gjitha të modifikuara gjenetikisht!

Me shumë mundësi, jo më larg se dje ju keni konsumuar perime të cilat nuk e kanë kohën e tyre

Lexo me Shume

Hiq dorë nga mishi. Shpëto miliona jetë!

  Hiq dorë nga mishi. Shpëto miliona jetë!

Të kesh një mik që ka zgjedhur të ushqehet si vegan, mund të jetë vërtetë e vështirë. Kjo sepse të

Lexo me Shume

Mënyra më efikase për dhëmbë të bardhë

  Mënyra më efikase për dhëmbë të bardhë

Dentisti kozmetik, Dr. Kevin, “dora magjike” që fshihet pas çdo buzëqeshjeje të famshme në Hollivud, ndan disa prej këshillave të

Lexo me Shume

Ushqime të shëndetshme që në fakt ju bëjnë dëm

  Ushqime të shëndetshme që në fakt ju bëjnë dëm

Shumë ushqime, të cilat i konsideronim të shëndetshme dhe dietike, po vërtetojnë të kundërtën. Shpesh këto produkte janë shkak të

Lexo me Shume

Shikoni ku ka arritur shkenca! Ja çfarë është prodhuar në një laborator në Japoni

  Shikoni ku ka arritur shkenca! Ja çfarë është prodhuar në një laborator në Japoni

Shkenca sot vrapon shpejt, aq sa ndonjëherë nuk arrijmë t’i absorbojmë arritjet e saj. Shkencëtarët japonezë kanë krijuar testin e

Lexo me Shume

Ju pëlqen shumë kripa? Mund të mos jetë faji juaj…

  Ju pëlqen shumë kripa? Mund të mos jetë faji juaj…

Ju, ashtu si një pjese të madhe njerëzish pëlqejnë ushqimet e kripura dhe nuk keni faj pasi shumica e këtyre ushqimeve

Lexo me Shume