Blitz | Kliko dhe Informohu

Shendeti

 Lajmi Fundit

Mbajtja e teshtimës rezultoi fatale, 34 vjeçar theu hundën dhe jo vetëm kaq…

    Mbajtja e teshtimës rezultoi fatale, 34 vjeçar theu hundën dhe jo vetëm kaq…

Mbajtja e hundës dhe mbyllja e gojës gjatë teshtimës mund të duket një gjë e padëmshme, por sipas mjekëve kjo nuk është aspak e këshillueshme pasi mund të çojë në

Lexo me Shume

Kujdes nga paracetamoli P/500 sepse përmban virus! Ekspertët tregojnë si është gjendja në Shqipëri

    Kujdes nga paracetamoli P/500 sepse përmban virus! Ekspertët tregojnë si është gjendja në Shqipëri

Nëse edhe juve ju ka ardhur një mesazh i cili ju paralajmëron që të mos përdorni apo të blini një lloj paracetamoli, konkretisht paracetamolin P/500, tashmë do të qartësoheni për

Lexo me Shume

5 truket e bukurisë në fytyrë që do ju zbukurojnë vitin 2018! S’është kurrë vonë për t’ja nisur

    5 truket e bukurisë në fytyrë që do ju zbukurojnë vitin 2018! S’është kurrë vonë për t’ja nisur

Janari është muaji perfekt për t’i dhënë vetes detyra. Pas një dhjetori të çmendur festiv dhe abuzues deri në pikën e fundit, ju duhet t’i riktheheni rutinës më të shëndetshëm

Lexo me Shume

Keni probleme me zemrën? Vaji i kokosit ju vjen në ndihmë më shumë se çdo ilaç tjetër

    Keni probleme me zemrën? Vaji i kokosit ju vjen në ndihmë më shumë se çdo ilaç tjetër

Është konsideruar së fundmi si gjetja e shekullit në gatim dhe gjithashtu si një ndër përbërësit kryesor të kozmetikës BIO. Bëhet fjalë për vajin e kokosit dhe gjithë vlerat që

Lexo me Shume

Mbaruan gatimet e 31 dhjetorit? Ju tregojmë si të ktheni stomakun tuaj në gjendje të mirë 

    Mbaruan gatimet e 31 dhjetorit? Ju tregojmë si të ktheni stomakun tuaj në gjendje të mirë 

Sot është data dy janar dhe kemi një lajm të mirë: gatimet e tmerrshme në yndyrë të datës 31 dhjetor, më në fund po mbarojnë dhe ne jemi gati për

Lexo me Shume

Gjëra që gjinekologët do të donin t’i dinit për vaginën tuaj por me shumë mundësi ju nuk i dini

    Gjëra që gjinekologët do të donin t’i dinit për vaginën tuaj por me shumë mundësi ju nuk i dini

Shpëlarja me ujë nuk është aq e shëndetshme sa duhet Ne mendojmë se mënyra e vetme që të ndihemi sa më të pasër është që vazhdimisht të pastrojmë vaginën me

Lexo me Shume

Vajza, shpëtuat! Harrojini kontraceptivët, ky aplikacion ju ruan nga shtatzënitë e padëshiruara

    Vajza, shpëtuat! Harrojini kontraceptivët, ky aplikacion ju ruan nga shtatzënitë e padëshiruara

Kontraceptivët e marrë nga goja kanë qenë makth ose shpëtim për gjithë vajzat që i kanë përdorur (dhe vazhdojnë ta bëjnë). Së pari, kjo teknikë ka qenë shpëtimtare për të

Lexo me Shume

Vini re, vini re: Kontraceptivët, shkaktarë të kancerit të gjirit

    Vini re, vini re: Kontraceptivët, shkaktarë të kancerit të gjirit

Së fundmi është bërë një studim në lidhje me kontraceptivët( pilulat që kontrollojnë lindjet). Disa studiues danez kanë thënë se pilulat mund të shkaktojnë kancerin e  gjirit, pasi në to

Lexo me Shume

I kemi ruajtur gabim ushqimet gjithë kohës: Ja cilat produkte duhet të ruani në frigorifer dhe cilat jo!

  I kemi ruajtur gabim ushqimet gjithë kohës: Ja cilat produkte duhet të ruani në frigorifer dhe cilat jo!

Janë disa gjëra që ne nuk i mendojmë gjatë, thjesht i bëjmë sepse biem pre e rutinës. Një nga këto

Lexo me Shume

Dermatologia e J.Lo sqaron: Gjithçka nuk keni ditur dhe keni pyetur veten lidhur me lazerin që zhduk qimet tuaja!

  Dermatologia e J.Lo sqaron: Gjithçka nuk keni ditur dhe keni pyetur veten lidhur me lazerin që zhduk qimet tuaja!

Lazeri lindi si një shpëtim për të gjitha vajzat dhe gratë të cilat vazhdimisht kanë probleme me heqjen dhe pastrimin

Lexo me Shume

Ushqimet që po ju shkatërrojnë dhëmbët! Nëse i konsumoni këto harrojini dhëmbët e bardhë dhe buzëqeshjen

  Ushqimet që po ju shkatërrojnë dhëmbët! Nëse i konsumoni këto harrojini dhëmbët e bardhë dhe buzëqeshjen

Nuk e kuptoni se si dhëmbët tuaj ndryshojnë ngjyrë. Dikur kishit një buzëqeshje rrëzëllitse kurse sot dhëmbët janë të verdhë.

Lexo me Shume

Vuani nga aknet? Mos konsumoni më këto ushqime dhe problemi juaj do të zgjidhet!

  Vuani nga aknet? Mos konsumoni më këto ushqime dhe problemi juaj do të zgjidhet!

Ndodh që fytyra t’ju acarohet edhe kur keni lëkurë shumë të mirë. Mendoni se do të kalojë, por nuk duhet

Lexo me Shume

Mos kini aq besim tek pastërtia e peshqirëve, pas këtij studimi nuk e dimë me ç’do fshiheni sepse me peshqirë jo!

  Mos kini aq besim tek pastërtia e peshqirëve, pas këtij studimi nuk e dimë me ç’do fshiheni sepse me peshqirë jo!

Peshqirët pasi i keni përdorur disa herë për tu fshirë përmbajnë më shumë mikrobe se sa mendoni. Duke qenë një

Lexo me Shume

Vajza dhe gra, nëse vini re se po shkoni më shpesh se ç’duhet në tualet drejtohuni menjëherë tek mjeku

  Vajza dhe gra, nëse vini re se po shkoni më shpesh se ç’duhet në tualet drejtohuni menjëherë tek mjeku

Vetëm një përqind e vajzave dhe grave në botë e dinë se nëse ju shkohet më shpesh se sa duhet

Lexo me Shume

“Adios” avokado: Ky do të jetë produkti më i dëshiruar për 10 vitet e ardhshme, kaq dimë t’ju themi!

  “Adios” avokado: Ky do të jetë produkti më i dëshiruar për 10 vitet e ardhshme, kaq dimë t’ju themi!

Të gjithë ju që e dashuroni avokadon dhe proteinat që përmban mund të merrni frymë lirisht sepse avokado nuk do

Lexo me Shume

Nëse nuk i konsumoni bananet, pas këtij lajmi do të doni t’i keni në menu-në e çdo dite

  Nëse nuk i konsumoni bananet, pas këtij lajmi do të doni t’i keni në menu-në e çdo dite

Vazhdimisht bëhen studime lidhur me rolin që mund të ketë banania në organizmin e njeriut. Ka nga ata të cilët

Lexo me Shume

Po bini në depresion? Ja 6 mënyra si ta luftoni atë

  Po bini në depresion? Ja 6 mënyra si ta luftoni atë

Depresioni është një sëmundje që po prek grupmosha të ndryshme. Shkak i tij bëhet stresi për diçka të parealizueshme dhe probleme të ndryshme

Lexo me Shume

Dietologët bien në një mendje: Këto ushqime mund t’i konsumoni gjithë ditën e nuk do të shëndosheni!

  Dietologët bien në një mendje: Këto ushqime mund t’i konsumoni gjithë ditën e nuk do të shëndosheni!

Gjithmonë lexojmë vërdallë se yndyrat janë të dëmshme për shëndetin dhe gjithashtu ato depozitojnë dhjam çka shton menjëherë kilet në

Lexo me Shume

Kamera që sheh brenda trupit të njeriut dhe zbulon sëmundje të ndryshme

  Kamera që sheh brenda trupit të njeriut dhe zbulon sëmundje të ndryshme

Zhvillimi i teknologjisë ia ka bërë më të lehtë gjërat edhe fushës së mjekësisë. Së fundmi është zbuluar një aparaturë

Lexo me Shume

Studimi: Zbulohet përmirësimi që sjell ushqyerja e bebeve me qumësht gjiri kur ato rriten

  Studimi: Zbulohet përmirësimi që sjell ushqyerja e bebeve me qumësht gjiri kur ato rriten

Është shumë e vështirë që t’i bëni fëmijët të duan perimet sepse ka aq shumë ekspozim të ushqimeve të shpejta

Lexo me Shume

Strudel me dardhë dhe copëza çokollate

  Strudel me dardhë dhe copëza çokollate

E dini tashmë që strudelin e kam qejf shumë dhe përherë do të krijoja ide pa fund me të, por

Lexo me Shume