Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këshilla për të evituar fërkimin e kofshëve në ditët e nxehta

May 02
19:31 2016

1

1
Picture 1 of 4

Kur jeni të djersitur gjatë verës dhe në qoftë se mbani rroba të lagura si rrobat e banjës ka shumë irritime të lëkurës. Për ta mbajtur lëkurën të thatë duhet të vishni rroba të thata dhe mund të përdorni pudër bebesh në mes të këmbëve apo krahëve që të mos fërkohen.

Rritja e temperaturave sjell probleme të ndryshme te trupi i njeriut. Temperaturat e larta shkaktojnë djersitje dhe djersa mblidhet në vende ku lëkura prek lëkurën. Fërkimi i kofshëve çon në djegie, dhembje e ndonjëherë gjakderdhje.

Për femrat që duan të veshin funde ose fustane gjatë kësaj periudhe është shumë e dhimbshme. Për të shmangur këtë situatë në galeri do të gjeni disa mënyra se si mund ta mbani lëkurën të butë dhe jo të acaruar gjatë këtij sezoni.

Komento
Etiketimet
Shperndaje