Blitz

 Breaking News

Ja cilat ushqime duhet të konsumoni dhe cilat të evitoni, kur jeni të sëmurë me grip!

Ja cilat ushqime duhet të konsumoni dhe cilat të evitoni, kur jeni të sëmurë me grip!
September 22
22:42 2018

Ndoshta kur jeni të sëmurë me grip, të hani ushqim të shëndetshëm ësht gjëja e fundit që ju shkon në mendje. Por ka disa këshilla se cilat produkte të konsumoni dhe cilat jo.

Duhet të hani:

– Supat e ngrohta dhe sidomos atë të pulës

– Brokoli

– Qepë të kuqe

– Speca

– Mollë

– Rrush

– Caj

Duhet t’i rrini larg:

– Kafeinës

– Alkoolit

Por nëse ju thonë të rrini larg produkteve me yndyrë apo akullores, të dyja janë mite. Mund t’i konsumoni pa problem. /Blitz.al/

 

Share