Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Hudhra, ilaçi më i mirë për fytyrën tuaj

April 14
18:48 2016

Kohët e fundit njerëzit janë duke provuar çdo gjë në emër të bukurisë.  Një ndër trendet e fundit është  të lyesh fytyrën me hudhër. Hudhra është ilaçi i duhur për pastrimin e fytyrës. Nëse keni njolla në fytyrë ose akne, hudhra ju vjen në ndihmë. Merrni një thelb hudhre, fërkoni pjesën ku keni probleme dhe ditën tjetër do të shikoni një fytyrë të pastër. Në momentin që e lyeni fytyrën, lëkura do të irritohet dhe skuqet në moment, por nuk është asgjë për t’u shqetësuar. Një blogere e ka provuar dhe e ka shpërndarë rezultatin me fansat e saj në Instagram.

Hudhra gjithmonë është vlerësuar për përfitimet shëndetësore. Një përbërës i hudhrës ka veti kundër mikrobeve  dhe për këtë arsye, përveçse ul presionin e gjakut dhe të kolesterolit, tani mund të bëhet pjesë edhe e maskës të fytyrës.

 

GET RID OF PIMPLES OVER NIGHT! ??⚪️? GARLIC will flatten your pimple and get rid of it overnight, if not instantly! ? ?Take a clove of garlic and make some cuts in it to extract some garlic juice ?RUB the garlic on any pimples that you may have ⚪️If you have a whitehead like me – itll be gone INSTANTLY and wont come back?? ?If you have a larger pimple beneath the surface, rub the garlic on it and leave it on over night. Youll wake up with it GONE! ✅Try this out.. it REALLY works to flatten the pimple and make sure it doesn’t come back! #hudabeauty #wakeupandmakeup #vegas_nay #diy #makegirlz #byefeliciapimple *disclaimer – if you have sensitive skin, do a test patch first. If it starts to string or you feel discomfort rinse off immediately*

A video posted by Farah D (@farahdhukai) on

Etiketimet
Shperndaje