Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Cfarë duhet të bëni,cdo mëngjes për të qënë të shëndetshëm?

Cfarë duhet të bëni,cdo mëngjes për të qënë të shëndetshëm?
March 10
16:54 2016

Harroni që mëngjesi është një nga vakt i rëndësishëm dhe e anashkalon atë. Pika kryesore është që duhet të hani cdo ditë mëngjes dhe më pas të bëni 5 gjërat më poshtë, për të qenë të shëndetshëm.

1.Vaji

Vaji ka shumë benefite për shëndetin oral.Ai ju ndihmon për problemet e nofullës,mishrat e dhëmbve dhe vepron si një pastrues për gojën tuaj.

2.Pini lëng limoni

Një gotë me lëng limoni ndihmon në hidratimin e lëkurës tuaj, ju merrni vitaminën C e cila ndihmon për të patur një lëkurë të butë, një metabolizëm të fortë dhe një humor të mirë.

3.Merr vitamina

Merr vitamina B12 për energji, omega-3 për humorin dhe shëndetin e muskujve dhe vitaminë E për flokët,lëkurën dhe thonjtë.

4.Kujdesuni për lëkurën tuaj

Për të patur një lëkurë të mirë duhet të pastroni lëkurën tuaj me Dermalogica Gel dhe aplikoni serumin Clarisonic. Tri herë në javë përdorni një skrab për të pastruar fytyrën tuaj. Lëkura është shumë e rëndësishme kujdesuni në mënyrën e duhur për të patur një lëkurë të butë dhe të shëndetshme.

5.Tendosni trupin tuaj.

Përdorimi i vajit ju ndihmon për të tendosur muskujt tuaja. Gjithashtu filloni një kurs Joga për të relaksuar nga ditët e lodhshme në punë.

Shperndaje