Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

6 gjërat për të cilat gjinekologu nuk ju paragjykon

6 gjërat për të cilat gjinekologu nuk ju paragjykon
June 23
17:13 2016

Kur keni lënë vizitën te gjinekologu ndiheni në siklet në lidhje me historitë tuaja seksuale, depilimin dhe çdo gjë tjetër që lidhet me vaginën. Ju nuk dini çfarë të mendoni dhe nuk e dini se çfarë mendon gjinekologu. Por mos u shqetësoni, më poshtë do të gjeni disa probleme që për ju duken shqetësuese, por për gjinekologun tuaj nuk kanë asnjë problem dhe ai nuk ju paragjykon aspak.

  1. Orientimi juaj seksual. Për gjinekologun kjo nuk ka aspak rëndësi.
  2. Numri i partnerëve seksualë që ju keni pasur.
  3. Nëse keni bërë abort ose jo.
  4. Gjinekologut nuk i intereson se çfarë përdorni ju gjatë ciklit, peceta apo tampon – është zgjedhja juaj.
  5. Gjinekologu nuk e ka aspak problem në qoftë se ju nuk jeni depiluar. Kështu që mos u vini në siklet.
  6. Gjithashtu për gjinekologun nuk ka rëndësi në qoftë se këmbët tuaja janë të depiluara, nëse keni bërë pedikyr ose jo.
Komento
Etiketimet
Shperndaje