Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 ushqimet që pastrojnë trupin nga nikotina

April 02
15:33 2016

Brokoli

Brokoli
Picture 1 of 10

Brokoli përmban nivele të larta të vitaminës B5 dhe C. Brokoli mbron metabolizmin dhe mushkëritë nga toksinat.

Nikotina është një nga kimikatet më problematike për trupin e njeriut.  Ajo është një stimulues që mund të bllokojë qelizat nervore, rrit të rrahurat e zemrës dhe presionin e gjakut. Në qoftë se jeni duhanpirës duhet të përdorni ushqime që e nxjerrin nikotinën jashtë trupit.  Shfletoni galerinë për të parë disa prej ushqimeve që ju ndihmojnë të pastroni trupin nga nikotina.

Komento
Etiketimet
Shperndaje