Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 pijet që duhet të mendoheni dy herë para se t’i konsumoni

May 05
13:27 2016

Kafeina

Kafeina
Picture 1 of 10

Një sasi e madhe e kafeinës në trupin tuaj padyshim që do t’ju shkaktojë një ndjesi të mirë kur e konsumoni herët. Por pasi kalon pak kohë e kuptoni efektin. Gjithë ajo kafeinë e konsumuar do të ndikojë në sistemin tuaj nervor. Nëse sytë ju hapen me vështirësi, nuk ju sugjerojmë të lini kafeinën por konsumoni më pak, të paktën gjysmën.

Lëngjet janë një pjesë e rëndësishme e çdo vakti të ditës. Siç rekomandojnë mjekët, është e rëndësishme që të konsumojmë lëngje frutash natyrale, pasi në këtë mënyrë i bëjmë mirë organizmit tonë. Jo gjithçka që ne zgjedhim të konsumojmë ndikon mirë në organizëm, kjo ndodh edhe nga mosinformimi rreth përmbajtjes së lëngjeve. Kafeina e mëngjesit, Coca–Cola apo edhe frapuçinot që pini pasditeve mund të mos jenë edhe aq të shëndetshme sa e mendonit. Shfletoni galerinë dhe njihuni me 10 pijet që duhet të mendoheni dy herë para se t’i konsumoni.

Komento