Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 fakte për gjoksin tuaj që ndoshta nuk i keni ditur më parë

10 fakte për gjoksin tuaj që ndoshta nuk i keni ditur më parë
November 02
17:53 2016

Gjatë periudhës së pubertetit gjoksi fillon të zhvillohet te femrat por edhe te meshkujt, pavarësisht se nuk ndryshon përmasa.

Njerëzit duhet të jenë të ndërgjegjshëm dhe duhet të kujdesen për gjoksin e tyre. Gjithashtu duhet të njiheni me disa fakte që ndoshta nuk i keni ditur më parë. Më poshtë do të gjeni 10 prej gjërave që duhet t’i dini me patjetër.

  1. Thithkat ju ndihmojnë për të kaluar në orgazëm. Janë një zonë erotike shumë e ndjeshme. Ato lëshojnë oksitocina, të cilat çojnë në kontraktime vaginale.
  2. Edhe burrat mund të preken nga kanceri i gjirit. Këto janë raste shumë të rralla, por në qoftë se shohin një gungë të dyshimtë në gjoksin e tyre duhet të kenë shumë kujdes sepse asgjë nuk është e pamundur.
  3. Thithkat janë të ndryshme te çdo njeri, madje ekzistojnë 8 lloje të cilat mund t’i shihni në foton më poshtë.776984_w650h366
  4. Mënyra se si flini ndikon në rritjen e gjoksit. Kjo është një dëshirë e shumë vajzave dhe ato duhet të dinë që: në mënyrë që gjoksi juaj të zhvillohet dhe të rritet nuk duhet të flini përmbys, por flini në shpinë.
  5. Gjoksi juaj mund të rritet edhe pas periudhës së pubertetit, kjo mund të ndodhë në një adoleshencë të vonuar ose për shembull në të 20-at tuaja.
  6. Shkencëtarët ende nuk e dinë arsyen se pse femrat kanë gjinj të plotë gjatë gjithë kohës.
  7. Ka lloje të ndryshme të kancerit të gjirit dhe nuk është vetëm një, për këtë duhet të tregoheni të kujdesshëm dhe të bëni kontrolle të herëpashershme.
  8. Gjoksi juaj ndryshon përmasat gjatë gjithë kohës. Ju nuk mund të keni një përmasë të caktuar dhe kjo ndodh për shkak të rritjes së niveleve të estrogjenit./Blitz.al/
Shperndaje