Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Sipas një studimi, mëmësia ndikon negativisht në shëndetin mendor

    Sipas një studimi, mëmësia ndikon negativisht në shëndetin mendor

Një studimI të botuar në revistën “Sex Roles” nxorrin në pah se  gratë janë ende duke bërë pjesën më të madhe të punëve shtëpiake dhe po paguajnë  këtë me shëndetin

Lexo me Shume

Të zgjohemi herët për të qenë të suksesshëm? Studimet tregojnë të vërtetën e kësaj çështjeje

    Të zgjohemi herët për të qenë të suksesshëm? Studimet tregojnë të vërtetën e kësaj çështjeje

Na është thënë shpesh nëpërmjet medias apo shembujve të ndryshëm se njerëzit e suksesshëm kanë një zakon që i ndihmon të jenë të tillë dhe ky është zgjimi herët. Anna

Lexo me Shume

“Mëngjesi nuk është i rëndësishëm”- trajneri personal i VIP-ave tregon çfarë kemi ditur gabim për dietat

    “Mëngjesi nuk është i rëndësishëm”- trajneri personal i VIP-ave tregon çfarë kemi ditur gabim për dietat

Na është thënë gjithnjë se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm dhe nuk duhet ta lëmë asnjëherë pa e konsumuar. Por David Higgins, trajneri personal i VIP-ave të Hollywood-it, njëkohësisht

Lexo me Shume

Shkencëtarët amerikanë: Sipas Orës së Apokalipsit jemi vetëm 2 minuta larg mesnatës

    Shkencëtarët amerikanë: Sipas Orës së Apokalipsit jemi vetëm 2 minuta larg mesnatës

Quhet “Doomsday Clock” dhe është simbol i afrimit të botës me zhdukjen e saj. Ora supozohet të parashikojë apokalipsin dhe ka qënë shumë afër mesnatës, që do të thotë “shkatërrim”,

Lexo me Shume

Kemi besuar këto mite për baterinë e telefonit, por janë tërësisht të gabuara

    Kemi besuar këto mite për baterinë e telefonit, por janë tërësisht të gabuara

Problemi më i madh që kemi pasur gjithnjë me telefonat tanë ka qenë jetëgjatësia e baterisë së tyre. Versionet e reja gjithnjë tregojnë se kanë gjetur çelësin për zgjidhjen e

Lexo me Shume

Apple në telashe, problemi i aplikacionit FaceTime është duke shkelur “të drejtat themelore njerëzore” të përdoruesëve

    Apple në telashe, problemi i aplikacionit FaceTime është duke shkelur “të drejtat themelore njerëzore” të përdoruesëve

Përdoruesit e iPhone janë paralajmëruar për një aktivitet jo normal që po ndodh me aplikacionin FaceTime. Siç mund ta dini, ky aplikacion përdoret për të komumikuar me një person tjetër,

Lexo me Shume

Trendi i vitit 2019: xhinset asimetrike, historia interesante që fshihet pas krijimit të tyre

    Trendi i vitit 2019: xhinset asimetrike, historia interesante që fshihet pas krijimit të tyre

Këto janë xhinset asimetrike. Në veçanti, këto pantallona janë perfekte për njerëzit që janë vazhdimisht të pavendosur dhe që kalojnë shumë kohë para pasqyrës para se zgjedhin një veshje. Jo

Lexo me Shume

Djema, këto ide mund t’ju ndihmojnë të krijoni një atmosferë perfekte për festën e Shën Valentinit

    Djema, këto ide mund t’ju ndihmojnë të krijoni një atmosferë perfekte për festën e Shën Valentinit

Me siguri të gjithë të dashuruarit po mendojnë diçka për të surprizuar partnerët e tyre të zemrës në ditën e veçantë të Shën Valentinit. Ndërkohë që jeni duke bërë gati

Lexo me Shume

E preferoni oktapodin në ushqimin tuaj? Ndoshta nuk e dini se një nga tentakulat është penisi i tij

  E preferoni oktapodin në ushqimin tuaj? Ndoshta nuk e dini se një nga tentakulat është penisi i tij

Leksion shkence gjatë programit “Masterchef” në Itali. Gjatë episodit të shkuar të programit, që në qendër siç mund ta dini

Lexo me Shume

Kursen qeranë dhe jeton prej 22 vjetësh në një kështjellë rëre, njihuni me Marcion

  Kursen qeranë dhe jeton prej 22 vjetësh në një kështjellë rëre, njihuni me Marcion

22 vitet e fundit, Marcio Mizael Matolias i Brazilit, ka kurser paratë e qerasë apo të faturave, edhe pse jeton

Lexo me Shume

Çelësi i suksesit? Personi me të cilin martoheni

  Çelësi i suksesit? Personi me të cilin martoheni

Është e qartë që personat me të cilët rrethohemi ndikojnë në jetën tonë. Këtë herë, studimet shkencore e kanë çuar

Lexo me Shume

Vajzat e zgjuara dhe të bukura kanë vështirësi në gjetjen e një partneri, zbuloni arsyet!

  Vajzat e zgjuara dhe të bukura kanë vështirësi në gjetjen e një partneri, zbuloni arsyet!

Ju jeni një vajzë e bukur, e sjellshme, e zgjuar , me një familje të mirë dhe  me një punë

Lexo me Shume

Hani dhe nuk shtoni peshë? Studimet tregojnë se të qenit i dobët përcaktohet në gjenet tuaja

  Hani dhe nuk shtoni peshë? Studimet tregojnë se të qenit i dobët përcaktohet në gjenet tuaja

Disa shëndoshen vetëm duke parë një copë tortë, ndërkohë të tjerë hanë sa të duan dhe nuk shtojnë në peshë.

Lexo me Shume

Ky baba realizoi një set fotografik të djalit të tij prematur duke bërë gjëra të rriturish

  Ky baba realizoi një set fotografik të djalit të tij prematur duke bërë gjëra të rriturish

E keni imagjinuar ndonjëherë se si do dukeshin të vegjlit sikur të bënin të gjithë gjërat që bën gjatë ditës

Lexo me Shume

WhatsApp, Instagram dhe Messenger: Risia e re teknologji do të jetë 3 në 1!

  WhatsApp, Instagram dhe Messenger: Risia e re teknologji do të jetë 3 në 1!

Risia e re teknologji do të jetë 3 në 1! Facebook planifikon të ‘integrojë’ WhatsApp, Instagram dhe Messenger në një

Lexo me Shume

Ky është bar-i më cool në Shqipëri dhe këtu argëtohesh pa shpenzuar!

  Ky është bar-i më cool në Shqipëri dhe këtu argëtohesh pa shpenzuar!

Bota e medias dhe televizionit është e mbushur plot me emisione të llojeve të ndryshme: showbiz, aktualitet, reality show dhe

Lexo me Shume

Doni të dini nëse njerëzit rreth jush kanë borxhe? Ky aplikacion i ri jua tregon të gjitha

  Doni të dini nëse njerëzit rreth jush kanë borxhe? Ky aplikacion i ri jua tregon të gjitha

Autoritetet në Kinë kanë zhvilluar një aplikacion të ri i cili mund t’ju tregojë nëse njerëzit afër jush kanë borxhe.

Lexo me Shume

Stres në nivelet maksimale, kjo pjesë e trupit jep shenjat e para

  Stres në nivelet maksimale, kjo pjesë e trupit jep shenjat e para

Ata janë një tregues i besueshëm se në çfarë shkalle ka arritur niveli i stresit. Studime të ndryshme  kanë treguar

Lexo me Shume

Si e shohin botën njerëzit me paaftësi për të dalluar ngjyrat? Këto foto tregojnë gjithçka

  Si e shohin botën njerëzit me paaftësi për të dalluar ngjyrat? Këto foto tregojnë gjithçka

A e keni pyetur ndonjëherë veten si duket bota kur nuk dallon ngjyrat? Paaftësia për të dalluar ngjyrat është një

Lexo me Shume

10 foto nga dhomat e gjumit rreth botës- një pasqyrim i diferencave kulturore

  10 foto nga dhomat e gjumit rreth botës- një pasqyrim i diferencave kulturore

Ndryshimet e kulturës në vendet rreth botës janë të mëdha, edhe pse shpesh e harrojmë këtë. Edhe në nevojat më

Lexo me Shume

Adoleshentja transgjinore bën një festë për ti dhënë lamtumirën penisit, përpara operacionit për ndryshimin e gjinisë

  Adoleshentja transgjinore bën një festë për ti dhënë lamtumirën penisit, përpara operacionit për ndryshimin e gjinisë

Zakonisht kur prindërit marrin vesh gjininë e fëmijës së tyre, organizojnë një festë apo një mbledhje familjare për të festuar

Lexo me Shume