Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Përdorni këna për flokët? Pas kësaj historie do mendoheni dy herë…

    Përdorni këna për flokët? Pas kësaj historie do mendoheni dy herë…

Kur vjen fjala te rregullat që duhet të ndjekim për sa i përket bukurisë, rrallë na ndodh të mendojmë shumë për ingredientët që ndodhen në produktet që përdorim. Sidoqoftë, një

Lexo me Shume

Këto zakone të thjeshta do të përmirësojnë dukshëm shëndetin tuaj!

    Këto zakone të thjeshta do të përmirësojnë dukshëm shëndetin tuaj!

Në botën e fitnesit dhe shëndetit, është bërë shumë me anë të teknikave të avancuara, sekreteve të vogla si dhe dietave të veçanta. Cdo sector nga këto, ka një biznes

Lexo me Shume

Vipat që “fshihen” pas personazheve më të dashura të animuara

    Vipat që “fshihen” pas personazheve më të dashura të animuara

Kur bëhet fjalë për filma të animuar harrojmë ndonjëherë që janë njerëz realë ata që i japin zë karakterit  e që shpesh mund të përkojnë me aktorët apo këngëtarët tanë

Lexo me Shume

6 produkte që duhet të përdorni për higjienën tuaj

    6 produkte që duhet të përdorni për higjienën tuaj

Për të mbajtur higjienën e duhur të trupit mjafton të përdorni gjashtë produkte, të cilat nuk kushtojnë shtrenjtë dhe ju bëjnë të ndiheni mirë.  

Lexo me Shume

“Street style” thyen rregullat e modës në New York

    “Street style” thyen rregullat e modës në New York

Që të jesh në modë nuk do të thotë vetëm të bazohesh te London Fashion Week apo New York Fashion Week. Modën mund ta krijosh siç të pëlqen ty. Modë

Lexo me Shume

Dinozaurët rikthehen në jetë!

    Dinozaurët rikthehen në jetë!

Sipas dr. Jack Horner, paleontologut që frymëzoi  regjisorin Steven Spielberg për filmin e famshëm “Jurassic Park”, shumë shpejt shkencëtarët do të bëjnë të mundur rikthimin në jetë të dinozaurëve. Horner

Lexo me Shume

Nga dimri në pranverë, po tani çfarë duhet të vesh?

    Nga dimri në pranverë, po tani çfarë duhet  të vesh?

Një periudhë e vështirë është ajo e ndërrimit të stinëve. Kur kalojmë nga dimri në pranverë, ditët akoma pak të ftohta nuk të japin shumë mundësi zgjedhjesh derisa koha të

Lexo me Shume

Çizmet pranverore, trend i momentit

    Çizmet pranverore, trend i momentit

Nuk është e thënë që çizmet të vishen vetëm në dimër. Ato janë një trend që nuk duhet t’i mungojë gardërobës tuaj këtë pranverë. Stilistët dhe fashionistet më të njohura

Lexo me Shume

Kjo foto do t’ju trondisë… Ja pse e hoqën nga Facebook!

  Kjo foto do t’ju trondisë… Ja pse e hoqën nga Facebook!

  Një grua e quajtur Francie ka shpërndarë një foto në një grup në Facebook të quajtur NYC. Ajo ka

Lexo me Shume

Blackberry dështon, humbet mbështetjen e Facebook-ut dhe Whatsapp-it

  Blackberry dështon, humbet mbështetjen e Facebook-ut dhe Whatsapp-it

Kushdo që ka një aparat celular të markës Blackberry padyshim që i intereson ta lexojë këtë lajm.  Ndryshe nga markat

Lexo me Shume

Eksperti i ngrohjes globale, James Hansen, paralajmëron përkeqësim

  Eksperti i ngrohjes globale, James Hansen, paralajmëron përkeqësim

  Ngrohja globale mund të rrisë nivelin e deteve me disa metra brenda shekullit që po jetojmë. Një raport i

Lexo me Shume

Kate Middleton tregon për dhuratën e sikletshme që i ka bërë Mbretëreshës Elizabet

  Kate Middleton tregon për dhuratën e sikletshme që i ka bërë Mbretëreshës Elizabet

Të bësh dhuratën e përsosur të Krishtlindjes është një detyrë torturuese, për më tepër kur këtë dhuratë të duhet t’

Lexo me Shume

Vdes nga kanceri… për t’u kthyer sërish në jetë

  Vdes nga kanceri… për t’u kthyer sërish në jetë

Eksperienca që Anita Moorjani, e diagnostikuar me kancer, përjetoi pas lajmit të vdekjes së saj, është vërtet shokuese. Rreth 4

Lexo me Shume

Gisele Bundchen dhe Tom Brady, çifti që nuk e lë asnjëherë dietën

  Gisele Bundchen dhe Tom Brady, çifti që nuk e lë asnjëherë dietën

Gisele Bundchen dhe Tom Brady hanë vërtet shëndetshëm, 100% ushqime organike, me shumicë perimesh. Asnjëherë sheqer, miell, kripë apo ndonjë

Lexo me Shume

Vajza 3-vjeçare ndihmon delen të lindë

  Vajza 3-vjeçare ndihmon delen të lindë

Një 3-vjeçare kaq gjakftohtë nuk e keni parë kurrë! Vajza që shfaqet në video me siguri që në të ardhmen

Lexo me Shume

Çfarë duhet të veshin vajzat e dobëta?

  Çfarë duhet të veshin vajzat e dobëta?

  Shpeshherë vajzat kanë probleme në kombinimin e veshjes që t’i përshtatet formës së trupit.  Vajzat e shëndetshme mendojnë se

Lexo me Shume

Rëndësi ka stili, jo mosha

  Rëndësi ka stili, jo mosha

Moda është një koncept shumë i rëndësishëm për femrat e çdo grupmoshe. Femrat e moshave të ndryshme zgjedhin që të

Lexo me Shume

Patate në planetin Mars!

  Patate në planetin Mars!

A është e mundur të kultivosh patate në planetin Mars? Kjo është për t’u provuar! Shumë e kanë parë filmin

Lexo me Shume

Këta yje të mëdhenj pranojnë se kanë penisë të vegjël!

  Këta yje të mëdhenj pranojnë se kanë penisë të vegjël!

Madhësia e penisit ka qenë gjithmonë një tregues madhështie për meshkujt dhe si i tillë bëhet shpesh objekt diskutimi, jo

Lexo me Shume

Shtyhet koncerti i Rolling Stones për shkak të Obamës

  Shtyhet koncerti i Rolling Stones për shkak të Obamës

Dje forcat ajrore presidenciale u ulën në aeroportin ndërkombëtar të Jose Marti duke shënuar fillimin e turneut triditor të Obamës

Lexo me Shume

Evolimi i “selfie”-t

  Evolimi i “selfie”-t

“Selfie” ka evoluar shumë shpejt. Vazhdon të jenë epidemi, për shembull “selfie” me gojën si peshk, duke fryrë buzët, trendi

Lexo me Shume