Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Palestinezja e vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë

    Palestinezja e vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë

Gruaja që është përzgjedhur si mësuesja më e mirë në botë është nga Palestina dhe është rritur në një kamp refugjatësh pranë Betlehemit. Ajo mori trofeun në një vlerë prej

Lexo me Shume

Software-i që shkruan novela, mahnitëse!

    Software-i që shkruan novela, mahnitëse!

Ndoshta është koha që novelistët t’i klasifikoni në profesionin më të rrezikuar, në kërcënim nga software super të zgjuar, pasi një histori e shkurtër, me autorë të inteligjencës artificiale, ka

Lexo me Shume

Të ushtrohesh ndikon në trupin dhe trurin tuaj

    Të ushtrohesh ndikon në trupin dhe trurin tuaj

  Të gjithë e dinë se të bësh ushtrime të mban trupin në formë dhe bën mirë për shëndetin. Mungesa e ushtrime jo vetëm që ndikon në format tuaja të

Lexo me Shume

“Vogëlushja e SIA-s” me rrogë të kënaqshme, por familja i mbetet brenda skandalit financiar

    “Vogëlushja e SIA-s” me rrogë të kënaqshme, por familja i mbetet brenda skandalit financiar

Kësaj here Maddie Ziegler po vallëzon drejt llogarisë në bankë. Sipas një kontrate aktrimi, ajo ka fituar mijëra dollarë për rolin e saj të fundit pas një eksperince konfliktuese në

Lexo me Shume

Këngët e Rihanna-s, ninulla për fëmijë

    Këngët e Rihanna-s, ninulla për fëmijë

Këngët e Rihanna-s si ninulla për fëmijë. Është gati e pabesueshme se sa mirë këngët e Rihanna-s  mund të përkthehen në ninulla për fëmijë. Jo, seriozisht, hidhuni një sy. Që

Lexo me Shume

Mbani frymën njerëz! Koleksioni i ri i Valdrin Sahitit do t’ju lërë pa frymë…

Mbani frymën njerëz! Koleksioni i ri i Valdrin Sahitit do t’ju lërë pa frymë…

Mbrëmjen e djeshme, stilisti Valdrin Sahiti prezantoi koleksionin e ri në një sfilatë të organizuar në Prishtinë. Mes të ftuarve të shumtë nuk do të mungonin edhe njerëz të famshëm

Lexo me Shume

Ndiheni gjeni? Ja 5 shenjat që jua vërtetojnë

    Ndiheni gjeni? Ja 5 shenjat që jua vërtetojnë

1. Jeni shumë kuriozë Gjenitë janë kuriozë pothuajse për gjithçka. Ata duan të kuptojnë njerëzit e tjerë, gjithçka që i rrethon, thellësinë e oqeaneve, hapësirën etj. Kurioziteti i tyre nuk

Lexo me Shume

(Foto) 6-vjeçarja me autizëm, talent i rrallë në pikturë!

    (Foto) 6-vjeçarja me autizëm, talent i rrallë në pikturë!

Iris Grace Halmshaw nga Britania e Madhe është shembulli perfekt i dhuntive të lindura, të cilat mund të gjenden edhe te njerëzit që e shohin botën në një mënyrë “të

Lexo me Shume

10 gjërat e pabesueshme që ka bërë kompania Apple

  10 gjërat e pabesueshme që ka bërë kompania Apple

Të gjithë e njohin Apple. Zakonisht emri i kësaj kompanie lidhet me produkte jo vetëm cilësore, por edhe të bukura

Lexo me Shume

Umberto Eco në testament: Për 10 vjet mos flisni për mua!

  Umberto Eco në testament: Për 10 vjet mos flisni për mua!

Një ngjarje vërtet interesante ajo që ka ndodhur në Itali para pak ditësh, kur studentë dhe kolegë të shkrimtarit dhe

Lexo me Shume

(VIDEO) Shtatzënë, por striptistja nuk ndalon së kërcyeri rreth tubit

  (VIDEO) Shtatzënë, por striptistja nuk ndalon së kërcyeri rreth tubit

Kur je shtatzënë nuk mund ta imagjinosh që të kërcesh rreth  një tubi striptizmi.  Por Jill MacLean vazhdon ta bëjë

Lexo me Shume

5 mënyra për t’u veshur me linjat e vijave

  5 mënyra për t’u veshur me linjat e vijave

Asgjë nuk është më e habitshme sa veshjet me vija. Disa i adhurojnë ato, disa i urrejnë, por për momentin

Lexo me Shume

Me këto dy sekrete bukurie nga modelet e Victoria Secret do të dukeni shumë më të bukura

  Me këto dy sekrete bukurie nga modelet e Victoria Secret do të dukeni shumë më të bukura

Gjithmonë është pyetur dhe është folur për atë që përdorin modelet e Victoria Secret që kanë një lëkurë dhe paraqitje

Lexo me Shume

(FOTO) Kjo shpikje është gjeniale! Nuk ka më stres të shkoni në tualet kur jeni me fustan nusërie, mjafton të përdorni…

(FOTO) Kjo shpikje është gjeniale! Nuk ka më stres të shkoni në tualet kur jeni me fustan nusërie, mjafton të përdorni…

Ato që kanë provuar të bëhen nuse, kanë provuar dhe torturën e vërtetë për të shkuar në tualet, sidomos pasi

Lexo me Shume

Obama dhe Michelle në një tango, por jo bashkë

Obama dhe Michelle në një tango, por jo bashkë

Pavarësisht të gjitha thirrjeve për t’u kthyer në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, mori pjesë

Lexo me Shume

10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

  10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

  Shohim kudo dhe vëmë re shumë çifte, me gratë më tërheqëse se bashkëshortët e tyre. Na lind pyetja si

Lexo me Shume

Ja si do ta “shkundë” eklipsi hënor jetën tuaj dashurore. Mbahuni fort!

  Ja si do ta “shkundë” eklipsi hënor jetën tuaj dashurore. Mbahuni fort!

Të mërkurën, 23 mars, ka një eklips hënor tek Peshorja, shenja e partneritetit dhe angazhimit. Eklipset janë si një lojë

Lexo me Shume

(VIDEO) Nuk keni nevojë për parukiere, mjafton një krehër për të bërë vetë “ombre hair” në shtëpi

  (VIDEO) Nuk keni nevojë për parukiere, mjafton një krehër për të bërë vetë “ombre hair” në shtëpi

Ekziston një mënyrë shumë e thjeshtë për të bërë flokët ombre. Një parukier në Stamboll ka postuar videon e procesit

Lexo me Shume

E njihni legjendën e syve jeshilë?

  E njihni legjendën e syve jeshilë?

Janë kryer disa studime, sipas të cilave thuhet se ka një lidhje mes ngjyrës së syrit dhe predispozitave të karakterit

Lexo me Shume

Nuk do ta besonit origjinën e vërtetë të Napoleonit sipas analizave të ADN-së

  Nuk do ta besonit origjinën e vërtetë të Napoleonit sipas analizave të ADN-së

A jeni një pasardhës mashkull i Napoleon Bonapartit? Që nga fillimi i 2010-s, IGENEA është në kërkim të pasardhësve meshkuj

Lexo me Shume

Kujdes, këto 10 ushqime që i konsumojmë përditë shkaktojnë kancer!

  Kujdes, këto 10 ushqime që i konsumojmë përditë shkaktojnë kancer!

Ushqimi është i rëndësishëm për shëndetin dhe na siguron energjinë e nevojshme për të vazhduar aktivitetin e ditës. Shpeshherë dashurohemi

Lexo me Shume