Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Obama dhe Michelle në një tango, por jo bashkë

Obama dhe Michelle në një tango, por jo bashkë

Pavarësisht të gjitha thirrjeve për t’u kthyer në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, mori pjesë në darkën e presidentit argjentinas, Mauricio Macri, në Buenos Aires

Lexo me Shume

10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

    10 arsye pse femrat preferojnë meshkuj më pak të bukur

  Shohim kudo dhe vëmë re shumë çifte, me gratë më tërheqëse se bashkëshortët e tyre. Na lind pyetja si zakonisht: A është kjo për shkak se ata janë të

Lexo me Shume

Ja si do ta “shkundë” eklipsi hënor jetën tuaj dashurore. Mbahuni fort!

    Ja si do ta “shkundë” eklipsi hënor jetën tuaj dashurore. Mbahuni fort!

Të mërkurën, 23 mars, ka një eklips hënor tek Peshorja, shenja e partneritetit dhe angazhimit. Eklipset janë si një lojë këmbyese që sjellin ngjarje të shpejta dhe të papritura. Hëna

Lexo me Shume

(VIDEO) Nuk keni nevojë për parukiere, mjafton një krehër për të bërë vetë “ombre hair” në shtëpi

    (VIDEO) Nuk keni nevojë për parukiere, mjafton një krehër për të bërë vetë “ombre hair” në shtëpi

Ekziston një mënyrë shumë e thjeshtë për të bërë flokët ombre. Një parukier në Stamboll ka postuar videon e procesit të tij në Instagram. Ai zgjedh të përdorë mjete tradicionale

Lexo me Shume

E njihni legjendën e syve jeshilë?

    E njihni legjendën e syve jeshilë?

Janë kryer disa studime, sipas të cilave thuhet se ka një lidhje mes ngjyrës së syrit dhe predispozitave të karakterit e të sjelljes. Shpesh personat me ngjyrë jeshile të syve

Lexo me Shume

Nuk do ta besonit origjinën e vërtetë të Napoleonit sipas analizave të ADN-së

    Nuk do ta besonit origjinën e vërtetë të Napoleonit sipas analizave të ADN-së

A jeni një pasardhës mashkull i Napoleon Bonapartit? Që nga fillimi i 2010-s, IGENEA është në kërkim të pasardhësve meshkuj të familjes Bonaparti, me një projekt në shkallë të gjerë

Lexo me Shume

Kujdes, këto 10 ushqime që i konsumojmë përditë shkaktojnë kancer!

    Kujdes, këto 10 ushqime që i konsumojmë përditë shkaktojnë kancer!

Ushqimi është i rëndësishëm për shëndetin dhe na siguron energjinë e nevojshme për të vazhduar aktivitetin e ditës. Shpeshherë dashurohemi pas një produkti apo ushqimi, aq sa nuk e njohim

Lexo me Shume

Ushqimi i fëmijëve – shmangni sa më shumë sheqerin!

    Ushqimi i fëmijëve – shmangni sa më shumë sheqerin!

Sheqeri në ushqimin e fëmijëve, ja pse është koha të shmangni “smoothie”-t dhe ato që i quajmë drithërat e mëngjesit. Sipas një studimi është zbuluar se shumë nga ushqimet që

Lexo me Shume

Përdorni këna për flokët? Pas kësaj historie do mendoheni dy herë…

  Përdorni këna për flokët? Pas kësaj historie do mendoheni dy herë…

Kur vjen fjala te rregullat që duhet të ndjekim për sa i përket bukurisë, rrallë na ndodh të mendojmë shumë

Lexo me Shume

Këto zakone të thjeshta do të përmirësojnë dukshëm shëndetin tuaj!

  Këto zakone të thjeshta do të përmirësojnë dukshëm shëndetin tuaj!

Në botën e fitnesit dhe shëndetit, është bërë shumë me anë të teknikave të avancuara, sekreteve të vogla si dhe

Lexo me Shume

Vipat që “fshihen” pas personazheve më të dashura të animuara

  Vipat që “fshihen” pas personazheve më të dashura të animuara

Kur bëhet fjalë për filma të animuar harrojmë ndonjëherë që janë njerëz realë ata që i japin zë karakterit  e

Lexo me Shume

6 produkte që duhet të përdorni për higjienën tuaj

  6 produkte që duhet të përdorni për higjienën tuaj

Për të mbajtur higjienën e duhur të trupit mjafton të përdorni gjashtë produkte, të cilat nuk kushtojnë shtrenjtë dhe ju

Lexo me Shume

“Street style” thyen rregullat e modës në New York

  “Street style” thyen rregullat e modës në New York

Që të jesh në modë nuk do të thotë vetëm të bazohesh te London Fashion Week apo New York Fashion

Lexo me Shume

Dinozaurët rikthehen në jetë!

  Dinozaurët rikthehen në jetë!

Sipas dr. Jack Horner, paleontologut që frymëzoi  regjisorin Steven Spielberg për filmin e famshëm “Jurassic Park”, shumë shpejt shkencëtarët do

Lexo me Shume

Nga dimri në pranverë, po tani çfarë duhet të vesh?

  Nga dimri në pranverë, po tani çfarë duhet  të vesh?

Një periudhë e vështirë është ajo e ndërrimit të stinëve. Kur kalojmë nga dimri në pranverë, ditët akoma pak të

Lexo me Shume

Çizmet pranverore, trend i momentit

  Çizmet pranverore, trend i momentit

Nuk është e thënë që çizmet të vishen vetëm në dimër. Ato janë një trend që nuk duhet t’i mungojë

Lexo me Shume

Kjo foto do t’ju trondisë… Ja pse e hoqën nga Facebook!

  Kjo foto do t’ju trondisë… Ja pse e hoqën nga Facebook!

  Një grua e quajtur Francie ka shpërndarë një foto në një grup në Facebook të quajtur NYC. Ajo ka

Lexo me Shume

Blackberry dështon, humbet mbështetjen e Facebook-ut dhe Whatsapp-it

  Blackberry dështon, humbet mbështetjen e Facebook-ut dhe Whatsapp-it

Kushdo që ka një aparat celular të markës Blackberry padyshim që i intereson ta lexojë këtë lajm.  Ndryshe nga markat

Lexo me Shume

Eksperti i ngrohjes globale, James Hansen, paralajmëron përkeqësim

  Eksperti i ngrohjes globale, James Hansen, paralajmëron përkeqësim

  Ngrohja globale mund të rrisë nivelin e deteve me disa metra brenda shekullit që po jetojmë. Një raport i

Lexo me Shume

Kate Middleton tregon për dhuratën e sikletshme që i ka bërë Mbretëreshës Elizabet

  Kate Middleton tregon për dhuratën e sikletshme që i ka bërë Mbretëreshës Elizabet

Të bësh dhuratën e përsosur të Krishtlindjes është një detyrë torturuese, për më tepër kur këtë dhuratë të duhet t’

Lexo me Shume

Vdes nga kanceri… për t’u kthyer sërish në jetë

  Vdes nga kanceri… për t’u kthyer sërish në jetë

Eksperienca që Anita Moorjani, e diagnostikuar me kancer, përjetoi pas lajmit të vdekjes së saj, është vërtet shokuese. Rreth 4

Lexo me Shume