Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Ja cilat janë 5 drogat me të cilat njerëzit abuzojnë më shumë

    Ja cilat janë 5 drogat me të cilat njerëzit abuzojnë më shumë

  Varësia nga droga është një problem në rritje në të gjithë globin, por çfarë është më problematike në rangun e drogave të paligjshme në dispozicion sot? Në thelb ndryshon,

Lexo me Shume

Mësoni një fjalë të re dhe ju duket se e shihni kudo? Ja si e shpjegon shkenca!

    Mësoni një fjalë të re dhe ju duket se e shihni kudo? Ja si e shpjegon shkenca!

A keni mësuar ndonjë fjalë të re kohët e fundit, atë për të cilën betoheni se nuk e kishit dëgjuar më parë?  Do t’ju duket sikur fjala ju ndjek pas

Lexo me Shume

Nga cilat kalori duhet të përfitoni?

Nga cilat kalori duhet të përfitoni?

Ne jemi gjithnjë në përpjekje të kuptojmë se si duhet t’i numërojmë kaloritë dhe të humbim peshë. Shpesh shkojmë në masa ekstreme duke u përpjekur të humbim gramët, ndërsa zgjidhja

Lexo me Shume

Shikoni 5 veshjet më të bukura për këtë pranverë

    Shikoni 5 veshjet më të bukura për këtë pranverë

  Është shumë e vështirë pjesa kur duhet të bësh ndryshime në gardërobë. Këtë pranverë qëndroni te veshjet me lule dhe me ngjyrat e ylberit për të qenë sa më

Lexo me Shume

5 truke që t’i bësh të tjerët të mendojnë se ke lekë

    5 truke që t’i bësh të tjerët të mendojnë se ke lekë

Duku si një tip një milion dollarësh çdo ditë! Ndërkohë që kuleta jote numëron një shifër të limituar, është ende e mundur të dukesh si një tip që ke një

Lexo me Shume

Kombinimi i barnave zvogëlon kancerin e gjirit në 11 ditë

    Kombinimi i barnave zvogëlon kancerin e gjirit në 11 ditë

Duke përdorur një kombinim të dy barnave, shkencëtarët kanë arritur të tkurrin, madje eliminojnë, një lloj të veçantë të tumorit të kancerit të gjirit në më pak se 11 ditë.

Lexo me Shume

6 shenjat që tregojnë se martesa po shkon në divorc

    6 shenjat që tregojnë se martesa po shkon në divorc

Edhe pse në fillim të lidhjes mund të jeni të bindur që personi që keni zgjedhur të keni në krahë është i duhuri dhe ju me zor prisni të martoheni

Lexo me Shume

11 mënyra se si të bëni gërsheta në flokë të shkurtër

    11 mënyra se si të bëni gërsheta në flokë të shkurtër

Një rregull  i pashkruar thotë se gërshetat nuk janë për ato vajza që kanë flokë të shkurtër. Por nuk është kështu! Edhe pse është pak më e vështirë  të bëhen

Lexo me Shume

E mbani mend djalin që po vdiste nga uria? Shikoni si duket sot!

  E mbani mend djalin që po vdiste nga uria? Shikoni si duket sot!

Ndërkohë që punonte për të ndihmuar fëmijët në Nigeri, një punonjëse sociale, Anja Ringgren Loven nga Danimarka, takoi një djalë

Lexo me Shume

Kubë: Ja pse performanca e “Rolling Stones” u ndalua për shumë vite!

  Kubë: Ja pse performanca e “Rolling Stones” u ndalua për shumë vite!

Këtë të premte, “Rolling Stones” u bë grupi i parë i rrokut i njohur ndërkombëtarisht që performon në Kuba, duke

Lexo me Shume

Mendoni se nuk jeni të prirur për matematikë? Gaboheni!

  Mendoni se nuk jeni të prirur për matematikë? Gaboheni!

Është e çuditshme sesi në kulturën amerikane dhe europiane  dëgjohet shpesh: “Jam tmerrësisht keq në matematikë. Thjesht nuk kam lindur

Lexo me Shume

Striptistë homoseksualë në festën e 10-vjeçarëve

  Striptistë homoseksualë në festën e 10-vjeçarëve

Laquesha Green është arrestuar nga policia e Detroitit pasi shokoi tërë opinionin publik duke dërguar striptistë homoseksualë në një festë

Lexo me Shume

Bukuria e femrës në vende të ndryshme të botës

  Bukuria e femrës në vende të ndryshme të botës

Fotografja rumune Mihaela Noroc ka udhëtuar rreth botës vetëm me një aparat fotografik. Ajo ka fotografuar me qindra femra në

Lexo me Shume

20 meshkujt më të bukur në botë

  20 meshkujt më të bukur në botë

Kur flasim për meshkujt e bukur nuk e kemi fjalën vetëm për bukurinë fizike, por edhe për hijeshinë, burrërinë dhe

Lexo me Shume

8 aksesorë që shkojnë me çdo kombinim

8 aksesorë që shkojnë me çdo kombinim

  Të kombinosh aksesorët  me veshjet nuk është aq e thjeshtë sa duket. A shkon kjo çantë me këto çizme?

Lexo me Shume

John Travolta do vetëm masazhatorë meshkuj dhe me muskuj

  John Travolta do vetëm masazhatorë meshkuj dhe me muskuj

Pavarësisht akuzave të shumta ndër vite, John Travolta insiston në punësimin e masazhatorëve meshkuj dhe mundësisht me muskuj. “Ai ka

Lexo me Shume

Palestinezja e vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë

  Palestinezja e vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë

Gruaja që është përzgjedhur si mësuesja më e mirë në botë është nga Palestina dhe është rritur në një kamp

Lexo me Shume

Software-i që shkruan novela, mahnitëse!

  Software-i që shkruan novela, mahnitëse!

Ndoshta është koha që novelistët t’i klasifikoni në profesionin më të rrezikuar, në kërcënim nga software super të zgjuar, pasi

Lexo me Shume

Të ushtrohesh ndikon në trupin dhe trurin tuaj

  Të ushtrohesh ndikon në trupin dhe trurin tuaj

  Të gjithë e dinë se të bësh ushtrime të mban trupin në formë dhe bën mirë për shëndetin. Mungesa

Lexo me Shume

“Vogëlushja e SIA-s” me rrogë të kënaqshme, por familja i mbetet brenda skandalit financiar

  “Vogëlushja e SIA-s” me rrogë të kënaqshme, por familja i mbetet brenda skandalit financiar

Kësaj here Maddie Ziegler po vallëzon drejt llogarisë në bankë. Sipas një kontrate aktrimi, ajo ka fituar mijëra dollarë për

Lexo me Shume

Këngët e Rihanna-s, ninulla për fëmijë

  Këngët e Rihanna-s, ninulla për fëmijë

Këngët e Rihanna-s si ninulla për fëmijë. Është gati e pabesueshme se sa mirë këngët e Rihanna-s  mund të përkthehen

Lexo me Shume