Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

10 histori “horrori” që motra i bën motrës

    10 histori “horrori”  që motra i bën motrës

Disa vajza kanë treguar historitë e jetës, me motrat e tyre. Kush ka motër mund të ketë kaluar ndonjëherë në këto situate, kurthe të vogla, që motrat i ngrenë njëra

Lexo me Shume

Fundi që bëri të gjithë të imagjinonin një shpërthim menstrual

    Fundi që bëri të gjithë të imagjinonin një shpërthim menstrual

Ky fund është kthyer në një virus për të gjitha femrat që ndjekin modën. Shihni fotografinë bashkangjitur dhe jepni një opinion. A e keni parë këtë fund të bardhë me

Lexo me Shume

Dëshirat e përdoruesve të Apple janë dëgjuar! Ja çfarë ka konfirmuar kompania…

    Dëshirat e përdoruesve të Apple janë dëgjuar! Ja çfarë ka konfirmuar kompania…

Më në fund të gjithë përdoruesit e Apple do të kenë mundësinë të fshijnë aplikacionet që janë të vendosura aty nga vetë kompania që prej instalimeve të softwareve. Sado të

Lexo me Shume

6 mënyra për të parandaluar rënien e flokëve

    6 mënyra për të parandaluar rënien e flokëve

Askush nuk dëshiron të humbasë flokët, por është dicka që i ndodh gjithkujt. Procesi i plakjes bën që flokët të humbasin trashësinë. Më parë mendohej se rënia e flokut nuk

Lexo me Shume

10 xhaketa klasike që duhet ti keni me patjetër në garderobën tuaj

    10 xhaketa klasike që duhet ti keni me patjetër në garderobën tuaj

Xhaketat prej xhinsi, stofi, lëkure etj janë një investim me shumë vlerë. Këto modele xhaketash nuk duhet t’ju mungojnë në qoftë se jeni të apasionuar pas klasit dhe stilit.

Lexo me Shume

Kur gatimi është “fashion”

Kur gatimi është “fashion”

Të kesh pasion gatimin do të thotë ti japësh vetes mundësinë të bësh art jo vetëm në kuzhinë por me gjithcka që të rrethon. Këtë e vërteton më së miri

Lexo me Shume

Trendi i fundit në rrjetet sociale “Iphone 6 ndryshon madhësinë e gjunjëve tuaj.”

    Trendi i fundit në rrjetet sociale “Iphone 6 ndryshon madhësinë e gjunjëve tuaj.”

Iphone 6 ka hapur një sfidë virale, në Kinë ku femrat mbulojnë gjunjtë e tyre për të provuar se këmbët e tyre janë më të holla. Kjo është prirja më

Lexo me Shume

Mbretëresha Elizabeth II ka me qindra canta nga marka e preferuar

    Mbretëresha Elizabeth II  ka me qindra canta nga marka e preferuar

Shumica e femrave kanë një cantë që është  e përkryer për aktivitetet e ditës. Por ky fenomen ndryshon për një mbretëreshë, e cila shfaq një dashuri të madhe për aksesorët,

Lexo me Shume

Kujtoni se po hani ushqime bio? Gaboheni! Janë të gjitha të modifikuara gjenetikisht!

  Kujtoni se po hani ushqime bio? Gaboheni! Janë të gjitha të modifikuara gjenetikisht!

Me shumë mundësi, jo më larg se dje ju keni konsumuar perime të cilat nuk e kanë kohën e tyre

Lexo me Shume

Samsung Galaxy S7 Edge VS iPhone 6S Plus. Ja cili e fiton garën!

  Samsung Galaxy S7 Edge VS iPhone 6S Plus. Ja cili e fiton garën!

Për shumë njerëz i vetmi krahasim që ja vlen të bëhet përsa i përket ceularëve janë prodhimet e fundit të

Lexo me Shume

Hiq dorë nga mishi. Shpëto miliona jetë!

  Hiq dorë nga mishi. Shpëto miliona jetë!

Të kesh një mik që ka zgjedhur të ushqehet si vegan, mund të jetë vërtetë e vështirë. Kjo sepse të

Lexo me Shume

Rrini të qetë! Më në fund mesazhet tuaja në whatsapp nuk do të lexohen nga të tjerët

  Rrini të qetë! Më në fund mesazhet tuaja në whatsapp nuk do të lexohen nga të tjerët

Një projekt përsa i përket sigurisë dhe privatësisë, e ka bërë kompaninë e Whatsapp të punojë për më shumë se

Lexo me Shume

(Foto) 30 vjet pas katastrofës në Çernobil, shikoni si duket sot qyteti

(Foto) 30 vjet pas katastrofës në Çernobil, shikoni si duket sot qyteti

Pamje rrënqethëse janë ato që na ‘ofron’ qyteti i braktisur i Pripiatit, i prekur nga katastrofa nukleare e Çernobilit në

Lexo me Shume

“Lopë e trashë!” – Ja si i përgjigjet modelja Iskra Lawrence komentit të ndjekësit

“Lopë e trashë!” – Ja si i përgjigjet modelja Iskra Lawrence komentit të ndjekësit

Modelja e masës ‘XL’ Iskra Lawrence, ambasadore e Shoqatës Kombëtare të Çrregullimeve të të Ushqyerit, ndjehet tashmë e lodhur dhe

Lexo me Shume

Me këto këshilla flokët tuaj nuk do të kenë më kurrë probleme

  Me këto këshilla flokët tuaj nuk do të kenë më kurrë probleme

Në një moshë të caktuar, pasi keni ndryshuar herë pas here ngjyrën e flokëve, me siguri keni filluar të vini

Lexo me Shume

10 pjata që nuk duhet t’i gatuani asnjëherë vetë

  10 pjata që nuk duhet t’i gatuani asnjëherë vetë

Dikur ishte mjaft e vështirë për të marrë recetat që të pëlqenin në një restorant, kurse sot, nëpërmjet rrjeteve sociale,

Lexo me Shume

Mënyra më efikase për dhëmbë të bardhë

  Mënyra më efikase për dhëmbë të bardhë

Dentisti kozmetik, Dr. Kevin, “dora magjike” që fshihet pas çdo buzëqeshjeje të famshme në Hollivud, ndan disa prej këshillave të

Lexo me Shume

(Video) Roboti që do të zëvendësojë femrën. Ja si do të bëjnë seks meshkujt në të ardhmen

  (Video) Roboti që do të zëvendësojë femrën. Ja si do të bëjnë seks meshkujt në të ardhmen

Kompania japoneze “Tenga” po tenton të çojë në një nivel superior ndjenjën e vetëkënaqësisë. Në mënyrë që ta bëjë masturbimin

Lexo me Shume

Modelja e parë me sindromën Down e përzgjedhur si imazh i një linje kozmetike

  Modelja e parë me sindromën Down e përzgjedhur si imazh i një linje kozmetike

Linja e kozmetikës “Beauty & Pine-Ups” ka zgjedhur si imazh modelen 32-vjeçare Katie Meade.  Kjo është hera e parë që një

Lexo me Shume

5 veshje të Rihannës që mund t’i vishni edhe në zyrë

  5 veshje të Rihannës që  mund t’i vishni edhe në zyrë

Rihanna, kur bëhet fjalë për stil, është si një kameleon. Këngëtarja, një herë shfaqet me veshje serioze dhe një herë

Lexo me Shume

Ushqime të shëndetshme që në fakt ju bëjnë dëm

  Ushqime të shëndetshme që në fakt ju bëjnë dëm

Shumë ushqime, të cilat i konsideronim të shëndetshme dhe dietike, po vërtetojnë të kundërtën. Shpesh këto produkte janë shkak të

Lexo me Shume