Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Nëna dhunon fëmijën 2 vjeç për t’i bërë presion bashkëshortit

    Nëna dhunon fëmijën 2 vjeç për t’i bërë presion bashkëshortit

Një nënë duke dashur të ndëshkonte ish-partnerin e saj, pasi e kishte lënë, gjeti mënyrën më makabre dhe më çnjerëzore për t’u hakmarrë. Gruaja nga Rusia e ka lënduar duke qëlluar

Lexo me Shume

(Video) Skandaloze! Fëmijëve u mësojnë të bëjnë “twerk” në shkolla

    (Video) Skandaloze! Fëmijëve u mësojnë të bëjnë “twerk” në shkolla

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale, ka bërë xhiron e botës e ka shkaktuar trazira, referuar dhe komenteve. Protagonistët kryesorë të saj janë disa fëmijë, të cilët duke parë mesa

Lexo me Shume

Ka 5 lloje të ndryshme vithesh. Zbuloni se si i keni ju…

Ka 5 lloje të ndryshme vithesh. Zbuloni se si i keni ju…

Ka një stil të duhur të brendshmesh për secilën nga këto kategori. Pa marrë parasysh se sa mirë mendoni se e njihni trupin tuaj, ka një shans të mirë se

Lexo me Shume

Kodi gjenetik sapo u bë dixhital!

    Kodi gjenetik sapo u bë dixhital!

Shkencëtarët kanë zbuluar një gjuhë programimi që hakon qelizat e gjalla. Kodi gjenetik sapo u bë dixhital. Falë gjuhëve të ndryshme të programimit ne mund të bëjmë gjëra të mëdha

Lexo me Shume

Pse qeveria nuk e pranoi emrin e kësaj bebeje?

    Pse qeveria nuk e pranoi emrin e kësaj bebeje?

Një çift në Brazil ka menduar t’i vendosë një emër shumë të rëndësishëm kulturor foshnjës të tyre. Prindërit mund t’ia vendosin emrin fëmijës të tyre si të kenë dëshirë. Sigurisht,

Lexo me Shume

Ja ç’duhet të veshësh në një klub nate sipas Kendall Jenner dhe Gigi Hadid

Ja ç’duhet të veshësh në një klub nate sipas Kendall Jenner dhe Gigi Hadid

Ato të dyja janë në qendër të vëmendjes së të rinjve për stilin e tyre, duke frymëzuar kështu mijëra vajza. Dhe këtë herë, Gigi dhe Kendall kanë dhënë “leksione” se si

Lexo me Shume

FDA pranon se vaksina shkakton autizëm

    FDA pranon se vaksina shkakton autizëm

Agjencia “Food and Drug Administration” (FDA) ka publikuar një dokument të vaksinës, ku janë raportuar efektet anësore që shkaktojnë autizëm. Vaksina “Tripedia”, që shkakton kollë, nuk është më në treg.

Lexo me Shume

(VIDEO) Tani mund të konturoni edhe të pasmet tuaja

    (VIDEO) Tani mund të konturoni edhe të pasmet tuaja

Ndodhi edhe kjo! Konturimi është trendi i fundit. Është folur për konturim të fytyrës, qafës, veshëve, u habitëm kur pamë konturimin e këmbëve dhe menduam se u mbyll këtu. Por

Lexo me Shume

7 ushtrime që nuk duhet të bëni në palestër

  7 ushtrime që nuk duhet të bëni në palestër

Në palestër, shpesh duke përdorur çdo lloj pajisjeje, bëjmë ushtrime të gabuara, të cilat janë të paefektshme dhe të rrezikshme.

Lexo me Shume

Njihuni me koleksionin “Ivy Park” nga stilistja Beyonce

  Njihuni me koleksionin “Ivy Park” nga stilistja Beyonce

Pak kohë më parë ju patëm “ngacmuar” me videot dhe fotot e koleksionit të ri të veshjeve nga Beyonce, në

Lexo me Shume

15 receta të shpejta e të shijshme me lulelakër që ju ndihmojnë të humbni peshë

  15 receta të shpejta e të shijshme me lulelakër që ju ndihmojnë të humbni peshë

Nëse pyesni veganët do të thonë se lulelakra është e preferuara e tyre. Kjo sepse ajo mund të kombinohet në

Lexo me Shume

8 mënyra si ta shijoni drekën me të voglin tuaj në restorant

  8 mënyra si ta shijoni drekën me të voglin tuaj në restorant

Si mund t’i mësoni fëmijët të sillen mirë në restorant? A jeni gati të dilni në restorante me fëmijët tuaj? Provoni

Lexo me Shume

Vërtetohet shkencërisht kjo veti e muzikës…

  Vërtetohet shkencërisht kjo veti e muzikës…

Për herë të parë, shkencëtarët kanë treguar se të dëgjosh muzikë “live” mund të ndihmojë në uljen e hormoneve të

Lexo me Shume

11 shenjat që tregojnë se keni gjetur partneren ideale

  11 shenjat që tregojnë se  keni gjetur partneren ideale

Gjithë jetën takoni shumë femra, por duhet të kuptoni se cila është idealja, duhet të kuptoni se keni gjetur gruan

Lexo me Shume

Nuk do ta besoni se si janë zbuluar ilaçet më të rëndësishme të njerëzimit

  Nuk do ta besoni se si janë zbuluar ilaçet më të rëndësishme të njerëzimit

Edhe pse punët kërkimore për sa i përket gjetjes së ilaçeve të reja janë një biznes i fuqishëm dhe shumë fitimprurës,

Lexo me Shume

E dini kuptimin që ka secila ditë e javës? Zbulojeni më poshtë…

  E dini kuptimin që ka secila ditë e javës? Zbulojeni më poshtë…

Të gjitha ditët e javës kanë një energji të vetën. Sigurisht që kjo energji influencohet direkt nga planetët (astrologjia), por

Lexo me Shume

Nëna lind fëmijë me ngjyrë, “babai” shkatërron spitalin

  Nëna lind fëmijë me ngjyrë, “babai” shkatërron spitalin

Ka rezultuar “e pafat” pritja e një babai për të parë lindjen e fëmijës së tij në Caserta të Italisë.

Lexo me Shume

Shtatë ushqimet që pastrojnë mëlçinë

  Shtatë ushqimet që pastrojnë mëlçinë

Mëlçia ka veti rigjeneruese dhe ndihmon në  tretje. Por ne jo gjithmonë  kujdesemi për trupin tonë në mënyrën e duhur. 

Lexo me Shume

Të lahesh çdo ditë? Nuk është e nevojshme – thonë ekspertët

  Të lahesh çdo ditë? Nuk është e nevojshme – thonë ekspertët

Dushi është pjesë e rutinës sonë, po aq sa edhe gjumi. Dhe nuk ka rëndësi nëse bëjmë dush në mëngjes

Lexo me Shume

Mos rrini pa blerë një xhaketë xhins këtë sezon

  Mos rrini pa blerë një xhaketë xhins këtë sezon

“Bomber” nuk janë të vetmet xhaketa në modë këtë sezon. Xhaketa xhins është po ashtu një trend që duhet ta

Lexo me Shume

Pse është më mirë të pini qumësht dhe jo ujë pas palestrës?

  Pse është më mirë të pini qumësht dhe jo ujë pas palestrës?

Pas përfundimit të palestrës ju mendoni për t’u rifreksuar dhe zgjidhni menjëherë të pini ujë. Por thuhet se të pini

Lexo me Shume