Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Mbrëmja e maturës po afron. Ja 6 arsye pse duhet të shkoni vetëm

    Mbrëmja e maturës po afron. Ja 6 arsye pse duhet të shkoni vetëm

Mbrëmja e maturës po afron dhe akoma nuk keni vendosur në qoftë se do të shkoni  apo jo? Bëni zgjedhjen e duhur, shkoni, por mos zgjidhni asnjë partner, shkoni vetëm.

Lexo me Shume

Çfarë ndodh nëse nuk laheni?

    Çfarë ndodh nëse nuk laheni?

Jo sapun, jo ujë, asgjë. Tingëllon si diçka e tmerrshme. Çdo kush duhet të ketë një rutinë dushi. Nuk do t’ju thonë as miqtë, as familjarët, ju duhet të keni

Lexo me Shume

Ky artist krijon portretet e personazheve vetëm duke lexuar librat

Ky artist krijon portretet e personazheve vetëm duke lexuar librat

Të gjithë të apasionuarit pas librave e dinë mirë se autorët i përshkruajnë karakteret e tyre me shumë detaje, në mënyrë që t’i bëjnë ata më tërheqës e që lexuesi

Lexo me Shume

Ushqimet yndyrore që ju ndihmojnë të bini në peshë

Ushqimet yndyrore që ju ndihmojnë të bini në peshë

Njerëzit heqin ushqimet me yndyrë nga dietat e tyre. Por kjo nuk duhet të ndodhë më sepse jo të gjitha ushqimet e yndyrshme nuk janë të shëndetshme. Disa ushqime përmbajnë

Lexo me Shume

(Video) Ky çift qëndroi në pranga për 24 orë dhe ja çfarë ndodhi…

    (Video) Ky çift qëndroi në pranga për 24 orë dhe ja çfarë ndodhi…

Një çift i martuar, pasi janë ndarë një javë më parë, janë bërë të famshëm nga një video. Ata kanë vendosur të qëndrojnë së bashku me pranga për 24 orë. 

Lexo me Shume

Në formë perfekte për vetëm 9 minuta

Në formë perfekte për vetëm  9 minuta

Programi i ushtrimeve kardio nuk kërkon pajisje apo peshë shtesë. Ky program përbëhet nga 9 ushtrime, të cilat marrin vetëm nga një minutë kohë. Për të bërë këtë stërvitje ju

Lexo me Shume

Jeni fëmijë i viteve ’90? Patjetër që i keni vënë të paktën një herë këto gjëra në kokë!

Jeni fëmijë i viteve ’90? Patjetër që i keni vënë të paktën një herë këto gjëra në kokë!

I mbani mend ato kapëset e çuditshme të flokëve që kënaqeshit aq shumë kur i merrnit për dhuratë? Dëshironit t’u ngjanit princeshave të filmave vizatimorë, apo jo? Jeni në vendin

Lexo me Shume

Thirrje e studiuesve: Njerëz, ndaloni së përqafuari qentë tuaj!

    Thirrje e studiuesve: Njerëz, ndaloni së përqafuari qentë tuaj!

Me lëkurën e tyre të butë, shikimin paqësor dhe lëvizjet e një fëmije, qentë kanë lindur për t’u përqafuar. Duket se i gjithë rrugëtimi i qenve, që prej ardhjes së

Lexo me Shume

Kjo recetë e “Carbonara”-s do të kthehet në pjatën tuaj të preferuar

Kjo recetë e “Carbonara”-s do të kthehet në pjatën tuaj të preferuar

Sp-Aktorja Gwyneth Paltrow ka botuar një libër me receta gatimi që janë të thjeshta për t’u realizuar nga të gjithë,

Lexo me Shume

Sa serioze e keni marrëdhënien? Jua tregojnë rrjetet sociale…

Sa serioze e keni marrëdhënien?  Jua tregojnë rrjetet sociale…

Falë moshës dixhitale në të cilën po jetojmë, edhe marrëdhëniet mes njerëzve po ndryshojnë dita-ditës. Lidhjet romantike po evoluojnë dhe

Lexo me Shume

6 aplikacione të nevojshme për t’i bërë fotografitë tuaja argëtuese

6 aplikacione të nevojshme për t’i bërë fotografitë tuaja argëtuese

Në botën dixhitale që po jetojmë të shkrepësh një fotografi nuk do të thotë se është përfundimi i një procesi,

Lexo me Shume

Me lëkurën e kastravecit mund të bëni një sanduiç të shkëlqyer

Me lëkurën e kastravecit mund të bëni një sanduiç të shkëlqyer

Lëkurat e kastravecit i përdorin për sallata ose turshi, por imagjinoni si mund të bëhej një sanduiç me to.  Vetëm

Lexo me Shume

Njihuni me aeroportin më të sigurt në botë

  Njihuni me aeroportin më të sigurt në botë

Aeroporti më i sigurt në botë është “Ben Gurion International Airport” në Tel Aviv, Izrael. Në këtë vend asgjë nuk

Lexo me Shume

Culottes – një element i rëndësishëm për gardërobën tuaj

Culottes – një element i rëndësishëm për gardërobën tuaj

Kur përmenden “culottes” (kilotat) mund të imagjinoni nënën tuaj në vitet 1970. Por në ditët e sotme ato mund të

Lexo me Shume

Ja si duhet ta përdorni Instagram-in për të përmirësuar marketingun tuaj

Ja si duhet ta përdorni Instagram-in për të përmirësuar marketingun tuaj

doni që të përmirësoni marketingun tuaj në Instagram? Ju duhet të përdorni mjetet e duhura për të arritur imazhin më

Lexo me Shume

“Krijesa” që viziton rusët natën

  “Krijesa” që viziton rusët natën

Ditët e sotme, zhvillimi teknologjik ka bërë të mundur që të filmohet apo fotografohet çdo gjë. Disa të rinj në

Lexo me Shume

Britani e Madhe, akrepat e “Big Ben”-it do të ndalen për 3 vite

  Britani e Madhe, akrepat e “Big Ben”-it do të ndalen për 3 vite

Parlamenti Britanik njofton se “Big Ben”-i, ora më e famshme në botë, do të qëndrojë në heshtje për disa muaj

Lexo me Shume

Situatat më qesharake dhe të vështira me të cilat përballet një fotograf

Situatat më qesharake dhe të vështira me të cilat përballet një fotograf

  Profesioni i fotografit është sa i bukur, aq edhe i vështirë dhe i guximshëm. Mos mendoni se është e

Lexo me Shume

Anoreksia mund të shkaktohet nga një infeksion bakterial

  Anoreksia mund të shkaktohet nga një infeksion bakterial

Anoreksia ka shkallën më të lartë të vdekshmërisë të çdo sëmundjeje mendore dhe ne ende dimë shumë pak rreth shkaqeve

Lexo me Shume

Sekreti që fshihet në të brendshmet e mashkullit tuaj

Sekreti që fshihet në të brendshmet e mashkullit tuaj

  Të gjithë e dimë se të brendshmet e një femre tregojnë më shumë sesa thjesht një veshje për të

Lexo me Shume

Vajza, lutjet tuaja janë dëgjuar! Hidhuni një sy këtyre getave të reja…

Vajza, lutjet tuaja janë dëgjuar! Hidhuni një sy këtyre getave të reja…

Getat me ngjyrë mishi shpesh janë kontestuar nga vajzat sepse pavarësisht se janë të nevojshme nuk zgjidhin një problem kryesor:

Lexo me Shume