Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Bukë të thekura për supë dhe sallata

    Bukë të thekura për supë dhe sallata

Një supë e mirë ose një sallatë e mirë nuk do të imagjinohej pa këta kubikë të vegjël kërce. Të aromatizuara me shije të ndryshme, ato janë shumë të mira.

Lexo me Shume

Studimi më i ri tregon se meshkujt e shkurtër janë më të dhunshëm dhe më… se meshkujt e gjatë

    Studimi më i ri tregon se meshkujt e shkurtër janë më të dhunshëm dhe më… se meshkujt e gjatë

Studimi më i fundit mori në shqyrtim 600 meshkuj nga mosha 18 deri në 50 vjeç dhe studioi sjelljen e tyre në lidhje me dhunën, krimin apo dhe mënyrën si

Lexo me Shume

Jeni të dashuruar? Këto janë ndryshimet fizike që po i ndodhin trupit tuaj

    Jeni të dashuruar? Këto janë ndryshimet fizike që po i ndodhin trupit tuaj

Është shumë e lehtë të flasësh për ndjesinë që të jep dashuria – ju ndiheni sikur jeni në ajër dhe gjithë mendimet tuaja shkojnë për gjysmën tuaj më të mirë.

Lexo me Shume

Njerëzit në një lidhje të shëndetshme përdorin më shpesh “ne” apo “unë”? Jua tregon ky studim

    Njerëzit në një lidhje të shëndetshme përdorin më shpesh “ne” apo “unë”? Jua tregon ky studim

E keni parasysh atë çiftin bezdisës që në çdo fjali thotë “ne”? “Ne na pëlqen ky gatim.” “ Do donim të vinim, por nuk mundemi” Epo në fakt, kjo është

Lexo me Shume

Për ata që pyesin vazhdimisht për detajet e dasmës, kjo nuse ka një mesazh të fortë

    Për ata që pyesin vazhdimisht për detajet e dasmës, kjo nuse ka një mesazh të fortë

Pavarësisht se shumica e nuseve të reja janë shumë të emocionuara t’i tregojnë të gjitha detajet e dasmës, ndonjëherë nuk është dhe aq etike të bësh pyetje të tepërta. Dhe

Lexo me Shume

Sendet shtëpiake që nuk duhet t’i blini kurrë të përdorura dhe ato tek të cilat mund të kurseni

    Sendet shtëpiake që nuk duhet t’i blini kurrë të përdorura dhe ato tek të cilat mund të kurseni

Dekorimi i shtëpisë mund t’ju kushtojë shumë, prandaj jo rrallë njerëzit drejtohen tek sendet e përdorura. Mund të gjejnë mënyra kreative për të përpunuar mobilje të vjetra, t’i riciklojnë ato,

Lexo me Shume

Udhëtimi më i gjatë në botë me avion: Niset nga Singapori për në New York

    Udhëtimi më i gjatë në botë me avion: Niset nga Singapori për në New York

Të enjten në mbrëmje u nis nga Singapori avioni i cili pritet të theu rekordin për udhëtimin më të gjatë në botë kur u ul në aeroportin e New Yorkut.

Lexo me Shume

Harrojeni dasmën e sotme, këta janë fustanet më madhështorë të dasmave mbretërore të shekullit të fundit!

    Harrojeni dasmën e sotme, këta janë fustanet më madhështorë të dasmave mbretërore të shekullit të fundit!

Frymëzuar nga dasma e sotme mbretërore dhe me një kërkim të vogël, kuptuam se dasmat mbretërore kanë pasur gjithnjë fustane madhështorë. Por me plot bindje themi se këta kanë qenë

Lexo me Shume

(Foto) Shtëpia e Lady Gaga vlen 22 milionë paund, ka 5 kate, pishinë, kinema dhe një kantinë vere

  (Foto) Shtëpia e Lady Gaga vlen 22 milionë paund, ka 5 kate, pishinë, kinema dhe një kantinë vere

Lady Gaga ka ditur si të shpenzojë fitimet që ka marrë nga filmi “A Star is Born” duke i investuar

Lexo me Shume

“Dua një marrëdhënie të hapur ose të ndahemi”, çfarë ndodh në çift kur vendosemi përpara një zgjedhjeje të tillë!

  “Dua një marrëdhënie të hapur ose të ndahemi”, çfarë ndodh në çift kur vendosemi përpara një zgjedhjeje të tillë!

Një intervistë e Krystyna Romanowska me Izabela Jaderek, tregon më shumë për psikologjinë e marrëdhënieve të hapura dhe si ndikojnë

Lexo me Shume

Përktheu një shprehje në “google translate” dhe e bëri tatuazh! Ylli i Instagram-it kthehet në objekt talljeje

  Përktheu një shprehje në “google translate” dhe e bëri tatuazh! Ylli i Instagram-it kthehet në objekt talljeje

E gjithë Turqia është duke qeshur me një vajzë e cila vendosi të bënte një tatuazh por duke përdorur “Google

Lexo me Shume

Posteri i ofertave të pushimeve bëhet viral për shkak të një iluzioni optik të turpshëm

  Posteri i ofertave të pushimeve bëhet viral për shkak të një iluzioni optik të turpshëm

Kompania gjermane  e pushimeve“ Neckermann”, ka publikuar së fundmi një fushatë marketingu për të promovuar ofertat e pushimeve 2 në

Lexo me Shume

Top 5 reperët më të mirë shqiptarë të momentit

  Top 5 reperët më të mirë shqiptarë të momentit

Kjo do jetë një rubrikë e përmuajshme ku në bazë të projekteve të fundit, muzikës dhe sidomos rrjeshtave në këngë,

Lexo me Shume

Si të flasësh me fëmijët në mënyrën e duhur, edhe kur ti nuk e ke një të tillë

  Si të flasësh me fëmijët në mënyrën e duhur, edhe kur ti nuk e ke një të tillë

E vërteta është që jo të gjithë dinë të sillen lirshëm me fëmijët, apo të ndihen rehat rrotull tyre. Ka

Lexo me Shume

Samsung i lë të gjithë me gojë hapur, zbulon “Galaxy A9”, telefonin me katër kamera

  Samsung i lë të gjithë me gojë hapur, zbulon “Galaxy A9”, telefonin me katër kamera

Teknologjia vazhdimisht sjell prurje të reja që synojnë të jenë sa më të veçanta. Mesa duket, kompania Samsung duhet të

Lexo me Shume

(Foto/Video) Alarmohet NASA, anija kozmike pëson defekt pas nisjes nga Toka. Ç’po ndodh me astronautët?

  (Foto/Video) Alarmohet NASA, anija kozmike pëson defekt pas nisjes nga Toka. Ç’po ndodh me astronautët?

Astronauti rus Aleksej Ovçin dhe Nick Hague nga NASA do të shkonin në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar për t’ju bashkuar ekipit

Lexo me Shume

 Flet shkenca: Edhe meshkujt vuajnë nga sindromi premenstrual

   Flet shkenca: Edhe meshkujt vuajnë nga sindromi premenstrual

Kjo është ajo që ne quajmë barazia gjinore. Tashmë fiksojeni mirë se edhe burrat gjithashtu vuajnë nga sindromi premenstrual, irritueshmëria,

Lexo me Shume

Studimi “i çuditshëm” rreth marijuanës: “Më mirë konsumojeni nëpërmjet anusit, mos e tymosni si cigare sepse…”

  Studimi “i çuditshëm” rreth marijuanës: “Më mirë konsumojeni nëpërmjet anusit, mos e tymosni si cigare sepse…”

Të gjithë e dimë që marijuana është një substancë narkotike, e cila përdoret edhe nga mjekët për të qetësuar dhimbjet. 

Lexo me Shume

(Foto) Situatat e sikletshme dhe komike, që mund ti krijojnë vetëm baballarët me fëmijët e tyre

  (Foto) Situatat e sikletshme dhe komike, që mund ti krijojnë vetëm baballarët me fëmijët e tyre

Të kujdeset babai për fëmijët jo gjithmonë është një zgjedhje e mirë. Megjithese shumë baballarë janë të kujdesshëm, disa të

Lexo me Shume

E dinit që është e jashtëligjshme të vdesësh në…? Mësoni këto 10 fakte për qytetin e Londrës!

  E dinit që është e jashtëligjshme të vdesësh në…? Mësoni këto 10 fakte për qytetin e Londrës!

Londra është një qytet i mrekullueshëm dhe sigurisht mikëpritës për shumë turistë. Ajo ka një histori të gjatë, të mbushur

Lexo me Shume

I bëra “like” një fotoje të dikujt që e kishte postuar në 2014 në Instagram, cfarë të bëj?

  I bëra “like” një fotoje të dikujt që e kishte postuar në 2014 në Instagram, cfarë të bëj?

Të gjithëve na ka ndodhur të paktën njëherë që ndërsa jemi duke “stalkëruar” fotot e dikujt në Instagram,  që na

Lexo me Shume