Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Ja si duhet ta përdorni Instagram-in për të përmirësuar marketingun tuaj

Ja si duhet ta përdorni Instagram-in për të përmirësuar marketingun tuaj

doni që të përmirësoni marketingun tuaj në Instagram? Ju duhet të përdorni mjetet e duhura për të arritur imazhin më të mirë dhe të dëshiruar. Për marketingun tuaj përdorni këto

Lexo me Shume

“Krijesa” që viziton rusët natën

    “Krijesa” që viziton rusët natën

Ditët e sotme, zhvillimi teknologjik ka bërë të mundur që të filmohet apo fotografohet çdo gjë. Disa të rinj në Rusi kanë qenë në vendin e gabuar në kohën e

Lexo me Shume

Britani e Madhe, akrepat e “Big Ben”-it do të ndalen për 3 vite

    Britani e Madhe, akrepat e “Big Ben”-it do të ndalen për 3 vite

Parlamenti Britanik njofton se “Big Ben”-i, ora më e famshme në botë, do të qëndrojë në heshtje për disa muaj me radhë për shkak të punimeve. “Ora do të ndalojë

Lexo me Shume

Situatat më qesharake dhe të vështira me të cilat përballet një fotograf

Situatat më qesharake dhe të vështira me të cilat përballet një fotograf

  Profesioni i fotografit është sa i bukur, aq edhe i vështirë dhe i guximshëm. Mos mendoni se është e lehtë të fotografosh pasi edhe natyra e qetë mund të

Lexo me Shume

Anoreksia mund të shkaktohet nga një infeksion bakterial

    Anoreksia mund të shkaktohet nga një infeksion bakterial

Anoreksia ka shkallën më të lartë të vdekshmërisë të çdo sëmundjeje mendore dhe ne ende dimë shumë pak rreth shkaqeve që shkaktojnë një gjendje të tillë apo si të arrijmë

Lexo me Shume

Sekreti që fshihet në të brendshmet e mashkullit tuaj

Sekreti që fshihet në të brendshmet e mashkullit tuaj

  Të gjithë e dimë se të brendshmet e një femre tregojnë më shumë sesa thjesht një veshje për të mbuluar pjesët epshndjellëse të trupit. Ato tregojnë edhe mënyrën e

Lexo me Shume

Vajza, lutjet tuaja janë dëgjuar! Hidhuni një sy këtyre getave të reja…

Vajza, lutjet tuaja janë dëgjuar! Hidhuni një sy këtyre getave të reja…

Getat me ngjyrë mishi shpesh janë kontestuar nga vajzat sepse pavarësisht se janë të nevojshme nuk zgjidhin një problem kryesor: përdorimin e sandaleve. Për këtë, kompania japoneze “Belle Maison” ka

Lexo me Shume

Jetëgjatësia nuk është gjenetike, plakja e shëndetshme po

    Jetëgjatësia nuk është gjenetike, plakja e shëndetshme po

Ndodh shpesh të shikojmë të moshuar, të cilët e kalojnë moshën 80-vjeçare pa asnjë problem shëndetësor dhe vazhdojnë të jenë aktivë. Këtij grupi shkencëtarët i kanë vendosur një emër: “Wellderly”

Lexo me Shume

Nuk ju zë gjumi në darkë? Ndiqni këto 12 këshilla

Nuk ju zë gjumi në darkë? Ndiqni këto 12 këshilla

Të gjithë e dimë sekretin e një dite të mbarë: duhet bërë një gjumë i mirë. Megjithatë, 1/4 e moshës

Lexo me Shume

5 këshilla për pamjen tuaj në ditën e parë të punës

5 këshilla për pamjen tuaj në ditën e parë të punës

Ju sapo keni përfunduar intervistën dhe keni fituar vendin e punës.  Të qënit një vajzë e re dhe me një

Lexo me Shume

Doni të zbuloni gënjeshtarët? Mjafton të bëni vetëm një gjë…

  Doni të zbuloni gënjeshtarët? Mjafton të bëni vetëm një gjë…

Një nga ndjenjat më negative që mund të përjetojë njeriu është ajo e aftësisë për të kuptuar nëse dikush e

Lexo me Shume

Gabimet që prindërit duhet të shmangin nëse duan të rrisin fëmijë të shëndetshëm

  Gabimet që prindërit duhet të shmangin nëse duan të rrisin fëmijë të shëndetshëm

Dr. Tim Elmore, ekspert mbi karrierën dhe autori i bestsellerëve psikologjikë ka zbuluar disa gabime në sjelljet e prindërve teksa

Lexo me Shume

5 aplikacionet pa pagesë që do t’jua lehtësojnë jetën

5 aplikacionet pa pagesë që do t’jua lehtësojnë jetën

Sa më shumë kalon koha dhe përsoset teknologjia, aq më funksionalë bëhen aparatet celularë në jetën tonë. Por me përdorimin

Lexo me Shume

Si ta aplikoni korrektorin në mënyrën e duhur

  Si ta aplikoni korrektorin në mënyrën e duhur

Korrektori është një produkt shumë i rëndësishëm për femrat. Mund të quhet shpëtimtari i tyre madje, sepse fsheh aknet e

Lexo me Shume

Doni të zbuloni më shumë për gjumin, ëndrrat dhe kaloritë e djegura gjatë natës? Përdorni këtë aplikacion!

  Doni të zbuloni më shumë për gjumin, ëndrrat dhe kaloritë e djegura gjatë natës? Përdorni këtë aplikacion!

Duke marrë parasysh faktin që të gjithëve na rastis të flemë jo shumë orë para momentit kur bie alarmi, përgjigjja

Lexo me Shume

Ruani ushqimet e mbetura në kuti alumini dhe i ngrohni më vonë? Mendojeni edhe një herë!

  Ruani ushqimet e mbetura në kuti alumini dhe i ngrohni më vonë? Mendojeni edhe një herë!

Shumë njerëz nuk kanë dëshirë të hedhin në plehra pjesën e mbetur të ushqimit, por ta paketojnë në kutitë prej

Lexo me Shume

Terapia e parë e suksesshme kundër plakjes

  Terapia e parë e suksesshme kundër plakjes

Në shtator të vitit 2015, 44-vjeçarja Elizabeth Parrish, CEO e kompanisë “Bioviva”, ndërmori dy nga terapitë eksperimentale të gjeneve duke i

Lexo me Shume

“Të uroj mjaftueshëm!” – fjalët prekëse të një nëne në aeroport

  “Të uroj mjaftueshëm!” – fjalët prekëse të një nëne në aeroport

Të uroj mjaftueshëm! Aeroportet janë vendet ku shihen përqafimet më të sinqerta, lot zemre dhe shikime që mund të përkthehen

Lexo me Shume

7 mënyrat më të mira të flirtimit, sipas shkencës

7 mënyrat më të mira të flirtimit, sipas shkencës

Për të gjithë ata njerëz që deri sot janë ndier keq se nuk dinë të flirtojnë, ka një lajm të

Lexo me Shume

Studimi i ri: Anoreksia mund të shkaktohet nga një infeksion bakterial

  Studimi i ri: Anoreksia mund të shkaktohet nga një infeksion bakterial

Mundet që anoreksia, e përhapur gjerësisht në botë, të shkaktohet nga baktere që sulmojnë sistemin imunitar e më pas trurin,

Lexo me Shume

Të ushtrohesh gjatë shtatzënisë? Ja çfarë sugjeron një nënë…

Të ushtrohesh gjatë shtatzënisë? Ja çfarë sugjeron një nënë…

Sophie Guidolin, e kthyer tashmë në një “guru” fitness-i, solli në jetë binjakët e saj në shtator të 2015-s. Ajo

Lexo me Shume