Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Avokado me karkaleca

    Avokado me karkaleca

Avokado me karkaleca është një antipastë  e thjeshtë në përgatitje dhe shumë e shijshme. Përbërësit: 2 avokado të pjekur 300 g karkaleca të vegjël, të qëruar 4-5 arra të qëruara

Lexo me Shume

Si të përgatitim “cheesecake” me kos

    Si të përgatitim “cheesecake” me kos

“Cheesecake” me kos është një ëmbëlsirë e shijshme dhe ka gjithmonë sukses kur ua shërbeni miqve. Përbërësit: Për bazën: 150 g biskota 100 g gjalpë Pak lëkurë portokalli e grirë

Lexo me Shume

7 ushqimet që ju ndihmojnë të ulni nivelin e stresit

    7 ushqimet që ju ndihmojnë të ulni nivelin e stresit

Ushqimet që hani kanë një ndikim dramatik në nivelet e stresit. Disa ushqime mund të rritin ose ulin sasinë e hormoneve të cilat ndihmojnë për të luftuar stresin. Shfletoni galerinë

Lexo me Shume

Si mund të mos e prishni dietën edhe kur jeni në shtëpi?

    Si mund të mos e prishni dietën edhe kur jeni në shtëpi?

Ndodh shpesh që të keni nisur një dietë dhe të jeni duke e mbajtur atë mjaft mirë deri në momentin që shkoni në shtëpi. Duket se qëndrimi në shtëpi të

Lexo me Shume

Mos guxoni ta vidhni këtë super-gjyshe!

    Mos guxoni ta vidhni këtë super-gjyshe!

Grace Smith është një 89-vjeçare, e cila jeton vetëm në një shtëpi të vogël në Sunbury-on-Thames. Gjatë kohës që kjo gjyshe po ndiqte serialin e saj të preferuar, një burrë

Lexo me Shume

Shokon autori gjerman: Vladimir Putin ka ushtri sekrete nëpër Europë

    Shokon autori gjerman: Vladimir Putin ka ushtri sekrete nëpër Europë

“Presidenti rus Vladimir Putin zotëron një seri celulash ushtarake ‘fantazmë’ të nivelit të lartë në vende të ndryshme të Eurpës!” – është ajo që shpreh në librin e tij “Lufta

Lexo me Shume

Periodat te gratë – mitet, trajtimet dhe arsyet pse ato vuajnë në heshtje

    Periodat te gratë – mitet, trajtimet dhe arsyet pse ato vuajnë në heshtje

Catherine nuk u vinte shumë rëndësi periodave në të njëzetat dhe tridhjetat e saj, sepse në kohën e periodave ajo ndjente pak dhembje në stomak për një ose dy ditë,

Lexo me Shume

Dietat ju mashtrojnë, ja çfarë të konsumoni

    Dietat ju mashtrojnë, ja çfarë të konsumoni

Harrojeni një moment numërimin e kalorive. Çelësi i të humburit peshë është të konsumosh djathë, të hash çokollatë dhe të pish verë të kuqe. Këtë e thotë një shkencëtar i

Lexo me Shume

Zbuloni se cila është mosha kur jeni më popullor

  Zbuloni se cila është mosha kur jeni më popullor

Nuk do të jesh kurrë më popullor sesa je në moshën 25 vjeçare! Kjo është e vërtetë  ose të paktën

Lexo me Shume

Studim i ri: Virusi Zika, më i rëndë nga sa mendohej. Shkakton një sërë çrregullimesh në tru

  Studim i ri: Virusi Zika, më i rëndë nga sa mendohej. Shkakton një sërë çrregullimesh në tru

Nga një studim i ri i zhvilluar në Brazil ka rezultuar se virusi Zika mund të shkaktojë një gamë të

Lexo me Shume

(Video) E tmerron duke e rrëmbyer, pastaj i propozon për martesë

(Video) E tmerron duke e rrëmbyer, pastaj i propozon për martesë

Një grua mendoi se po grabitej nga një bandë në Lousville, kur në fakt i dashuri i saj e kishte

Lexo me Shume

Modele fustanesh që ju duhen këtë pranverë

  Modele fustanesh që ju duhen këtë pranverë

Trendet e fundit pranverore, duke filluar nga dizenjot me lule dhe deri te xhinset, na bëjnë të kemi një shumëllojshmëri

Lexo me Shume

Qukat, seksi dhe të nevojshme

  Qukat, seksi dhe të nevojshme

Qukat në fytyrën e femrave, por edhe të meshkujve, janë kthyer në trend ditët e sotme. Këto pika të vogla

Lexo me Shume

Vetëm për Mark Zuckerberg ekziston një aplikacion i tillë

  Vetëm për Mark Zuckerberg ekziston një aplikacion i tillë

Sipas “The Verge”, themeluesi i rrjetit social “Facebook”, Mark Zuckerberg, ka një buton shtesë në versionin e brendshëm të aplikacionit në

Lexo me Shume

7 gjëra që nuk i dini rreth të brendshmeve që vishni

  7 gjëra që nuk i dini rreth të brendshmeve që vishni

Njerëzit e nënvlerësojnë seriozisht fuqinë e rrobave të brendshme. Shumica e njerëzve anashkalojnë të brendshmet dhe rëndësinë e tyre. Gabimet

Lexo me Shume

20 fotografi prekëse, të cilat risjellin emocionet e së kaluarës

20 fotografi prekëse, të cilat risjellin emocionet e së kaluarës

  Taylor Jones, themeluesi i blogut  “Dear Photography”, po shihte një ditë një kuti me fotografi të vjetra të familjes,

Lexo me Shume

12 teknika që të jeni një shef i vërtetë edhe në kuzhinën e shtëpisë tuaj

  12 teknika që të jeni një shef i vërtetë edhe në kuzhinën e shtëpisë tuaj

Disa shefa të njohur kuzhine janë bërë bashkë për të përmbledhur teknikat kryesore bashkë me një sërë këshillash për tiganisje,

Lexo me Shume

10 destinacionet më të lira në Europë për 2016-n

  10 destinacionet më të lira në Europë për 2016-n

Çdo vit, “Post Office” studion dhe nxjerr rezultatet për 10 blerjet e domosdoshme gjatë pushimeve verore (ndër të cilat një

Lexo me Shume

NASA: Shkrirja e akullnajave do të ndryshojë mënyrën se si Toka rrotullohet rreth boshtit të saj

  NASA: Shkrirja e akullnajave do të ndryshojë mënyrën se si Toka rrotullohet rreth boshtit të saj

Një studim i ri i NASA-s ka arritur në  përfundimin se procesi i vazhdueshëm i shkrirjes së akullnajave po rrezikon

Lexo me Shume

Sekreti i shijes së përsosur të mishit të qengjit

  Sekreti i shijes së përsosur të mishit të qengjit

Mishi i qengjit është zakonisht i preferuar për gjithë vitin, por sidomos në raste festash. Kur shohim qengja të vegjël

Lexo me Shume

Kërpudhat me drogë kanë ndikuar në evoluimin e njeriut…

  Kërpudhat me drogë kanë ndikuar në evoluimin e njeriut…

Ekzistojnë disa kërpudha specifike ku gjenden elemente droge. Këto kërpudha kryejnë të njëjtin funksion si të gjitha drogat e tjera.

Lexo me Shume