Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Trendi i pranverës, perfekt për vajzat me gjoks të vogël

    Trendi i pranverës, perfekt për vajzat me gjoks të vogël

Të gjitha vajzat që kanë gjoks të vogël dhe më parë e fshihnin, le ta shijojnë këtë pranverë larg komplekseve sepse trendi i ri është i gjithi vetëm për ato.

Lexo me Shume

10 videoklipet “skandaloze” shqiptare që duhet t’i shikoni patjetër

    10 videoklipet “skandaloze” shqiptare që duhet t’i shikoni patjetër

Populli shqiptar shquhet si një popull muzikë-dashës dhe këtë nuk ka frikë ta shfaqë në çdo vend. Një nga këto “vendet” është televizioni, ku numri i këngëtarëve që debutojnë me

Lexo me Shume

15 fotot që meshkujt nuk do t’i kuptojnë kurrë

    15 fotot që meshkujt nuk do t’i kuptojnë kurrë

  Kur bëhet fjalë për femrat, meshkujt nuk arrijnë asnjëherë t’i kuptojnë ato. Femrat çdo veprim e bëjnë për një arsye të caktuar dhe problemet e tyre i kuptojnë vetëm

Lexo me Shume

Bathë me mish në furrë

    Bathë me mish në furrë

Për mua gatimet  furrës janë dashuri, e dini tashmë, por këto bathë të gatuara në tavë balte në furrë i vunë pikën. Receta është e thjeshtë. Nëse keni durim qërojini

Lexo me Shume

Kocë e tiganisur me domate, ullinj dhe kaperi

    Kocë e tiganisur me domate, ullinj dhe kaperi

Erdhi më në fund pranvera dhe trupi ynë kërkon ushqime të lehta, ngjyra dhe pjata plot shije. Këtu do të gjeni një recetë të thjeshtë, të cilën e realizoj shpesh

Lexo me Shume

Reçel dardhe me aromë xhenxhefili

    Reçel dardhe me aromë xhenxhefili

Nëse i doni shumë këto shije  do të doni shumë edhe këtë reçel.  Dardhat janë akoma në  stinë dhe janë shumë të ëmbla, ndaj nuk u hodha fare sheqer, u

Lexo me Shume

Kur qeni tërheq më shumë vëmendje se ti

    Kur qeni tërheq më shumë vëmendje se ti

Ju pëlqen të dilni shëtitje në park dhe shoqëruesi juaj më i mirë është qeni? Ka shumë që e duan parkun dhe zgjedhin të kalojnë orë të ditës duke shëtitur

Lexo me Shume

Fjalët rrënqethëse të ushtarit rus, përpara se të vdiste në Siri

Fjalët rrënqethëse të ushtarit rus, përpara se të vdiste në Siri

Fjalët e fundit të ushtarit rus Alexander Prokhorenko kanë prekur të gjitha forcat e armatosura në mbarë botën! 25-vjeçari i ka ‘detyruar’ avionët rusë të sulmojnë drejt tij, për të

Lexo me Shume

Rreziku nga terrorizmi? Ja cilat vende mund të vizitoni pa hezituar…

  Rreziku nga terrorizmi? Ja cilat vende mund të vizitoni pa hezituar…

Rreziku nga terrorizmi është cilësuar shumë i lartë në më shumë se 30 vende të botës. Sipas të dhënave, vende

Lexo me Shume

“Sheqeri vret”, një fushatë e bujshme kundër ëmbëlsirave

“Sheqeri vret”, një fushatë e bujshme kundër ëmbëlsirave

  Në mënyrë që të lajmërojë dhe të informojë për rreziqet e sheqerit  në organizmin tonë, Shoqata e Diabetit e

Lexo me Shume

Tubimi masiv me njerëz lakuriq, të gjitha në emër të artit

Tubimi masiv me njerëz lakuriq, të gjitha në emër të artit

Hull është zgjedhur si vendi i fundit i organizimit të një tubimi masiv me njerëz lakuriq, të gjitha në emër

Lexo me Shume

Ekspertë të lartë mjekësorë thonë se duhen dekriminalizuar të gjitha drogat

  Ekspertë të lartë mjekësorë thonë se duhen dekriminalizuar të gjitha drogat

Një panel prej 22 ekspertësh mjekësorë të universitetit “Johns Hopkins” ka nxjerrë një raport duke këshilluar qeveritë e gjithë botës

Lexo me Shume

Jennifer Lopez, Sting dhe Enrique Inglesias këngëtarët e një dasme multimiliardere

  Jennifer Lopez, Sting dhe Enrique Inglesias këngëtarët e një dasme multimiliardere

Djali i bilionerit Said Gutseriev, 28 vjeç,  është martuar me një 20-vjeçare, studente në Moskë. Dasma është zhvilluar këtë fundjavë

Lexo me Shume

Pse e bëra shoqe dashnoren e burrit?

  Pse e bëra shoqe dashnoren e burrit?

  Zemra sa nuk po më plaste nga vendi! Ka kuptim, duke konsideruar faktin se nuk dija se çfarë të

Lexo me Shume

Celulari do të kthehet në pasaportën tuaj të re

  Celulari do të kthehet në pasaportën tuaj të re

Momenti që harroni pasaportën në shtëpi pak përpara udhëtimit tuaj ka gjasa mos të shkaktojë më probleme. Kompania që prodhon

Lexo me Shume

(VIDEO) Ja si mund të arrini të pasmet perfekte!

(VIDEO) Ja si mund  të arrini të pasmet perfekte!

Shpesh vajzat nuk janë të kënaqura me format e tyre trupore, prandaj nisin dietat, ushtrimet dhe palestrën.  Çdo femër do të

Lexo me Shume

Fundi që nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë pranverë

  Fundi që nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë pranverë

Fundi treçereksh është një nga trendet e kësaj pranvere. Prej kohësh këto funde janë zgjedhur nga stilistët dhe të famshmit.

Lexo me Shume

(Video skandal) Jeta e shthurur e terroristit Abdeslam: alkool, cigare dhe femra

  (Video skandal) Jeta e shthurur e terroristit Abdeslam: alkool, cigare dhe femra

Një video që i është dorëzuar CNN-it tregon terroristin Salah Abdeslam ashtu siç nuk e keni parë kurrë! 2 miq

Lexo me Shume

Mos bëj më porosi online pa parë këto foto!

Mos bëj më porosi online pa parë këto foto!

Ndodh shpesherë të zhgënjehemi nga porositë online. Jo gjithmonë marrim atë që porositim. Shumë faqe të ndryshme shitjesh mashtrojnë duke

Lexo me Shume

10 mënyra të thjeshta si të dekoroni flokët

10 mënyra të thjeshta si të dekoroni flokët

  A jeni të gjithë dakord se kapëset e vogla me flutura janë ende në modë, pavarësisht faktit se i

Lexo me Shume

Çfarë e shtyu këtë burrë të vrasë foshnjën e tij?

  Çfarë e shtyu këtë burrë të vrasë foshnjën e tij?

Moussa Sissoko ishte vetëm 22 vjeç kur vrau djalin e tij 3 muajsh, në vitin 2001. Sipas asaj që raporton

Lexo me Shume