Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Zbulohet një tjetër e fshehtë nga jeta e diktatorit Adolf Hitler

    Zbulohet një tjetër e fshehtë nga jeta e diktatorit Adolf Hitler

Kur Adolf Hitleri ishte vetëm 3 vjeç, e ëma i dha jetë një fëmije me probleme, i cili vdiq 6 ditë më pas, fakt që e bën diktatorin e njohur

Lexo me Shume

Këshillat se si ta ktheni jetesën vetëm në një eksperiencë të mrekullueshme

Këshillat se si ta ktheni jetesën vetëm në një eksperiencë të mrekullueshme

Në momentin që vendosni të jetoni vetëm apo kushtet ju bëjnë të jetoni vetëm, me siguri mendoni dy gjëra: kjo ose do të jetë një eksperiencë magjike ose do të

Lexo me Shume

5 arsyet se pse duhet t’i mbani financat të ndara nga partneri

5 arsyet se pse duhet t’i mbani financat të ndara nga partneri

Paraja nuk është burim i çdo gjëje të keqe, por është në fakt një ngatërrestare e madh sa i përket marrëdhënies në çift. Studime tregojnë se debatet mbi ndarjen e

Lexo me Shume

E vërteta befasuese! Humb peshë duke ngrënë më shumë

    E vërteta befasuese! Humb peshë duke ngrënë më shumë

Hani më shumë për të humbur peshë. Në fakt kjo duket si një gjë e pamundur sepse rregulli kryesor për të humbur peshë është kufizimi i ushqimeve të dëmshme. Por

Lexo me Shume

Kërkon ta paguajë ish-bashkëshorten me pica. Gjyqi ia pranon kërkesën

    Kërkon ta paguajë ish-bashkëshorten me pica. Gjyqi ia pranon kërkesën

Në Itali, divorci është lejuar duke filluar vetëm nga viti 1970 dhe paradoksalisht legjislacioni për femrat është nga më të favorshmit në Europë. Ligji italian i divorcit parashikon që një

Lexo me Shume

Tortë e kthyer me ananas dhe karamel të kripur

Tortë e kthyer me ananas dhe karamel të kripur

Kjo tortë është tipike për mëngjese ose pasdite, shoqëruar me çaj ose kafe.  Tek piqet të mbushet shtëpia dhe shpirti me erë karamele. Receta qarkullon prej kohësh online, por mund të

Lexo me Shume

Radhiqe të egra me vezë

    Radhiqe të egra me vezë

Recetat e shpejta që s’i mendon gjatë dalin më të shijshmet. Kjo ishte një nga ato recetat “të pastroj frigoriferin”. Përbërësit: 300 g radhiqe të egra 2 qepë të njoma

Lexo me Shume

Ky është trendi më i rehatshëm që nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë sezon

Ky është trendi më i rehatshëm që nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë sezon

Veshjet e shtëpisë  janë shumë të rëndësishme. Sidomos gjatë sezonit të verës veshjet e shtëpisë kërkohen të jenë sa më të rehatshme dhe komode. Por shumë njerëz veshjet e shtëpisë i përdorin

Lexo me Shume

Dietat e reja rrezikojnë jetën e të rinjve

  Dietat e reja rrezikojnë jetën e të rinjve

Dietat e reja, të cilat quhen si  “regjim i pastër”, faktikisht janë shumë të rrezikshme për të rinjtë.  Shumë dieta

Lexo me Shume

(Foto/Video) Pa leje dhe pa biletë. Italiani futet deri në zonën VIP të finales së Champions League

  (Foto/Video) Pa leje dhe pa biletë. Italiani futet deri në zonën VIP të finales së Champions League

A keni menduar ndonjëherë se mund të futeni në stadium pa biletë, në një ndeshje me rëndësi si finalja e

Lexo me Shume

Duhet të përfshihen yndyrat në dietën e dobësimit? Ja gjetja e studimit të ri

  Duhet të përfshihen yndyrat në dietën e dobësimit? Ja gjetja e studimit të ri

Një organizatë bamirësie, që merr përsipër të dobësojë fëmijët obezë, ka publikuar një raport të ri, ku thuhet se  produktet

Lexo me Shume

Studimi i fundit: Valët e wireless-it në telefonin tuaj shkaktojnë këtë sëmundje…

  Studimi i fundit: Valët e wireless-it në telefonin tuaj shkaktojnë këtë sëmundje…

25 milionë dollarë janë investuar për një studim në SHBA mbi zbulimin e ndonjë lidhjeje të mundshme midis ekspozimit të

Lexo me Shume

Vendet e botës ku ke qejf të punosh

  Vendet e botës ku ke qejf të punosh

“Expert Market” është një fondacion që ka kryer një studim lidhur me kërkesat dhe ofertat e tregut në vende të

Lexo me Shume

Makina koduese e shkrimit “Lorenz”, e përdorur nga Hitleri, shitet për 10 dollarë

  Makina koduese e shkrimit “Lorenz”, e përdorur nga Hitleri, shitet për 10 dollarë

Makina gjermane e shkrimit të koduar mësohet se është shitur në Ebay. E quajtur makina “Lorenz”, ajo përdorej për të

Lexo me Shume

(Video) Kjo pjatë premton t’ju kursejë kaloritë e tepërta nga yndyrat

  (Video) Kjo pjatë premton t’ju kursejë kaloritë e tepërta nga yndyrat

Kjo pjatë e thjeshtë premton se do të zvogëlojë kaloritë që merrni nga ushqimet. Nuk është gjë e keqe të

Lexo me Shume

Lërini fëmijët të hanë pisët. Fiksimi pas higjienës rrezikon shëndetin e tyre

  Lërini fëmijët të hanë pisët. Fiksimi pas higjienës rrezikon shëndetin e tyre

Është e vështirë të jesh prind, për shkak se të duhet të përballesh me një sërë sëmundjesh kronike, astmë, intolerancë

Lexo me Shume

(Video) A janë UFO këta?

  (Video) A janë UFO këta?

Një video ka kapur imazhe të çuditshme të një objekti në afërsi të një baze ushtarake në Ohio. Kjo video

Lexo me Shume

Acid në sy dhe në vesh. Ja si dënohen të burgosurit iranianë…

  Acid në sy dhe në vesh. Ja si dënohen të burgosurit iranianë…

Të paktën 5 janë të burgosurit e burgut “Gohardasht Prison” në Karaj të Iranit, të cilët po presin vendimin i

Lexo me Shume

(Video) Anija “New Horizons” siguron pamje të qarta të sipërfaqes së Plutonit

  (Video) Anija “New Horizons” siguron pamje të qarta të sipërfaqes së Plutonit

NASA ka publikuar pamje të anijes “New Horizons” duke na dhënë kështu një pamje të qartë të sipërfaqes së planetit

Lexo me Shume

Filmi “Scare Campaign”, horrori i ardhshëm i australianëve. Shihni trailerin!

  Filmi “Scare Campaign”, horrori i ardhshëm i australianëve. Shihni trailerin!

“Scare Campaign” është një film horror mbi një shaka, e cila shkon keq, ndryshe nga sa pritet. Edhe pse ndoshta

Lexo me Shume

Çfarë është dashuria? Pse shpesh ajo ju bën të ndiheni të lumtur dhe ndonjëherë ju trishton?

  Çfarë është dashuria? Pse shpesh ajo ju bën të ndiheni të lumtur dhe ndonjëherë ju trishton?

Të gjithë e kemi përjetuar një herë në jetë ndjenjën e dashurisë. Poetët shkruajnë për këtë e shumë këngëtarë i

Lexo me Shume