Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

“Bomber” nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë sezon

    “Bomber” nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë sezon

Në javët e modës nuk ka mbetur pa u vënë re edhe stili i ri i xhaketave të quajtura “Bomber”. Çdo stilist është frymëzuar për krijimin e “Bomber”-it duke stiluar

Lexo me Shume

Si përgatiten krepat?

    Si përgatiten krepat?

Krepat janë një petë brumi me origjinë franceze. Të pjekura mbi një piastër, të kripura ose të ëmbla, ato janë një trend në kuzhinë.   Krepat e kripur Përbërësit për

Lexo me Shume

21 mësuesit më të paparë të të gjitha kohërave

    21 mësuesit më të paparë të të gjitha kohërave

  Të gjithëve na ka rastisur të kemi takuar apo njohur të paktën një mësues në shkollë, që është kthyer në frymëzim për ne si pasojë e entuziazmit për punën,

Lexo me Shume

Ja cilët janë djemtë e bukur që na gozhduan para ekranit

    Ja cilët janë djemtë e bukur që na gozhduan para ekranit

Djemtë e bukur vijnë e shkojnë. Por disa prej tyre kanë ardhur dhe nuk kanë shkuar më. Ndër vite, disa prej këtyre meshkujve kanë qenë në klasifikimet e para. Këta

Lexo me Shume

Ja 20 prej gabimeve që bëni gjatë pastrimit të shtëpisë

    Ja 20 prej gabimeve që bëni gjatë pastrimit të shtëpisë

Ndonjëherë e teprojmë me pastrimin e shtëpisë, sepse duke u munduar për të  pastruar çdo gjë në mënyrë perfekte, gabojmë. Bëjmë veprime apo mënyra të cilat na dëmtojnë në vend

Lexo me Shume

6 ingredientët që nuk duhet t’i fusni asnjëherë në blender

    6 ingredientët që nuk duhet t’i fusni asnjëherë në blender

Blenderi është një nga pajisjet më të përdorshme të momentit në kuzhinë. Gjithsesi, edhe pse multifunksional dhe shumë lehtësues,disa ingredientë të kuzhinës që nuk duhet t’i hidhni në blender. Ujë

Lexo me Shume

A po vjen fundi? Në qershor parashikohet Lufta e Tretë Botërore

    A po vjen fundi? Në qershor parashikohet Lufta e Tretë Botërore

Ricardo Salazar është një pastor i cili mendon se është një Nostradamus i ri. Ai gjithashtu është me profesion jurist, jeton në Japoni dhe ka në plan të ndërtojë foltoren

Lexo me Shume

(Foto) Foto të adhurueshme me prapaskena të papritura

(Foto) Foto të adhurueshme me prapaskena të papritura

Jetesa me një fëmijë të vogël i ndryshon kujtdo jetën. Disa pohojnë se i bën më të pjekur dhe fillojnë ta kuptojnë  momentin , ta jetojnë. Është pikërisht kjo koha

Lexo me Shume

6 gjëra që ndodhin kur nuk pini ujë mjaftueshëm

  6 gjëra që ndodhin kur nuk pini ujë mjaftueshëm

Instituti i Mjekësisë u sugjeron grave të konsumojnë rreth nëntë gota ujë në ditë, edhe pse mund t’i detyrojë të

Lexo me Shume

Shikoni ku ka arritur shkenca! Ja çfarë është prodhuar në një laborator në Japoni

  Shikoni ku ka arritur shkenca! Ja çfarë është prodhuar në një laborator në Japoni

Shkenca sot vrapon shpejt, aq sa ndonjëherë nuk arrijmë t’i absorbojmë arritjet e saj. Shkencëtarët japonezë kanë krijuar testin e

Lexo me Shume

Ju pëlqen shumë kripa? Mund të mos jetë faji juaj…

  Ju pëlqen shumë kripa? Mund të mos jetë faji juaj…

Ju, ashtu si një pjese të madhe njerëzish pëlqejnë ushqimet e kripura dhe nuk keni faj pasi shumica e këtyre ushqimeve

Lexo me Shume

12 këngët e viteve ’90 që nuk vdesin kurrë

  12 këngët e viteve ’90 që nuk vdesin kurrë

Asgjë nuk mund ta zëvendësojë muzikën e këngëtarëve si Eminem, Daft Punk, Christina Aguilera dhe shumë të tjerë. Sa herë

Lexo me Shume

Fëmijët ndihmojnë policinë në kapjen e hajdutëve

Fëmijët ndihmojnë policinë në kapjen e hajdutëve

Për një grup fëmijësh në një fshat të vogël jashtë Londrës, një pasdite që duhej të ishte ditë pushimi në

Lexo me Shume

Pasi të shihni galerinë, do të mendoheni dy herë para se të shpërndani fotot tuaja

Pasi të shihni galerinë, do të mendoheni dy herë para se të shpërndani fotot tuaja

Fotografitë janë pasioni më i përhapur i ditëve të sotme. Të gjithëve na pëlqen të shpërndajmë foto në rrjetet sociale,

Lexo me Shume

Sa gjëra mund të arrini të bëni sa jeni ende në kohë?

  Sa gjëra mund të arrini të bëni sa jeni ende në kohë?

Je 21 vjeç, i pandalshëm dhe ndihesh sikur je duke kapur qiellin me dorë. Por të bësh  çfarë të duash nuk

Lexo me Shume

Pjatat që u lënë më shumë mbresa të huajve në Shqipëri

  Pjatat që u lënë më shumë mbresa të huajve në Shqipëri

Si shumë vende të Ballkanit, edhe Shqipëria është një vend pothuajse i pazbuluar nga të huajt. Shumë të huaj nuk

Lexo me Shume

Tri mënyra për të vendosur blush-in

  Tri mënyra për të vendosur blush-in

Pranvera erdhi dhe blush-i është miku më i mirë për një pamje të shëndetshme dhe joshëse. Strukturoni fytyrën duke filluar

Lexo me Shume

Ëmbëlsira japoneze “Raindrop”. Ja si ta gatuani

Ëmbëlsira japoneze “Raindrop”. Ja si ta gatuani

Japonezët janë të çmendur pas këtij gatimi modern dhe unik. Kjo shije e re arriti në SHBA dhe natyrisht ka

Lexo me Shume

7 mënyra natyrale për të eliminuar gërhitjen

7 mënyra natyrale për të eliminuar gërhitjen

Gërhitja apo frymëmarrja e zhurmshme gjatë gjumit prek miliona njerëz. Nëse ju vetë nuk vuani nga gërhitja pa dyshim që

Lexo me Shume

10 ushqimet që pastrojnë trupin nga nikotina

  10 ushqimet që pastrojnë trupin nga nikotina

Nikotina është një nga kimikatet më problematike për trupin e njeriut.  Ajo është një stimulues që mund të bllokojë qelizat

Lexo me Shume

Pse kjo dietë limoni quhet dieta e mrekullive?

  Pse kjo dietë limoni quhet dieta e mrekullive?

Dieta e limonit është krijuar nga dr. Martine Andre, i cili përdor agrumet e pasura me vitaminë C, të cilat

Lexo me Shume