Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Kaçurrelat, trendi i kësaj vere. Ja si t’i stiloni

Kaçurrelat, trendi i kësaj vere. Ja si t’i stiloni

Flokët kaçurrela dhe me onde janë shumë të kërkuara nga vajzat kohët e fundit. Dikush i ka, dikush i kërkon. Njihuni me disa mënyra dhe modele të thjeshta për të

Lexo me Shume

Mendoni se keni kaluar një ditë të tmerrshme? Mos u mërzisni, ka edhe më keq!

Mendoni se keni kaluar një ditë të tmerrshme? Mos u mërzisni, ka edhe më keq!

Sapo jeni zgjuar, por jeni vonë pasi nuk e keni dëgjuar alarmin? Dolët nga shtëpia por ju duhet të merrni shkallët pasi ashensori është i zënë? Nuk keni gjetur parkim

Lexo me Shume

“Victoria Secret” është përsëri në telashe

    “Victoria Secret” është përsëri në telashe

“Victoria Secret” është marrë me një fushatë të re këtë vit. Pjesë të fushatës janë Taylor Hill dhe Elsa Hosk. Modelet vrapojnë në një fushë  kur perëndon dielli dhe shfaqin

Lexo me Shume

Grupe kriminale ruse hakojnë me miliona llogari në Google, Yahoo dhe Microsoft

    Grupe kriminale ruse hakojnë me miliona llogari në Google, Yahoo dhe Microsoft

Sipas një raporti investigativ, miliona llogari email-i dhe  kode janë hakuar duke shënuar kështu një shkelje gjigante të privatësisë. Më shumë se 250 milionë përdoruesve të postës elektronike u janë

Lexo me Shume

10 pijet që duhet të mendoheni dy herë para se t’i konsumoni

10 pijet që duhet të mendoheni dy herë para se t’i konsumoni

Lëngjet janë një pjesë e rëndësishme e çdo vakti të ditës. Siç rekomandojnë mjekët, është e rëndësishme që të konsumojmë lëngje frutash natyrale, pasi në këtë mënyrë i bëjmë mirë

Lexo me Shume

Kur njerëz të zakonshëm kapen në pozicione nga më të çuditshmet në publik

Kur njerëz të zakonshëm kapen në pozicione nga më të çuditshmet në publik

  “Jeta duhet shijuar si të jetë dita e fundit në këtë botë”. Disa njerëz e kanë marrë shumë seriozisht këtë fjali. Duke mos marrë parasysh vendin në të cilin

Lexo me Shume

10 pyetjet e fëmijëve që i vendosin prindërit në vështirësi

10 pyetjet e fëmijëve që i vendosin prindërit në vështirësi

  Fëmijët e shohin botën ndryshe nga ne dhe asgjë e askush nuk u shpëton syve të tyre. Kjo e zgjon kureshtjen e tyre deri në limite, duke pyetur pothuajse

Lexo me Shume

Brusketa pikante me mocarela

    Brusketa pikante me mocarela

Brusketat janë shumë të shijshme dhe të lehta. Më poshtë do të gjeni recetën se si mund të përgatitni brusketa pikante edhe në shtëpi. Përbërësit: disa feta bukë integrale mocarela

Lexo me Shume

Kroketa me bishtajore të thata

  Kroketa me bishtajore të thata

Përbërësit për rreth 15-20 kroketa 1 gotë thjerrëza 1 gotë qiqra 1 gotë fasule të zeza një dorë domate të

Lexo me Shume

Çfarë ndodh kur provon botoks për herë të parë?

  Çfarë ndodh kur provon botoks për herë të parë?

Botoksi është një toksinë e cila injektohet në fytyrë duke zvogëluar lëvizjen e muskujve dhe për të përmirësuar pamjen e

Lexo me Shume

(Foto) Personazhet VIP që u plakën “brenda ditës”

(Foto) Personazhet VIP që u plakën “brenda ditës”

Shpesh na ndodh të mendojmë se si do të dukemi kur të plakemi. A do të na dalin shumë rrudha?

Lexo me Shume

(Video) Nuk do ta besonit kurrë kush i ka “trokitur” në derë kësaj familjeje

(Video) Nuk do ta besonit kurrë kush i ka “trokitur” në derë kësaj familjeje

Po sikur të binte zilja dhe papritur të shihnit një krokodil në prag të derës? Kjo ka ndodhur në Moncks

Lexo me Shume

“Çmenduritë” që vetëm baballarët dinë t’i bëjnë

“Çmenduritë” që vetëm baballarët dinë t’i bëjnë

  Shakatë  e baballarëve janë edhe të pëlqyera, edhe të “urryera”, por nuk ka asnjë dyshim që këto shaka janë

Lexo me Shume

Arsyet pse ndiheni të përgjumur gjatë ditës

Arsyet pse ndiheni të përgjumur gjatë ditës

Jeni në zyrë ose duke studiuar, por do të donit të flinit. Një nga ato ditë kur ndiheni të lodhur

Lexo me Shume

Shtëpitë e vogla të modës paraqesin veshjet më të mira në “Met Gala”

Shtëpitë e vogla të modës paraqesin veshjet më të mira në “Met Gala”

Shumë shtëpi të mëdha të modës, si Givenchy, Balmain, Moschino kanë ekspozuar fustanet e tyre në “Met Gala”. Por “Met

Lexo me Shume

Çfarë ndodh brenda jush kur fiksoni shikimin mbi një objekt për më shumë se 10 minuta

  Çfarë ndodh brenda jush kur fiksoni shikimin mbi një objekt për më shumë se 10 minuta

Një psikolog italian ka realizuar një provë se si mund të reagojë syri dhe mendja në një situatë ku shikimi

Lexo me Shume

5 “zakonet” qesharake që bëni përpara një provimi

5 “zakonet” qesharake që bëni përpara një provimi

Të gjithë e kemi kaluar të paktën njëherë atë fazën stresuese përpara një provimi. Pjesa më e vështirë është organizimi

Lexo me Shume

Momentet më të çuditshme që provojnë se keni një mendje “të pistë”

Momentet më të çuditshme që provojnë se keni një mendje “të pistë”

  Të gjithëve na ka ndodhur të jemi gjendur në situata të çuditshme kur fotografojmë. Iluzioni optik ndodh kur reflektohet

Lexo me Shume

Keni ëndërruar gjithnjë dasmë si në përralla? “Disneyland” hap dyert e kështjellave për ju!

Keni ëndërruar gjithnjë dasmë si në përralla? “Disneyland” hap dyert e kështjellave për ju!

“Disney World”, që ndodhet në Florida të Amerikës, ka vendosur të bëjë një lajmërim surprizë për të gjitha kërkesat e

Lexo me Shume

Nuk dini të vijëzoni mirë penelin e syve? Lutjet tuaja janë dëgjuar

Nuk dini të vijëzoni mirë penelin e syve? Lutjet tuaja janë dëgjuar

Gjatë gjithë kohës jeni munduar të arrini atë vizën perfekte të penelit të syve? Gjithë kohës ndiqni këshilla dhe video

Lexo me Shume

Keni fëmijë adoleshentë? Ja si të planifikoni pushimet me ta…

Keni fëmijë adoleshentë? Ja si të planifikoni pushimet me ta…

  Vera 2016 po troket dhe bashkë me të edhe pushimet. Për të gjithë prindërit e adoleshentëve ka një shqetësim

Lexo me Shume