Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Zbulohet droga që shëron kancerin e lëkurës

    Zbulohet droga që shëron kancerin e lëkurës

Në bazë të të dhënave afatgjata, ka mbërritur një lajm i mirë për drogën imunoterapike që ndaloi kancerin në trupin e Jimmy Carter. Kur Jimmy injektoi në trup drogën e quajtur

Lexo me Shume

10 gjërat që duhet t’i dini patjetër për migrenën

10 gjërat që duhet t’i dini patjetër për migrenën

Dhembja e kokës është ndër më të zakonshmet, sidomos dekadën e fundit, në të gjithë botën. Kjo sepse stresi, rutina e shpejtë e ditës, shqetësimet, janë faktorë që ndikojnë drejtpërdrejt

Lexo me Shume

Pornografia, një “epidemi”! Ja cili shtet e ka ndaluar…

    Pornografia, një “epidemi”! Ja cili shtet e ka ndaluar…

Ndodh edhe kështu! Shteti i Utah në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e ka cilësuar pornografinë si një rrezik të madh ndaj shëndetit publik. Sipas asaj që shruan BBC, ky

Lexo me Shume

Të prekurit me HIV AIDS tashmë do t’i dalloni nga tatuazhi

Të prekurit me HIV AIDS tashmë do t’i dalloni nga tatuazhi

Sipas një ligji të kaluar së fundmi në Afrikën e Jugut, të gjithë personat e prekur nga HIV do të jenë të detyruar të bëjnë një tatuazh me nënshkrimin HIV

Lexo me Shume

Si është jeta pa vaginë? Jua rrëfen kjo 27-vjeçare…

    Si është jeta pa vaginë? Jua rrëfen kjo 27-vjeçare…

Njihuni me Joanna Giannouli, vajzën e cila është lindur pa vaginë, pa qafën e mitrës dhe pa mitër. 27-vjeçarja vuan nga sindroma “Rokitansky”, e cila prek 1 në 5000 femra

Lexo me Shume

A ju tradhton partneri? Ky krevat “inteligjent” ju tregon gjithçka

    A ju tradhton partneri? Ky krevat “inteligjent” ju tregon gjithçka

Tashmë falë teknologjisë, edhe xhelozët më të mëdhenj mund të marrin përgjigje për pyetjet që u shkojnë në mendje, nëse partneri apo partnerja i ka tradhtuar! Krevati “inteligjent”, i quajtur

Lexo me Shume

Vera po vjen. Ja disa ide të mrekullueshme për thonjtë tuaj

    Vera po vjen. Ja disa ide të mrekullueshme për thonjtë tuaj

Vera po vjen dhe  bashkë me të vijnë edhe disa ide të mrekullueshme për thonjtë tuaj. Dekorimet me lule dhe ngjyra u japin thonjve dhe duarve një pamje mbresëlënëse.  Thonjtë

Lexo me Shume

(Foto) Shihni “kopjet” e shekujve të kaluar të 14 personave VIP

(Foto) Shihni “kopjet” e shekujve të kaluar të 14 personave VIP

Keni dëgjuar ndonjëherë për mitin se çdo njeri i gjallë e ka nga një “kopje” të vetes diku në botë? Sigurisht që ne nuk mund të gjejmë të gjithë njerëzit

Lexo me Shume

Po ju e dini kuptimin seksual të këtyre emoj-ve?

  Po ju e dini kuptimin seksual të këtyre emoj-ve?

  Jimmy Kimmel ka  intervistuar në rrugë njerëz të moshave të ndryshme, të cilët i ka pyetur për kuptimin e

Lexo me Shume

Nuk dua të jem princeshë. Unë dua të punoj!

Nuk dua të jem princeshë. Unë dua të punoj!

  Prej shumë kohësh, vajzat janë mësuar të ëndërrojnë të bëhen princesha, por nisma e Beckie Thompson ka vendosur ta

Lexo me Shume

Pse nuk blejmë kos pa yndyrë?

  Pse nuk blejmë kos pa yndyrë?

Më parë preferohej kosi pa yndyrë, sepse ishte i vetmi dhe nuk kishte shumëllojshmëri zgjedhjesh.  Por kur në treg doli

Lexo me Shume

Çfarë mund t’ju ndodh nqs flini me macen ose qenin tuaj?

  Çfarë mund t’ju ndodh nqs flini me macen ose qenin tuaj?

Mbajtja e qenit ose maces në dhomën e gjumit mund të ketë pasoja serioze për shëndetin tuaj. Gjithçka mund të

Lexo me Shume

Dini gjithçka rreth spermës? Ja 5 fakte që nuk i keni mësuar në shkollë

  Dini gjithçka rreth spermës? Ja 5 fakte që nuk i keni mësuar në shkollë

Keni menduar ndonjëherë se informacioni që keni marrë në shkollë rreth spermës është tepër i kufizuar? Duke menduar që një

Lexo me Shume

7 këshilla të thjeshta për të organizuar punët e mërzitshme

7 këshilla të thjeshta për të organizuar punët e mërzitshme

Tani që ka ardhur pranvera, shumica e njerëzve janë në proces organizimi të punëve të shtëpisë, si dhe pastrimit në

Lexo me Shume

16 gjërat që nuk duhet t’ua thoni asnjëherë njerëzve që vuajnë nga dhembja e kokës

16 gjërat që nuk duhet t’ua thoni asnjëherë njerëzve që vuajnë nga dhembja e kokës

Shumë njerëz vuajnë nga dhembja e kokës. Mirëpo ajo çka vihet re është se që në momentin kur dikush e

Lexo me Shume

“The Independent”: Shqipëria, jo rrezik sigurie për turistët

  “The Independent”: Shqipëria, jo rrezik sigurie për turistët

Gazeta prestigjioze “The Independent” ka përpiluar një hartë me vendet e rrezikshme për turistët që zgjedhin të udhëtojnë në Europë.

Lexo me Shume

(Foto) Momente interesante nga fëmijë interesantë

(Foto) Momente interesante nga fëmijë interesantë

Arsyeja kryesore se pse fëmijët janë tepër të këndshëm është sepse ata janë spontanë dhe origjinalë në të njëjtën kohë.

Lexo me Shume

6 ushqimet që ju bëjnë të ndiheni më të uritur

  6 ushqimet që ju bëjnë të ndiheni më të uritur

Shpesh ndihemi të uritur edhe pse kemi ngrënë. Sipas shkencës ne konsumojmë disa ushqime të cilat na shtojnë më shumë

Lexo me Shume

(Video) Një pasqyrë “high tech” që nuk fsheh më asgjë

  (Video) Një pasqyrë “high tech” që nuk fsheh më asgjë

Teknologjia e fitnesit ka bërë një hap të madh, duke lançuar pasqyrën e parë që mat peshën në 3D. Kjo

Lexo me Shume

(Video) “Lëkura elektronike”, pajisja që do t’jua shndërrojë trupin në një ekran LED

  (Video) “Lëkura elektronike”, pajisja që do t’jua shndërrojë trupin në një ekran LED

Mendoni se orët “inteligjente” apo pajisjet që monitorojnë aktivitetin tuaj fizik janë objektet më të mirat teknologjike që mund të

Lexo me Shume

Studim: Kontakti me natyrën u zgjat jetën femrave

  Studim: Kontakti me natyrën u zgjat jetën femrave

Jetesa pranë natyrës së gjelbër mund t’i zgjasë jetën femrave. Në fakt, nuk duket si një lajm i ri, ama

Lexo me Shume