Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Këto zakone do t’ju bëjnë të ndiheni më mirë në punë

    Këto zakone do t’ju bëjnë të ndiheni më mirë në punë

Të gjithë duan të ndihen mirë në punë, aq më pak kur dita juaj është shumë e zënë, sa të ndjerit mirë mund t’ju duket gati e pamundur. Megjithatë, ka

Lexo me Shume

6 shenja që tregojnë se jeni i/e dehidratuar

6 shenja që tregojnë se jeni i/e dehidratuar

Për të gjithë ata që nuk pinë mjaftueshëm ujë gjatë ditës, duhet të jeni fillimisht të qartë se fakti që nuk ju pihet ujë kjo nuk do të thotë se

Lexo me Shume

(Video) Kulla më e pjerrët në botë? Nuk është më ajo e Pizës!

    (Video) Kulla më e pjerrët në botë? Nuk është më ajo e Pizës!

Tashmë nuk është më kulla e famshme e Pizës ndërtesa më e pjerrët në botë! Vendin e parë e ka zënë një kishë në veri të Gjermanisë. Kisha e Suurhusen 

Lexo me Shume

Tinder bën një ndryshim që do të shkaktojë pakënaqësi tek adoleshentët

    Tinder bën një ndryshim që do të shkaktojë pakënaqësi tek adoleshentët

Aplikacioni më i vizituar nga adoleshentët, Tinder, sapo ka bërë një ndryshim që nuk do të lërë shije të mirë te këta të fundit. Duke filluar nga java tjetër, çdo

Lexo me Shume

(Video) Gjeni apo budalla? Ky njeri paguhet për të ecur

    (Video) Gjeni apo budalla? Ky njeri paguhet për të ecur

Njihuni me Chuck, shoqëruesin e këmbësorëve. Le të themi që puna e tij është e një lloj taksisti, por që ecën në këmbë… Chuck kontaktohet për qëllime nga më të

Lexo me Shume

Tanimë ju mund të përdorni verën e kuqe edhe tek flokët tuaj

    Tanimë ju mund të përdorni verën e kuqe edhe tek flokët tuaj

Të gjithë ata që e shijojnë verën e kuqe e dinë mjaft mirë se kjo pije ka edhe veti të tjera shtesë përveç kënaqësisë. Por ndryshe nga se ja njohim

Lexo me Shume

Shpikja e re që do t’i bëjë fëmijët e vegjël të shkojnë në kopsht me qejf

Shpikja e re që do t’i bëjë fëmijët e vegjël të shkojnë në kopsht me qejf

Një produkt i ri sapo ka dalë në treg dhe është aq interesant saqë duhet patjetër të ketë një version të ngjashëm edhe për të rriturit. Kjo gjetje e këndshme

Lexo me Shume

Parukieri transformon flokët në vepra arti

Parukieri transformon flokët në vepra arti

Parukieri më i famshëm i Instagram-it, Georgiy Cot, transformon flokët në vepra arti me kuptime të veçanta.  Ai bën modele të ndryshme, për shembull si kapele ose si buqetë trëndafilash.

Lexo me Shume

Studim: Leucemia akute përmban 11 sëmundje të tjera gjenetike

  Studim: Leucemia akute përmban 11 sëmundje të tjera gjenetike

Leucemia akute mieloide (AML) është kancer agresiv i gjakut që prek njerëzit e të gjitha moshave. Shkencëtarët kanë zbuluar se

Lexo me Shume

Smartphone-i që keni ëndërruar është gati për të dalë në treg

Smartphone-i që keni ëndërruar është gati për të dalë në treg

Të gjithë përdoruesit e smartphone-eve kanë dashur gjithnjë që të krijohen telefona më praktikë e më pranë nesh, sepse shumë

Lexo me Shume

Brusketa me djathë dhie të butë dhe fiq të karamelizuar

  Brusketa me djathë dhie të butë dhe fiq të karamelizuar

Vajza, përgatiteni vetëm për veten tuaj, merrni edhe një gotë verë të bardhë, dilni në ballkon dhe shijojini duke lexuar

Lexo me Shume

Ç’ndodh me trupin tonë kur ndalojmë së konsumuari kafe?

  Ç’ndodh me trupin tonë kur ndalojmë së konsumuari kafe?

  Janë të pafundme herët kur kemi dëgjuar kolegët, miqtë apo familjarët teksa ankohen për dhembje koke pasi nuk kanë

Lexo me Shume

Flet djali i Hugh Hefner: Si është të rritesh në shtëpinë e Playboy-t…

  Flet djali i Hugh Hefner: Si është të rritesh në shtëpinë e Playboy-t…

Të gjithë e kemi vrarë mendjen dhe jemi bërë kuriozë të dimë se si është të jetosh në vilën e

Lexo me Shume

Sandalet platformë që ju duhen këtë verë

Sandalet platformë që ju duhen këtë verë

Vajzat gjithmonë kërkojnë të duken më shtatlarta dhe për këtë arsye preferojnë këpucët me platformë. Sepse, përveçse duken më shtatlarta,

Lexo me Shume

Panine me borzilok dhe stika pishe

  Panine me borzilok dhe stika pishe

Përbërësit për 8 persona 500 g miell 00 4 lugë  vaj 250 g ujë 2 lugë fara pishe 50 g

Lexo me Shume

Faktet që nuk dinit rreth vaginës

  Faktet që nuk dinit rreth vaginës

Vagina është një nga organet më të rëndësishme në trupin e një femre, jo vetëm për faktin që ofron kënaqësi

Lexo me Shume

Këto veprime të “çmendura” i kemi bërë të gjithë në emër të dashurisë në adoleshencë

Këto veprime të “çmendura” i kemi bërë të gjithë në emër të dashurisë në adoleshencë

Besojmë se u ndodh të gjithëve që t’u rikthehen kujtimeve dhe momenteve që kanë kaluar në adoleshencë, sidomos kur mblidhen

Lexo me Shume

5 mënyra se si të organizoni një festë vere në oborr

  5 mënyra se si të organizoni një festë vere në oborr

Pushimet verore po trokasin dhe nuk dini se si t’i kaloni  ato në mënyrën më të mirë të mundshme? E

Lexo me Shume

Tanimë fëmijët mund të kenë 3 prindër biologjikë

  Tanimë fëmijët mund të kenë 3 prindër biologjikë

Një studim i ri për sa u përket shtatzënive ka zbuluar një teknikë të re se si mund të bëhet

Lexo me Shume

Dilema më e madhe që të gjithë stepen para se të përgjigjen: Do të vrisnit një person për të shpëtuar pesë të tjerë?

  Dilema më e madhe që të gjithë stepen para se të përgjigjen: Do të vrisnit një person për të shpëtuar pesë të tjerë?

Kjo dilemë na vë në një pozitë të tillë sa të peshojmë pasojat e një veprimi  dhe rezultatin e tij, nëse

Lexo me Shume

Zgjidhni këto modele bikinish për të mbuluar defektet tuaja

Zgjidhni këto modele bikinish për të mbuluar defektet tuaja

Në qoftë se mendoni se nuk keni format e duhura për t’u ekspozuar në plazh tani keni një zgjidhje.  Me

Lexo me Shume