Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Wine Berries

Wine Berries
November 17
16:16 2017

Një koktej i shpejtë në bazë alkooli. Titulli i është vënë kështu pasi të kujton ngjyrën e manaferrave të kuqe.

Përbërësit:

fruta pylli (mjedra, boronicë e kuqe, manaferra)

akull

verë e bardhë e thatë

Përgatitja:

Kaloni në mikser frutat e pyllit derisa t’i bëni pure. Shtojini në një gotë akullin, shtoni pure nga frutat e pyllit dhe pastaj verë të bardhë të thatë.

Shërbejeni menjëherë. /Blitz.al/

Burimi: Adda’s all

Komento
Shperndaje